celelalte cuvinte

Una... Alta... de Romania

Pagina 8 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

Re: Una... Alta... de Romania

Mesaj Scris de Wolf la data de Joi 31 Mai 2018, 10:24

Boooon, Dragnea mai puncteaza un succes din programul de guvernare: eliminarea sulei din coaste, pe numele ei real, Kovesi! A mai ramas ultimul punct din program, presedintia!
Wolf

Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mar 05 Iun 2018, 21:50

Dupa cum am prevazut la vremea respectiva, Kovesi urmeaza sa se duca. Inca nu e gata de tot, oficial, dar greu de crezut ca se mai schimba. Desi, in Romanica nimic nu-i imposibil, inclusiv incalcarea unei hotariri a CC. Dar n-o sa se intimple. Motivul principal fiind ca daca era sa se intimple, nu se lua hotarirea in CC in the first place. Si zic special in the first place pentru ca eu cel putin sint convins ca acolo au dictat americanii. (Ocazie cu care au aratat ca, macar in unele momente, au influenta mai mare decit europenii in CC-ul din Romania. Ceea ce e bine de retinut. Probabil CIA-ul e cel mai mare detinator de dosare compromitatoare la adresa justitiabililor romani. Smile Mai mare chiar decit SRI-ul.)
Pentru un pic de context, scurt ca mai am si altele de facut, treaba cu ambasada din Israel, si cu ajutorul pe care l-au dat inteleg si prin forurile europene americanilor in chestiunea respectiva, a fost clar in scopul asta, ca sa ii ajute americanii sa scape de Kovesi. Ceea ce dupa cum vedem le-a iesit. Motiv pentru care eu zic ca e practic imposibil sa se mai schimbe ceva. (De altfel baietii au spus de multa vreme ca Trump e pus pe harta cu toata lumea si ca atare se vor putea face miscari interesante, si folosi lucrurile in avantajul lor. Desigur ca ei sperau la mult mai mult. Dar uite ca ceva ceva tot le-a iesit.)

In plus s-a finalizat si treaba cu Udrea. S-au intimplat multe prin tarisoara de cind n-am mai dat pe-aici, de-aia am si revenit acum scurt. In citeva zile plec iar si sper ca n-o sa mai fie nevoie sa vin inca vreo citeva luni. (Propagandistii sa se calmeze, n-am de gind sa intru in polemici idioate cu ei. Mai am si alta treaba. Doar ca era momentul prea important ca sa nu fie marcat. As fi asteptat sa se finalizeze complet treaba cu Kovesi dar s-a intimplat si asta cu Udrea. )
Deci, Udrea a fost condamnata definitiv. Din pacate in lipsa. Se pare ca o sa-si execute pedeapsa pe plaja in Costa Rica. Si plina de banii pe care i-a sustras din tarisoara. Vedem inca o data ce ajutoare de nadejde avea Basescu, si pe cine a numit in diverse posturi sus-puse si chiar ministeriale. (Bineinteles ca propagandistilor nu le va crapa obrazul de rusine, ca altfel n-ar mai fi propagandisti.) Deci Udrea ramine cu lunile alea de arest preventiv. Asta e. Pina la urma, partea cea mai interesanta e asta, cit de rau s-a facut Base de bafta aparind-o public, dupa cum face si acum.

PS. Eba era de vreo 1000 de ori mai agramata decit Dancila. Dar asta e, propagandistii jegosi nu vad decit ce vror sa vada.
Orion

Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mier 06 Iun 2018, 11:09

Se pare ca o sa-si execute pedeapsa pe plaja in Costa Rica.
Mda, probabil Madagascarul nu o mai poate primi, a fost achizitionat de Mazare! Omul PSD, nadejdea lui Nastase, de fiecare cu omul lui.
Ma incalzeste prea putin ca Udrea, Mazare sau Voiculescu, fac sau trebuie sa faca puscarie, atita timp cit ramin cu banii in banca. Pentru 61 de milioane de euro, as sta si eu la pension, pardon, la puscarie, vreo 2 ani, si poate mai putin, ca pot scrie si citeva carti. Vreo doua lucrari de laborator, am deja publicate, asa ca poate s-ar pune si alea. Asa ca...frectie la picior de lemn si bucuria fraierilor!
Cit despre Johannis, ce sa zic, e moale si nu va fi in stare sa zica nu! Chiar daca CC este aservita lui Dragnea. Asa se intimpla cind judecatorii, magistratii, ministrul justitiei, sunt pusi in scaun pe considerente politice. Daca PSD avea numai trei oameni in CC, verdictul ar fi fost altul. Asa ca...hai sa o lasam mai moale, toata chestia e politica. Poate ca lui Kovesi i-a apus steaua, asta e, spatele lui Dragnea e mai mare decit ce e in spatele lui Kovesi! Politica, mimca-or mama!!!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mier 06 Iun 2018, 11:10

P.S. Ce, nu te-au mai platit, de nu ai mai facut propaganda??? Se mai intimpla...
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mier 06 Iun 2018, 12:41

Nu s-a pus niciodata problema ca ar fi Nastase mai bun decit Basescu. Tocmai. Tot un drac. Ce mi-e unul ce mi-e altul. Dar faptul ca, iata, pina si propagandistii au ajuns sa fie nevoiti sa admita, voalat, ca sint cam de aceeasi teapa spune multe. Basescu, fauritorul justitiei romane. Iti vine sa versi.

PS. Sigur ca exista oricind posibilitatea ca Udrea sa fie totusi extradata pina la urma si sa ajunga sa-si execute pedeapsa. Dar nu prea cred. O sa cred cind o sa vad. (Dupa umila mea parere, in astfel de situatii pedeapsa ar trebui automat sa se dubleze. Daca ai incercat sa te sustragi. Iti iese - bine, nu-ti iese - faci dublu. Dar evident purceii n-o sa voteze niciodata asa ceva. Nici unii.)
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Joi 07 Iun 2018, 13:08

Pai nu se pune problema ca Nastase a fost mai bun decit Basescu sau invers. Problema se pune altfel, Nastase a fost fauritorul statului corupt, de pe urma lui tragem si azi. Dar pe Nastase si oamenii lui nu-i vade nimeni (apropo, cum e cu rana aia de la git, impuscatura cu revolveri de 9 mm, s-a vindecat fara urma???), adica un fel de mucles, ca noi suntem la putere. Pe Basescu insa, il acuza toata lumea, desi, uite a reusit sa bage dupa gratii citva dintre marii boieri moderni. Corect, ai dreptate, i-a bagat pe ai lor, ca doar nu era fraier sa-i bage pe ai lui!!!! Ma intreb, daca Basescu ar fi facut mizeriile pe care le face acum Dragnea, ce s-ar fi inimplat? A ris lumea de fata lui, ca a zis succesuri si ca se bilbiia cind citea. Pai Eba e doctor in limba romana pe linga ministreasa he-he!! Da' tot asa mucles!!! Pe mine asta ma supara, ca tratam aceleasi lucruri cu oclale diferite si apoi acuzam de propaganda! Asa o fi, tovarase propagandist!
Avem un guvern format din inculti si analfabeti, cu un prim ministru ce nu e in stare nici sa citeasca dupa o foaie, guvern condus, adica minarit, de un infractor, ce se vrea a fi si presedinte! Dar noi vorbim de Basescu si cit a fost el de corupt! Basecu a fost pistol cu apa pe linga Dragnea si clica lui de inculti!!
Nicaieri in lume nu se dubleaza pedeapsa daca te sustragi de la executare!!! Da, daca evadezi, e altceva, acolo intervin si alte capete de acuzate.
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mar 12 Iun 2018, 11:47

Penibila Gabriela-Stirea nu se lasa daca nu dovedeste ca e peibila pina in maduva oaselor! O fi crezut ca Simona pierdut cheia oferita cu o alta ocazie, propice propagandei electorale, si a mai facut-o o data. Normal, tot pe baza de propaganda electorala, ca de, vin alegerile si "primarul general al Romaniei", ca sa o citez, vrea sa ajunga si presedintele (sau presedentele, ca sa o citeza pe marea analfabeta!) Romaniei, mai stii?
Momentul cu huiduila a nu a fost tocmai de lauda, dar Firea a primit ce a meritat!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de zaraza26 la data de Joi 14 Iun 2018, 13:44

Wolf a scris:Pai nu se pune problema ca Nastase a fost mai bun decit Basescu sau invers. Problema se pune altfel,  Nastase a fost fauritorul statului corupt, de pe urma lui tragem si azi. Dar pe Nastase si oamenii lui nu-i vade nimeni (apropo, cum e cu rana aia de la git, impuscatura cu revolveri de 9 mm, s-a vindecat fara urma???), adica un fel de mucles, ca noi suntem la putere. Pe Basescu insa, il acuza toata lumea, desi, uite a reusit sa bage dupa gratii citva dintre marii boieri moderni. Corect, ai dreptate, i-a bagat pe ai lor, ca doar nu era fraier sa-i bage pe ai lui!!!!  Ma intreb, daca Basescu ar fi facut mizeriile pe care le face acum Dragnea, ce s-ar fi inimplat? A ris lumea de fata lui, ca a zis succesuri si ca se bilbiia cind citea. Pai Eba e doctor in limba romana pe linga ministreasa he-he!!  Da' tot asa mucles!!! Pe mine asta ma supara, ca tratam aceleasi lucruri cu oclale diferite si apoi acuzam de propaganda! Asa o fi, tovarase propagandist!
Avem un guvern format din inculti si analfabeti, cu un prim ministru ce nu e in stare nici sa citeasca dupa o foaie, guvern condus, adica minarit, de un infractor, ce se vrea a fi si presedinte! Dar noi vorbim de Basescu si cit a fost el de corupt! Basecu a fost pistol cu apa pe linga Dragnea si clica lui de inculti!!
Nicaieri in lume nu se dubleaza pedeapsa daca te sustragi de la executare!!! Da, daca evadezi, e altceva, acolo intervin si alte capete de acuzate.

Inaintea lui Nastase a fost Iliescu, se poate sa il uiti?? Si inaintea lui Iliescu a fost propaganda si masinaria sovietica.
zaraza26

Data de inscriere : 25/04/2014
Varsta : 53
Localizare : Nasaud

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Joi 14 Iun 2018, 16:29

Iar dupa iiecu a fost Constantinescu! Mare dezamagire!
PSD, isi scoate la iveala jegodismul infect! Au intrecut orice inchipuire! Nu mai comentez, ca ma apuca greata!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de zaraza26 la data de Vin 15 Iun 2018, 11:10

Wolf a scris:Iar dupa iiecu a fost Constantinescu! Mare dezamagire!
PSD, isi scoate la iveala jegodismul infect! Au intrecut orice inchipuire! Nu mai comentez, ca ma apuca greata!

Constantinescu n-a stiut cu ce se va confrunta. Asa cum si acum ne dorim ca presedintele sa faca si sa dreaga. Un om care sa schimbe mentalitatea a milioane de romani? Utopie!
zaraza26

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Vin 15 Iun 2018, 16:32

Gresit, cum sa nu stie, doar facea parte din sistem!. Constantinescu a fost de acord cu schimbarea lui Ciorbea cu Radu Vasile, o marioneta in mina taranistilor. Constantinescu, desi a promis ca "de acum inainte doar parlamentarii se vor mai sacrifica", a acceptat ca sacrificiul sa fie de partea populimii, ca intotdeauna, de altfel, lasind coruptia si nepotismul sa-si faca de cap. Dupa patru ani, Constantinescu si taranistii au trecut in neant, s-au autodesfintat!!
Pe de alta parte, un presedinte (sau presidinte?), la noi, nu prea poate face mare lucru. Cind Basescu s-a implicat, a fost hulit, acum, cind Johannis nu se implica, este hulit! Daca vrea sa faca altceva decit ii cinta partidul pa putere, este amenintat cu demiterea!!! Uitati-va si acum, prin interpretarea Constitutiei dupa bunul plac al pesedistilor, Johannis este obligat sa o dea jos pe Kovesi. Nu comentam faptele sefei DNA, ci doar modul de al forta pe Johannis sa joce dupa cintarea pesedista. Sper sa nu o faca!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Dum 17 Iun 2018, 05:18

Bai nene, imi pare rau ca trebuie s-o spun, pe bune ca meritati cu totii ce e mai rau. Toti romanii, sau marea majoritate. Ca nu e vorba doar de propagandistii jegosi. Daca ar fi doar ei alta ar fi situatia. Dar sint mult care altfel nu-s propagandisti jegosi dar daca le-a spus occidentul ceva, sau doar le-a sugerat, gata, s-a terminat discutia. Oricit de mizerabil si de evident nesimtit ar fi lucrul respectiv. Deci ca acum cu treaba cu Johannis si cu CC-ul. Deci ani de zile am tot auzit si de la occidentali, si de la PNL, si de la cine vrei si cine nu vrei ca asa e in statul de drept, odata ce CC s-a pronuntat, gata, s-a incheiat discutia. Cine nu pune imediat in aplicare e in afara legii, si in plus e un mizerabil care-si bate joc de esenta democratiei. Sigur, poti sa nu fii de acord. In democratie ai libertatea gindirii, poti sa nu fii de acord cu orice, inclusiv cu o hotarire definitiva a justitiei. Nici eu nu cred ca in cazul asta CC a decis corect. E parerea mea. Dar daca ai functie in stat, ai obligatia sa pui imediat in aplicare, indiferent ce crezi. Hai sa nu ne facem ca nu-i asa. Asta ni s-a tot spus. Si au fost atacati alde Ponta, Antonescu, poate si Dragnea,, Nastase, Iliescu, nu mai stiu, ca cum isi permit sa faca asa ceva. Ei bine, acum cind e vorba de Codruta de-odata nu mai e asa. Sigur, occidentalii nu-si permit sa spuna chiar pe fata ca e bine ce face J., ca da de inteles ca ar putea sa nu puna in aplicare. (Pina una alta lucrurile n-au ajuns in stadiu foarte grav. As zice ca incep sa fie foarte grave abia la vre-o luna dupa ce J. n-o sa semneze. Evident ca nu va spune niciodata in clar, domnule, nu semnez. Dar nici n-o sa semneze. O sa tot spuna ca mai are de citit, ca inca n-a inteles, sau n-o sa spuna nimic dar n-o sa semneze. Deci dupa vre-o luna de astfel de circ jegos de-abia atunci o sa fie grav. Si baietii, evident, il vor suspenda. Daca se ajunge pina acolo.) Bun, deci lucrurile nu sint inca grave practic. Dar si la nivel declarativ mizeria e uriasa. In primul rind din partea europenilor. Deci daca Ponta sau Dragnea (sau Orban al Ungariei) si-ar fi permis asa ceva, nici nu vreau sa ma gindesc ce-ar fi fost la gura europenilor. Acum ca e vorba de J., mucles. Sigur, nici nu pot sa spuna ca bine face. Dar nici nu-l ataca. Pentru 1000 de ori mai putin Ponta, Antonescu si ceilalti inamici publici ar fi fost de mult trasi in teapa, declarativ vorbind. Ceea ce e o mare mizerie. Deci domnule, macar cind e vorba de lucruri evidente, de baza, nu va jucati dracului cu ele, ziceti la fel indiferent daca va convine sau nu. Am mai spus eu si cu alta ocazie. Deci, pe linga occident, care tace in mod nesimtit si mizerabil, bineinteles ca ai nostri nu tac. Ai nostri fac declaratii nesimtite si mizerabile. In frunte desigur cu PNL-ul si cu propagandistii jegosi. Dar nu doar ei. Cunosc o multime de oameni altfel in regula, care in chestiunea asta pun botul la ce le spune, de fapt nu le spune dar le sugereaza prin tacere, europenii, si la ce spun PNL-ul si propagandistii jegosi.
Dupa cum cind a fost cazul au facut si ailalti din partea ailalta. Ca nu e ca si cum ei ar fi mai breji. Ohoho. Dimpotriva. Cum se bateau ei cu pumnii in piept ca pe vremea lui Basescu am ajuns mai rau decit sub Ceausescu, printre altele. Au mai fost si multe altele dar uite ca acum asta imi vine prima in cap. A, sau aia cu recensamintul si cu referendum-ul de demitere a lui Basescu. Alte jegosenii din astea evident false si pe care le inghit multi ca le convine.

Deci in concluzie, ca am scris deja un roman fluviu si mai am si altele de facut, de-aia meritam tot ce patim. Din pacate as zice ca macar un 80 - 90% din poporul roman e asa, cu o lipsa crasa de respect pentru adevarul elementar. Care trebuie acceptat si atunci cind nu-ti convine. Asta e. Ne meritam soarta. (Nu ca altii ar fi mai buni, dar parca nu-s chiar chiar asa de rau ca romanii.)
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Dune la data de Dum 17 Iun 2018, 21:59

...Nici eu nu cred ca in cazul asta CC a decis corect....
Atunci de ce ar trebui sa faca taman  Johannis ce trebuie ?!
Semnarea demiterii sefii DNA este o acceptare neconditionata a magariei pe care a facut-o CC , o Curte Constitutionala deloc apolitica si defel impartiala care a gasit de cuviinta sa taie din atributiile  presedintelui si sa-l faca omul de serviciu al ministrului justitiei ... e un atac la Constituie din partea celor care ar trebui sa vegheze la neincalcarea ei  ...

Cum J. nu poate spune NU, singura solutie este taraganarea atat cat ii permite legea : o schimbare a procurorului sef DNA e ce vrea PSD-ul de multa vreme , si nu numai ei  Rolling Eyes ...
Kovesi nu e de legat la rana dar o schimbare a ei in acest moment e total inoportuna , parerea mea ...

Faptul ca pesedistii nu l-au suspendat inca e o dovada in plus ca sunt perfect constienti de porcaria care au facut-o obligandu-si executatii de la CC sa dea o decizie cel putin bizara si stau in cumpana daca sa mearga mai departe 'au ba cu suspendarea  : acum chiar au motive cel putin legale sa o faca si nu o fac ,la Basescu n-au avut dar au facut-o  : dupa Martea Neagra erau parca de neoprit ...
Dune

Data de inscriere : 03/06/2011
Localizare : Neamt

https://www.youtube.com/user/27Dune

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Lun 18 Iun 2018, 05:05

Da, sigur, asta-i teza propagandistilor acum ca le convine. Dar cind tot CC a decis ca "aceeasi functie" inseamna "orice functie", intr-un mod mult mai sfruntat si mai mizerabil decit acum, atunci aceiasi propagandisti jegosi au bagat textul cu "hotaririle justitiei se executa, nu se discuta". Sau cind justitia il condamna definitiv si irevocabil pe Voiculescu, sa zicem. Ca nu merge sa iei hotaririle justitiei selectiv. CC-ul e rau da' CS-ul e bun. Deci ori zici "deciziile finale ale justitiei sint obligatorii pentru toti in statul de drept", OK, dar atunci zici si cind nu-ti convine, recte nu esti de acord. Ori zici ca justitia romana in ansamblul ei e de rahat si atunci nu stiu, ultima solutie inca o revolutie sau asa ceva.

Asta e inca si mai flagrant in cazul lui J., care ne-a tot impuiat capul cu penalii. Da' el ca incalca hotarirea CC, nu-i tot un penal ? Eu zic ca e mult mai penal decit Dragnea in momentul asta.
Intr-adevar, sa vedem cit o tine, Oricum dupa umila mea parere a tinut-o deja nepermis de mult. In primul rind europenii ar fi trebuit sa spuna deja ceva. Cum au tipat in 2012. Faptul ca pina acum n-au zis nimic de treaba asta ii arata cit sint de ipocriti, dupa umila mea parere. Lasind orice altceva la o parte.

Acestea fiind zise, intr-adevar m-am mai gindit un pic si m-am mai calmat. Odata ce eu personal cred ca decizia CC e gresita, intr-adevar n-am de ce sa ma inflamez prea tare. Si pina la urma mi-e destul de indiferent daca ramine Codruta sau nu. Sint motive ample sa fie demisa, dupa parerea mea, pe de alta parte daca e demisa sint sanse sa vina cineva in locul ei care sa incetineasca bagarea magarilor la pirnaie pina aproape de 0 absolut. (Ce mi-ar placea mie, daca ar veni PSD-istii cu o numire din asta nesimtita, sa-i vad pe europeni ca se sesizeaza oficial. Sa-l vad pe Juncker ca iese si spune, el personal, nu ce stiu eu ce figura de mina a 10-a, ca nu se poate asa ceva si ca ne dau afara din UE daca nu ne dam pe brazda. Dar n-o sa se intimple. Asa ca whatever.)
(Cum am spus, cred ca pina la urma o sa plece, dar si daca ramine tot un drac. De fapt as vrea sa plece mai elegant, daca e sa plece. Dar asta e, asa e-n Romanica Rahatica, trebuie sa fie scandal gretos, toti trebuie sa faca propaganda jegoasa strict dupa cum le convine si fara sa le pese de adevar si de reguli, si desigur daca nu se intimpla si o hotarire nesimtita a CC atunci parca nu e Romanica.)
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Lun 18 Iun 2018, 13:25

Ca nu e vorba doar de propagandistii jegosi.
Omul asta are un fix! Oare tu nu faci parte dintre ei??? Tu nu tot propaganda faci?? E drept, esti ce de cealalta parte si nu se pune, nu?
Nu cred ca CC poate lua decizii care sa contrazica Constitutia. Din ce stiu, cu alte ocazii desigur, ceva de pe vremea lui Basescu, hotaririle CC erau consultative. E acum e musai. Ca sa nu mai spun cit poti crede in corectitudinea unei decizii luate de o majoritate PSD a membrilor CC!! Daca era inves, probabil ca decizia era...viceversa! Apoi, nu cred ca ministrul justitiei poate decite, chiar cu avizul CC, o chestie care tine direct de presedentie (sau presidintie???, ca sa o citez pe o mare inculta, pe post de primul ministru!). A, ca s-a interpretat Constitutia intr-un anume fel! Pai frate, Constitutia asta e un fel de Catrenele lui Nostradamus sau ce? Ca sa interpretam articolele dupa cum ne cade noua bine la pedala??
Pentru 1000 de ori mai putin Ponta, Antonescu si ceilalti inamici publici ar fi fost de mult trasi in teapa, declarativ vorbind.
Da-mi, te rog, citeva exemple, din alea o mie, in care Ponta sau Antonescu au fost criticati pe nedrept!
A, sau aia cu recensamintul si cu referendum-ul de demitere a lui Basescu.
Mda, ca veni vorba de recensamint, dupa nici un an, cind treaba era in favoarea PSD-ului, veneau alegeri, populatia cu drept de vot a crescut, brusc, instantaneu si dintr-o data (ca sa-l citez pe proful meu de geografie), exact la cifra de care avea nevoie PSD!! Am mai atras atentia supra acestui fapt, atunci, la acel moment. Normal, nici Narcisa, nici Diana, nici Orion, nu au comentat nimic!
Din pacate as zice ca macar un 80 - 90% din poporul roman e asa, cu o lipsa crasa de respect pentru adevarul elementar.
Si cam care e adevarul ala elementar??? Ala al PSD?
Atunci de ce ar trebui sa faca taman Johannis ce trebuie ?!
Eee si tu acum! Pentru ca asa azis Dragnea si PSD-ul, nu ti-e clar?
..care a gasit de cuviinta sa taie din atributiile presedintelui si sa-l faca omul de serviciu al ministrului justitiei .
Bine spus! Ma intreb ce ar fi facut si cum ar fi reactionat PSD, daca CC ar fi decis (normal, prin absurd!) ca Dragnea trebuie condamnat pentru ca a cheltuit bani publici pe mascarada aia de meeting????!!
Sau cind justitia il condamna definitiv si irevocabil pe Voiculescu, sa zicem.
Da, saracul Voiculescu, a fost condamnat fara motiv si total nevinovat!!!
Toata tevatura e in jurul lui Kovesi, care, hai sa fim cintsiti, le-a cam bagat mortu' in casa la pesedisti! Daca tipa ar fi condamnat borfasi de rind, niste tiganci care au furat un brat de lalele acolo sau unul care nu a platit amenda la RATB, moaa, ce buna era! Nu se gindea nimeni sa o schimbe. Ii tot dau inainte cu protocoalele si sase milioane de ascultati telefonic (vorba aluia, mai taie dracului din ele! Astia 6 milioane de scultati sunt cam tot aia 60.000 de romani, omoriti de Ceausescu!). Asa si? Procuratura are cumva tehnica si oameni specializati in preluare de probe??? Oare procuratura SUA, nu apeleaza la FBI sau CIA, in cazul unor dosare greu de solutionat??? Ori aia e numai in filme??? Very Happy Praf in ochii prostilor care nu gindesc, ci doar aproba orbeste ce spun propagandistii Antenei 3! Dosare "fabricate"? Mai sa fie??? Pai Capone a fost condamnat pentru evaziune fiscala, nu pentru crimele pe care le-a facut!!
Probabil Kovesi o sa fie data jos, spre satisfactia populimii PSD. In loc o sa fie pusa o marioneta PSD, un fel de Veorica Dancila a DNA-ului! Dragnea, Tariceanu, Voiculescu, Gusa si altii ca ei, or sa fie spalati, albiti si vopsiti in alb, sa fie mai sigur. Dragnea, un borfas de rind, va ajunge presedinte, Firea prim ministru si da-i tata cu legi de felul ordonantei 13!!! Chiar nimeni nu vede ca toatenoile legi ale justitiei sunt cu dedicatie??? Pai ce facem domnule, daca, in cazul unor anchete ample, descoperim ca Pixulescu, corupt pina in maduva oaselor, e si pedofil? Il iertam de pedofilie si distrugem dovezile, pentru ca sunt colaterale??? Ca unul dintre procurorii ce a anchetat un caz si care trebuie sa semneze o decizie de condamnare, moare intre timp, reluam procesul de la cap si ii schimbam sentinta? Ori nu-l mai condamnam pe inculpat??? Chiar nu vede nimeni absurditatile la care se deda PSD-ul, in frunte cu Dragnea??? Pe moriv ca "noi indeplinim planul de guvernare" (da, ala pe care nu l-au "indeplinit" ailalti doi prim ministrii demisi de propriul partid!!), aruncind citiva zeci de lei la salariile si pensiile amarastenilor, ca sa le astupe gura, pot face ce cred ei de cuvinta pentru propria bunastare si liniste juridica? Daca asta aveau de gind sa faca, sa modifice legile justitiei, de ce nu au spus in campania electorala ca asta vor sa facai??? Da' ce, erau prosti?
Ma intreb pe unde o fi Narcisa sau Diana, ori chiar Orion, care nu mai pribideau cu a o face pe fata lu' tata, Eba, inculta! Na, Veorica a dat-o iar in balta: a uitat numele prim-ministrului din Estonia!! A fost penibila, parca era un tinc din clasa a treia, prins la tabla cu lectia neinvatata, si care se uita disperat in jur, doar doar ii sopteste cineva! Ori asta e tot propaganda jegoasa?? Fratilor, Eba era doctor docent, pe linga inculta asta!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Dune la data de Vin 22 Iun 2018, 21:14

PSD-ul si-a strans randurile in jurul conducatorului iubit si .... a declarat razboi statului de drept  , ca sa-l citez : '' eu nu ma tem de nimeni ''... chiar nu exista un om de bun simt in aceasta grupare mafiota ce-si spune inca partid social care sa-i spuna  '' mai omule , fa un pas in lateral  daca nu in spate  '' ?

Un condamnat penal ajunge sa-ti spuna ca el este garantul democratiei in tara ... e absurd ...
Dune

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Dum 24 Iun 2018, 18:10

Nu absurt, ci culmea narusinarii! Vorbesc ce actiuni staliniste, cind defpat doar tatuca Stalin a indraznit sa faca asa ceva!!! Tot acuza pe Basescu, dar Basescu si PNL nu au indraznit sa faca asa ceva! Auzi la nesimtitul, de luni vom da ordonante de urgenta care "sa remedieze situatia" ! Care situatie, nesimtitule??? Adica sa te scoata basma curata???
Pesedistii am impresia ca au boala cifrelor umflate. Dupa 6.000.000 de romani ascultati, avem zeci de mii de condamnati pentru trafic de influienta. Ma rog, nu-s decit 70, dar ce conteaza inca trei zerouri in plus, ca doar un zero e nimic, nu?
Din pacate, nu vad nici o modalitate de al stavili pe acest nemernic! Prostimea, pentru un salariu si o pensie "marite" (defapt, marirea a fost insignifianta, topindu-se in rata inflatiei!!!), le-a dat tara pe mina si uite ce au facut!!! De un an de zile, nu fac altecava decit a da legi care sa-i exonereze de furtisagurile facute! In programul de guvernare, la care fac atita caz si apel, erau trecute locuri de munca, spitale regionale si reabilitarea celor existente, autostrazi etc. In program, nici pomenela de legile justitiei, de ordonanta 13 si alte magarii pe care tot inceraca sa le treaca prin usa din dos.
Oamenii lui Dragnea nu au coloana vertebrala, dar au soriciul gros. Se tem ca, picind Dragnea, corabia nesimtirii se va scufunda si va fi vai de ei. Sunt ca o turma care se teme de lipsa sefului. Daca ar fi oameni onesti si cit de cit cinstiti, s-ar lepada de el, precum Petru de Iisus! Dar nu, teama le umbreste gindirea! Se tem, se tem, se tem!
Zicea un lingau, ca intr-o tara civilizata, demonstrantii erau luati cu duba! Fraiere, intr-o tara civilizata, daca nu faci apel la forta, poti demonstra linistit! Dar, tot intr-o tara civilizata, un penal isi va da mintenasi demisia din toate functiile! N-ai sa vezi asa ceva la Dragnea!!!!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de zaraza26 la data de Mier 27 Iun 2018, 15:23

Wolf a scris:Nu absurt, ci culmea narusinarii! Vorbesc ce actiuni staliniste, cind defpat doar tatuca Stalin a indraznit sa faca asa ceva!!! Tot acuza pe Basescu, dar Basescu si PNL nu au indraznit sa faca asa ceva!  Auzi la nesimtitul, de luni vom da ordonante de urgenta care "sa remedieze situatia" ! Care situatie, nesimtitule??? Adica sa te scoata basma curata???
Pesedistii am impresia ca au boala cifrelor umflate. Dupa 6.000.000 de romani ascultati, avem zeci de mii de condamnati pentru trafic de influienta. Ma rog, nu-s decit 70, dar ce conteaza inca trei zerouri in plus, ca doar un zero e nimic, nu?
Din pacate, nu vad nici o modalitate de al stavili pe acest nemernic! Prostimea, pentru un salariu si o pensie "marite" (defapt, marirea a fost insignifianta, topindu-se in rata inflatiei!!!), le-a dat tara pe mina si uite ce au facut!!! De un an de zile, nu fac altecava decit a da legi care sa-i exonereze de furtisagurile facute! In programul de guvernare, la care fac atita caz si apel, erau trecute locuri de munca, spitale regionale si reabilitarea celor existente, autostrazi etc. In program, nici pomenela de legile justitiei, de ordonanta 13 si alte magarii pe care tot inceraca sa le treaca prin usa din dos.
Oamenii lui Dragnea nu au coloana vertebrala, dar au soriciul gros. Se tem ca, picind Dragnea, corabia nesimtirii se va scufunda si va fi vai de ei. Sunt ca o turma care se teme de lipsa sefului. Daca ar fi oameni onesti si cit de cit cinstiti, s-ar lepada de el, precum Petru de Iisus! Dar nu, teama le umbreste gindirea! Se tem, se tem, se tem!
Zicea un lingau, ca intr-o tara civilizata, demonstrantii erau luati cu duba! Fraiere, intr-o tara civilizata, daca nu faci apel la forta, poti demonstra linistit! Dar, tot intr-o tara civilizata, un penal isi va da mintenasi demisia din toate functiile! N-ai sa vezi asa ceva la Dragnea!!!!

In general si in detaliu sunt de acord cu tine. Pe ici pe colo, chiar daca am ceva pareri diferite, nu merita acesti politruci sa mai scriu ceva... A, stii ce ma gandeam? Pedeapsa maxima pentru Dragnea ar fi sa fie linsat de cei care l-au votat orbeste.
zaraza26

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Joi 28 Iun 2018, 09:38

Pedeapsa maxima pentru Dragnea ar fi sa fie linsat de cei care l-au votat orbeste.

lol!
Da, o idee interesanta!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Lun 02 Iul 2018, 20:01

Gata, Dragnea si altii ca el sunt aproape scapati. Definitia abuzului in serviciu a fost...redefinita. Normal, in favoarea lui Dragnea. Conform noii definitii, daca eu, prin puterea functiei care o am, oblig pe cineva sa delapideze ca sa ruineze concurenta, nu se pune. Ca eu, sau rudele mele, nu am nici un folos in bani! Daca eu, prin puterea functie mele, pun un amploiat de la politie sa schimbe datele unui accident, sa sa-mi salvez amanta de la puscarie, nu se pune, ca eu si familia mea, nu avem nici un folos din asta. Si exemplele ar putea continua!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mier 04 Iul 2018, 20:20

Ar cam fi timpul sa inceapa treaba cu suspendarea.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Joi 05 Iul 2018, 09:03

A cui, a lui Dragnea?
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Lun 09 Iul 2018, 19:04

Iata ca pina la urma ce trebuia sa se-ntimple s-a intimplat. A luat ceva timp dar pina la urma tot s-a-ntimplat.

Bineinteles, cu o ocazie atit de importanta, s-a pornit imediat marea de mizerii, gretosenii si exagerari penibile, si dintr-o parte si din cealalta. Am fost si eu vre-o juma de ora pe la toate TV-urile sa vad ce zic cu ocazia asta. Ce de timpenii am putut sa aud. Ca de ce n-a iesit J. sa anunte treaba cu gura lui, si si-a trimis purtatoarea de cuvint. De-aia. Ca n-a vrut muschii lui. Ce sa zic, ca si cum ar avea vre-o importanta. Unii vorbeau chiar de lasitate, vai de capul lor de penibili. Ailalti, la fel de penibili, cica sa n-aiba J. acum impresia ca a scapat de pericol si nu mai trebuie sa se teama de suspendare. Alta timpenie. Ba da, chiar a scapat, nu-l mai suspenda nimeni cel putin deocamdata. Sigur ca daca peste 3 luni le da alte motive, se poate pune iar problema dar aia-i altceva. Pina una alta treaba s-a terminat. Dupa cum era de asteptat sa se termine.

In concluzie, omul a vrut sa arate ca face demiterea doar in sila si pentru ca e obligat, asa ca a tras de timp cit a putut. In mod rezonabil. Nu mai mult. Asta e. Inteleg ca a primit si niste semnale de la europeni pe dedesubt ca s-a cam terminat si ar fi timpul sa se revina totusi la starea de drept. Asa nesimtita si gresita cum a fost hotarirea CC-ului. Ghinion.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Lun 09 Iul 2018, 20:46

Asta se numeste gambit.
Vai de statul in care procurorii sunt la cheremul ministrului justitiei. vai de preseintele care e lacheul de serviciu al ministrului justitiei.
Pa Dragnea il minca in in curpopou cu suspendarea presedintelui.
Tariceanu a cistigat, aparent, o bila alba. Nu prea a fost de acord cu suspendarea presedintelui, a tot cotit-o si iata ca a sacpat de a lua o decizie. Acum da bine la CV treaba asta!
Vai de tara aflata sub ape, in care guvernantii nu au altecva mai bun de facut (defapt nu le pasa) decit sa destituie procurori sefi si presedinti de tara. Nemernici.
A, uitai: propaganda!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Dune la data de Lun 09 Iul 2018, 22:05

Cam era timpul sa o revoce , e clar , nu mai putea intinde coarda , o suspendare era mult mai distructiva pentru tara .

In fiecare zi psd-alde sfideaza constitutia , legile si bunul simt , Johannis nu se putea alatura lor refuzand la nesfarsit  chiar daca decizia CCR este cel putin discutabila , eventual trebuia sa-si dea la randul sau desmisia .

Cei care se dezic de el in acest moment zicand ca i-au fost alaturi pana acum cred ca o fac prea usor , dar e alegerea lor ...
Dune

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 8 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare