celelalte cuvinte

Cuvantul de ordine in cumparaturi

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Re: Cuvantul de ordine in cumparaturi

Mesaj Scris de Donna la data de Vin 16 Noi 2012, 21:39

Donna

Data de inscriere : 17/05/2010
Varsta : 40

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Vin 16 Noi 2012, 22:30

poate daca ai card fara limita...
narcisa

Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Another la data de Lun 19 Noi 2012, 07:08

narcisa a scris:poate daca ai card fara limita...

Ce-i ăla? Un fel de perpetuum mobile? Shocked
Another

Data de inscriere : 18/07/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Lun 19 Noi 2012, 07:16

Un card gol e tot fara limita! Razz

Admin

Data de inscriere : 14/05/2010
Varsta : 58
Localizare : pe val

Sus In jos

Mesaj Scris de Another la data de Lun 19 Noi 2012, 07:22

ABBA a scris:Un card gol e tot fara limita! Razz

Dacă stau și mă gândesc, cardul gol, ăl' de e numa' plasticu' de el, apăi numa' ăla e fără limită, matematic vorbind. Ăl de are ceva bani pe el, are o limită, după părerea mea.
Another

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Lun 19 Noi 2012, 07:27

Pai, da, asa cred si eu!

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Lun 19 Noi 2012, 09:19

Cel mai bun e cardul sotului, cand mergi la cumparaturi!
narcisa

Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Lun 19 Noi 2012, 16:32

Tot al familiei este, asa ca nicio scofala!

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Vin 13 Dec 2013, 19:10

Sotia mea insista intotdeauna sa o insotesc la shopping. Din pacate, ei ii place sa cotrobaie articol cu articol, pe cind eu ma plictisesc repede.
Atunci ii spun ca ma duc un minut la raionul de electronice (total inutil in opinia ei) si, eventual, ne intilnim la casa sau in parcare.
Insa ieri am primit acasa urmatoarea scrisoare de la Carrefour:
"Draga doamna Ionescu,
In ultimele sase luni sotul dvs. a produs pertubari grave in activitatea magazinului nostru. Nu mai putem tolera comportamentul sau si ne vedem nevoiti sa interzicem accesul amindurora in magazinele Carrefour.
Nemultumirile noastre impotriva sotului dvs. sunt enumerate mai jos si sunt sustinute de inregistrarile de pe camerele noastre video:
1. / 15 februarie:
A luat de pe raft 24 de cutii de prezervative si le-a pus aleatoriu in cosurile de cumparaturi ale altor clienti, profitind de neatentia acestora.
2. / 23 februarie
A pus sa sune toate ceasurile desteptatoare din raionul 'Articole pentru casa' la intervale de cinci minute.
3. / 6 martie
A facut pe podea o dira de sos de tomate pina in fata usii de la toaleta femeilor.
4. / 11 martie
I-a spus unei casiere, pe un ton oficial: 'Cod galben in raionul legume.
Du-te imediat acolo'. Asta a determinat-o pe angajata noastra sa-si paraseasca postul desemnat si, prin urmare, sa primeasca o mustrare scrisa din parte supervizorului sau, ceea ce a condus la o greva organizata de sindicat ce a costat managamentul companiei timp si bani.
5. / 25 martie
A blocat o ora biroul de rate, solicitind deschiderea unui contract pentru o punga de M&M.
6. / 2 aprilie
A mutat semnul 'Atentie! Podea uda!' intr-o zona mochetata.
7. / 12 aprilie
A montat un cort in raionul 'Camping' si a invitat copiii celorlalti cumparatori sa-si aduca perne si paturi de la raionul 'Asternuturi' ca sa petreaca weekendul impreuna, oferta la care au raspuns pozitiv 22 de copii.
8. / 26 aprilie
Cind un angajat l-a intrebat daca poate sa il ajute a inceput sa plinga si sa tipe 'Oare de ce nu pot oamenii sa ma lase pur si simplu in pace?', determinind mai multi cumparatori sa sune imediat la 112 si sosirea a trei ambulante.
9. / 2 iunie
A privit direct in obiectivul unei camere de luat vederi si a folosit-o drept oglinda in timp ce-si scobea nasul.
10. / 16 iunie
In timp ce cerceta o pusca de vinatoare in raionul 'Arme' l-a intrebat pe vinzator unde poate gasi antidepresive.
11. / 24 iunie
S-a deplasat prin magazin furisindu-se pe dupa rafturi, in timp ce fredona suficient de tare incit sa fie auzit tema din 'Mission Impossible'.
12. / 30 iunie
S-a ascuns printre hainele de pe un stander si, cind alti cumparatori apareau sa vada marfa, le striga 'BAU!'
13. / 6 august
A desfacut toate cutiile de carioca si creioane colorate din raionul de papetarie, probind toate culorile albastre si rupindu-le virfurile, sub pretextul ca nici una nu are nuanta perioadei albastre traversata de d-lui.
14. / 19 august
Cind s-a facut un anunt la statia de amplificare a magazinului, s-a chircit pe podea in pozitie fetala urlind 'O, nu! Aud din nou acele voci!'
Și, pe 20 august, ultimul comportament inacceptabil, care ne-a determinat sa va interzicem accesul in Carrefour prin aceasta scrisoare: a intrat intr-o cabina de proba si, dupa un timp, a strigat foarte tare 'Hei! Nu este hirtie igienica in cabina asta!', provocind lesinul angajatei noastre de pe raion.

Cu stima,
X
Manager Carrefour
FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 56
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Donna la data de Vin 13 Dec 2013, 19:46

Laughing 
Donna

Sus In jos

Mesaj Scris de Donna la data de Dum 02 Feb 2014, 14:48

Astea-s "mergatoarele" mele.  Smile 

Momentan, nu am ce le reprosa.
Donna

Sus In jos

Mesaj Scris de selene la data de Dum 02 Feb 2014, 14:52

sa le porti cu placere! Smile
selene

Sus In jos

Mesaj Scris de Donna la data de Dum 02 Feb 2014, 14:57

Multumesc.  Smile 
Donna

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Dum 02 Feb 2014, 22:51

Donna a scris:Astea-s "mergatoarele" mele.  Smile 

Momentan, nu am ce le reprosa.
Numa' bune pentru zapaduca de munte !  aplauze 
FRANZ

Varsta : 56
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Donna la data de Mar 04 Feb 2014, 13:42

Dar si pentru nametii din Bucuresti!  Laughing 
Donna

Sus In jos

Mesaj Scris de Another la data de Dum 16 Feb 2014, 13:18

Au apărut primulele. Am cumpărat, aseară, un ghivecel cu unele galbene, superbe!  Very Happy 
Another

Sus In jos

Mesaj Scris de Donna la data de Dum 16 Feb 2014, 14:56

Am vazut si eu o multime de ghivece, care de care mai frumoase! Ce drag mi-e!  Smile 
Donna

Sus In jos

Mesaj Scris de selene la data de Dum 16 Feb 2014, 22:38

sunt frumoase asa, multicolore, dar se trec atat de repede ca imi pare rau ca se duc si ma abtin
parca ar fi flori de glastra, nu de ghiveci
selene

Sus In jos

Mesaj Scris de Another la data de Mar 11 Mar 2014, 10:52

Vă vine să credeţi că un bărbat poate să stea aproape cinci ceasuri, la mall? Ha-ha!
Duminică am fost, aşadar, la shopping; toţi patru, adică şefa de cadre, fiu-meu (şi-al ei), tovarăşa lui şi, cu voia dumneavoastră, ultimul pe listă, eu!
Voia ăla mic să-şi ia nu ştiu ce încălţăminte pentru primăvară, aşa că n-am transportat la cumpărături. Cum am ajuns, eu am intrat într-un magazin, am pus ochii pe o cămaşă de primăvară, ceva pe olive, am luat-o din cuierul ăla, am dus-o la casă şi am plătit-o! Totul într-un mai puţin de-un sfert de ceas! Trupa nici nu se dezmeticise bine!

Apăi, nene, să vedeţi cât a durat după aia! Au intrat peste tot, au probat o căruţă de ţoale şi de încălţăminte, începusem să mă enervez, după aia doar să mă plictisesc... Cum adică să pobezi şi să nu iei nimic, că, cică, nu te poţi hotărî...?!
După o vreme, i-am lăsat în plata Domnului şi m-am refugiat la o cafea. După cafea m-am oprit în faţa unei tarabe unde aveau fel şi fel de chestii atârnătoare şi i-am rugat să-mi facă şi mie un şnur de-ăla din păr de cămilă, că port o chestie la gât, hai că-i fac o poză, şi se cam tocise şnurul. Aici m-am distrat bine, că erau doi, un băiat şi-o fată, tare haioşi. Am stat cu ei mai bine de-o juma' de ceas, că am descoperit că pe taraba lor era, la vânzare, un clopoţiel roşu, adică erau mai multe, dar unul era scos din ambalaj. Pe el scria Ring for sex!
Zic, deci:
- Şi ce face clopoţelul ăsta?
- ... he-he-he! râde mânzeşte fata care meşterea la şnurul  pentru mine.
- Pot să dau din el, să vedem ce face? întreb eu.
- Da, puteţi! zie ei aproape amândoi într-un glas.
Clinc-clinc-clinc! Am scuturat de câteva ori clopoţelul, dar nimic interesnat de nu s-a petrecut. Doar că una sau două femei care treceau pe lângă masa cu de toate a tinerilor ălora au întors capul, să vadă ce fac.
Fata cu păr lung şi de culoarea cafelei tăia şi înnoda la şnurul ăla pentru mine, aşa că zic în continuare:
- Uite cum facem, de câte ori se opreşte o femeie aici, eu scutur clopoţelul, să vedem cum reacţionează! Ce ziceţi?
- Da, da, scuturaţi-l de câte ori vreţi, a zis băiatul în timp ce fata râdea.
Aşa că am stat cu ei un timp, inclusiv după ce mi-au dat şnurul şi am scuturat clopoţelul pentru sex ori de câte ori o femeie se oprea în faţa mesei lor. Unele erau tare serioase, dar cred că erau numa' de-alea care mâncau dimineaţa doar cuie, pe stomacul gol, dar au fost şi din cele care au prins gluma şi au intrat în joc. Niciuna, însă, n-a cumpărat vreun clopoţel.

Cred că eram de mai bine de-o oră la shopping când m-am întors la barul ăla unde mai devreme băusem cafea. Mi-am luat un suc de fructe. Apoi o îngheţată. Când mă gândeam să-mi iau un whiskey, mi-a venit o idee mai bună. M-am dus la un film. Am văzut 300: Rise of an Empire. Ei bine, am ieşit de la film şi trupa tot nu terminase cu plimbarea prin magazine. Vă puteţi închipui aşa ceva?
Another

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Mar 11 Mar 2014, 17:39

Te inteleg perfect. Nici eu nu rezist mai mult de 30 de minute in acelasi magazin si mai mult de doua ore in total la cumparaturi. Bine ca ai fost la Mall si ai avut unde sa te refugiezi!

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Donna la data de Mar 11 Mar 2014, 22:20

Eu va-nteleg pe-amandoi.  Laughing 
Sunt intelegatoare, de felul meu.  Smile 
Donna

Sus In jos

Mesaj Scris de selene la data de Mier 12 Mar 2014, 23:16

Eu as merge intai la film Smile
selene

Sus In jos

Mesaj Scris de Another la data de Joi 13 Mar 2014, 07:12

Mie-mi era somn şi mi-era teamă că am s-adorm. Eu nu sforăi, deci nu asta era problema, dar mă gândeam că o să-i apuce picoteala şi pe cei de lângă mine, dacă mă vor vedea moţăind.
Totuşi, a fost un film care m-a ţinut treaz; un film care mi-a ridicat întrebarea de ce oare am insistat atât de mult să-l ţin departe pe fiu-meu de şcoli de-astea cu pistoale...
Oricum, din câte văd, cred că tot acolo va trage şi el...!
Another

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum