celelalte cuvinte

Radu Banciu, un jeg uman

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Radu Banciu, un jeg uman

Mesaj Scris de narcisa la data de Lun 23 Sept 2013, 22:58

de la javra ordinară - Traian Băsescu, la jegul uman - Radu Banciu

https://www.youtube.com/watch?v=NXugovmFF-w
narcisa

Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Re: Radu Banciu, un jeg uman

Mesaj Scris de Wolf la data de Mier 25 Sept 2013, 10:32

Jeg? De ce, pentru ca asa zice varanu' si Mirciulica?? Narcisa, acum sa stam strimb si sa judecam drept, Banciu nu are dreptate?? Doar pentru ca e Arsinel a fost bagat in fata, peste rind??? Hai sa judecam asa cum trebuie, nu prin prisma unor intoctrinari. Poate un copil, anonim acum, poate deveni un om mai importat decit Arsinel, dara pentru ca a fost Arsinel, copilul a ramas in asteptare!! Daca in loc sa fie ales copilul tau, era ales Arsinel, tot asa vorbeai??? Hai, stai cinci minute si judeca fara patima.
Bun, acuma nu trebui sa se inteleaga ca Arsinel trebuia lasat sa moara, departe de mine acest gind, poate Banciu a si depasit putin limita, dar, sa nu uitam, in fond are dreptate.
Wolf

Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mier 25 Sept 2013, 11:44

wolf a scris:Jeg? De ce, pentru ca asa zice  varanu' si Mirciulica??
Pentru că AȘA ZIC EU!!!
Iar TU, dacă îmi mai pui MIE în "gură" sau în gând, alte vorbe, ale altor persoane, decât cele pe care EU le scriu aici, în numele meu!
îți vei "lua" calificativul pe care îl meriți și care îmi stă acum în gând. În gândul MEU!
Sper că ai înțeles și nu mă vei mai provoca.
Nu vreau, crede-mă, să ajungem la alte vorbe nepotrivite pe forum!
Este jenant că nu înțelegi, NU VREI să înțelegi.

wolf a scris:Narcisa, acum sa stam strimb si sa judecam drept, Banciu nu are dreptate??
Nu, categoric NU ARE DREPTATE. Părerea mea!

wolf a scris:Doar pentru ca e Arsinel a fost bagat in fata, peste rind???
Nu s-a băgat peste rând!
Medicul care l-a operat, și alți medici,
și alți pacienți, și alți oameni, au explicat foarte clar, pentru cine a dorit să audă,
că nu există măcar o astfel de "a fost băgat în față, peste rînd,
că o operație de transplant nu este o "coadă" la supermarket.

Medicul care l-a operat aprecizat chiar, că dacă Arșinel ar avea nevoie de un al doilea rinichi
și ar apărea unul bun pentru el, compatibil, i l-ar da tot lui!

wolf a scris: Hai sa judecam asa cum trebuie, nu prin prisma unor intoctrinari.
Da, exact asa sa judecam!

wolf a scris: Poate un copil, anonim acum, poate deveni un om mai importat decit Arsinel,
dara pentru ca a fost Arsinel, copilul a ramas in asteptare!!
Judeci greșit, probabil în lipsa informațiilor necesare!

wolf a scris:Daca in loc sa fie ales copilul tau,

Ți-am mai spus și fără patimă îți repet,
astfel de referiri, de comparații,
la adresa mea sau a oricui,
este lipsită de respect, lipsită de caracter, este... jegoasă!

wolf a scris:... era ales Arsinel, tot asa vorbeai??? Hai, stai cinci minute si judeca fara patima.
Bun, acuma nu trebui sa se inteleaga ca Arsinel trebuia lasat sa moara,
departe de mine acest gind, poate Banciu a si depasit putin limita, dar, sa nu uitam, in fond are dreptate.
Repet, în absolut nimic din ceea ce a spus Banciu, nu a avut pic de dreptate.
Discutăm de cazul acesta, strict de cazul "Arșinel", nu de generalizare.
Încearcă și ia mai multe informații despre acest caz și poate îți vei schimba optica.

Fiind vorba strict de Arșinel, LIMBAJUL lui Banciu și oribilitățile pe care le-a spus au depășit cu mult orice limită.
Lipsă de caracter, de educație, de bun simț. Un idiot.
Ar trebui să iau dicționarul și să înșir toți termenii cei mai duri de descalificare a acestui individ mizerabil.
Cine este acest "banciu"?
Nu ar trebui nici măcar să își permită să rostească
numele cunoscut de românii din țara și din toată lumea Alexandru Arșinel.

Banciu? un jeg uman...

narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Joi 26 Sept 2013, 13:44

Iar TU, dacă îmi mai pui MIE în "gură" sau în gând, alte vorbe, ale altor persoane,
Cum ziceam si la rubrica despre Mirciulica, atunci trebuia sa ai atiata minte incit sa nu faci apel, si sa dai derptate, la acel citat. Odata ce l-ai dat, inseamna ca ti-l insusesti si esti de acord cu el!
Nu, categoric NU ARE DREPTATE. Părerea mea!
Argumenteaza! De ce nu are dreptate, Arsinel nu a fost luat peste rind??? Nu erau altii, inaintea lui "la coada", dar find Arsinel a fost mai egal decit ceilalti???
că o operație de transplant nu este o "coadă" la supermarket.
Tu nu ai auzit de lista de asteptare??? Stii citi bolnavi de rinichi sunt pe aceata lista???? Dintre toti, taman Arsinel, si singurul, s-a nimerit sa fie compatibil???
este lipsită de respect, lipsită de caracter, este... jegoasă!
Da, e simplu sa judeci cind pe tine nu te atinge durerea, sau crezi ca nu te atinge nimic, normal ca atunci totul pare abject. Toti cei ca tine, niciodata nu s-au gindit sa se puna in situatia celui patit, de aceea mor atitia oameni ucisi de vitezomani, ca pentru vitezoman e abject sa se puna in postura celui ucis, lui nu i se poate intimpla niciodata nimic, doar altora! A te pune in postura altuia spune chiar si Isus, iar romanul are o vorba, ce tie nu-ti place, altuia nu face. Dar asta e un proverb abject!
Fiind vorba strict de Arșinel, LIMBAJUL lui Banciu și oribilitățile pe care le-a spus au depășit cu mult orice limită.
Da, luat in modul, ai perfecta dreptate. Eu am vazut emisiunea, ma rog parte din ea, la momentul cind a fost difuzata, nu m-am uitat la link-ul indicat de tine, stiam despre ce e vorba, a trecut ceva timp de atunci, am admis ca a sarit calul in felul cum s-a exprimat, inca o data, ai dreptate, dar, in esenta si Banciu avea dreptate!
Daca spuneai Beligan, Caragiu, Birlic, Jean Constantin, Maria Ploaie, Calboreanu, Geo Barton, Codrescu, Albulescu, Colea Rautu, Irina Petrescu, Meruta, Rebenciuc, Leopoldina Balanuta, Dinica, Stefan Iordache, Rodica Tapalaga, Marcel Iures, Repan, Caramitru, Marin Moraru, ca sa enumar numai citeva adevarate nume de actori, da, iti dadeam dreptate!!! Dar asa, cine e Arsinel?? Un actor de vodevil, ca multi altii, popular, simpatic, cu un stil liniar. Il poti compara cu Calboreanu, de exemplu??? In nici un caz! Cind Stela Popescu, tot o artista de vodevil, a primit o stea pe "bulevardul actorilor", Rebenciuc a facut o remarca, in parte adevarata!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Joi 26 Sept 2013, 13:49

de la javra ordinară - Traian Băsescu,
Si inca ceva, nu vad ce legatura are Basaescu aici!!!!??? Ori asta e inidcatia la antenute, orice, oricum, oricind, denigrati pe Basescu!! Cum zicea si Stalin, bine studiat de altfel de turnatorul Voiculescu, denigrati, denigrati, ceva tot ramine!! Asa ca intreb si eu, ce legatura are treaba de mai sus ...Basescu????
Iata inca o intrebare la care astept raspuns, ca ziceai ca raspunzi la intrebarile mele!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Vin 27 Sept 2013, 12:23

wolf a scris:
...
... Meruta,...
...
Cind Stela Popescu, tot o artista de vodevil,  a primit o stea pe "bulevardul actorilor",

Rebenciuc a facut o remarca, in parte adevarata!
da... Mihai Mereuță

da... Victor Rebengiuc ...

Victor Rebengiuc: "Stela Popescu spune aceleasi bancuri de 50 de ani... "

un om a scris:Dna Stela Popescu, Dna Mariana Mihuț, Dl Victor Rebenciuc, Dl Alexandru Arșinel, ...
noi ce să facem fraților dacă vă iubim pe toți?
Dna Stela Popescu trece sticla ecranului,  cum mergea Iisus pe apă!
Lăsați-ne în pace să vă iubim.

Ultima editare efectuata de catre narcisa in Vin 27 Sept 2013, 12:36, editata de 2 ori
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Vin 27 Sept 2013, 12:31

wolf a scris:
de la javra ordinară - Traian Băsescu,
Si inca ceva, nu vad ce legatura are Basaescu aici!!!!??? Ori asta e inidcatia la antenute, orice, oricum, oricind, denigrati pe Basescu!! Cum zicea si Stalin, bine studiat de altfel de turnatorul Voiculescu, denigrati, denigrati, ceva tot ramine!! Asa ca intreb si eu, ce legatura are treaba de mai sus ...Basescu????
Iata inca o intrebare la care astept raspuns, ca ziceai ca raspunzi la intrebarile mele!
După cum văd că știi... Băsescu „ e-n toate...  încă! Mai ales la.be.unu'

Cât o mai fi AMR-UL? Twisted Evil
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Vin 27 Sept 2013, 12:43

În cazul "Arșinel..." ...  

Radu Banciu,  Mihai Bendeac, ...
pentru declarațiile pe care le-au făcut,

sunt niște jeguri umane!

Părerea mea!
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Vin 27 Sept 2013, 15:05

Singurul jeg uman in toata treaba asta e Arsinel.
Nu ma intereseaza cit a fost de mare ca actor. Putea sa fie si De Niro. Nu te bagi in fata la primit organe. Pe lista aia sint probabil si copii, care au mult mai multa nevoie de organul respectiv decit el. Si da, putem sa o spunem cu subiect si predicat, daca e sa alegem intre sa moara Arsinel, care mai are foarte putin de trait, sau un copil, trebuie sa alegem sa moara Arsinel. Asa e viata. Uneori chiar trebuie facute alegeri din astea si trebuie facute bine.

Acuma, eu nu stiu exact cum e cazul ca nu cred ca s-a spus in detaliu si nici nu m-a interesat prea tare, dar pare destul de clar, mai ales tinind seama de tara in care traim, ca s-a incalcat legea in favoarea lui Arsinel. Si omul nu si-a facut singur nici un bine cind a iesit si a afirmat fariseic ca vai vai, ce tara ingrata, si ca incepe sa regrete ca e roman. Nu e nici locul nici momentul sa bati cimpii cu asa ceva. Ori spui cu subiect si predicat ca n-ai incalcat legea, ori spui ca n-a fost decizia ta si ii trimiti pe toti sa discute cu medicul in chestiune, sau cu cine a luat decizia (lucru corect de altfel, oricum n-a luat-o el), ori taci dracului din gura.

Intr-o tara serioasa asa ceva ar fi inacceptabil. Cred ca nici Angela Merkel nu si-ar permite, cit e ea de Angela Merkel.
Orion

Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Vin 27 Sept 2013, 17:39

Dacă scriai doar atât:
vlad_sim a scris:...
... spui cu subiect si predicat ca n-ai incalcat legea,
ori spui ca n-a fost decizia ta si ii trimiti pe toti sa discute cu medicul in chestiune,
sau cu cine a luat decizia (lucru corect de altfel, oricum n-a luat-o el), ...
era ok, mai ales că spui că
eu nu stiu exact cum e cazul ca nu cred ca s-a spus in detaliu si nici nu m-a interesat prea tare,...
În acest context, să spui
vlad_sim a scris:Singurul jeg uman in toata treaba asta e Arsinel.
mi se pare jegos!

vlad_sim a scris:Intr-o tara serioasa asa ceva ar fi inacceptabil.
Cred ca nici Angela Merkel nu si-ar permite, cit e ea de Angela Merkel.
Chiar crezi asta? CHIAR CREZI? Twisted Evil 

Oricum, sunt opiniile tale, tu poți crede orice și oricum.
Nimeni nu deține adevărul absolut!

vlad_sim a scris:Singurul jeg uman in toata treaba asta e Arsinel.
Nu ma intereseaza cit a fost de mare ca actor. Putea sa fie si De Niro. Nu te bagi in fata la primit organe. Pe lista aia sint probabil si copii, care au mult mai multa nevoie de organul respectiv decit el. Si da, putem sa o spunem cu subiect si predicat, daca e sa alegem intre sa moara Arsinel, care mai are foarte putin de trait, sau un copil, trebuie sa alegem sa moara Arsinel. Asa e viata. Uneori chiar trebuie facute alegeri din astea si trebuie facute bine.

Acuma, eu nu stiu exact cum e cazul ca nu cred ca s-a spus in detaliu si nici nu m-a interesat prea tare, dar pare destul de clar, mai ales tinind seama de tara in care traim, ca s-a incalcat legea in favoarea lui Arsinel. Si omul nu si-a facut singur nici un bine cind a iesit si a afirmat fariseic ca vai vai, ce tara ingrata, si ca incepe sa regrete ca e roman. Nu e nici locul nici momentul sa bati cimpii cu asa ceva. Ori spui cu subiect si predicat ca n-ai incalcat legea, ori spui ca n-a fost decizia ta si ii trimiti pe toti sa discute cu medicul in chestiune, sau cu cine a luat decizia (lucru corect de altfel, oricum n-a luat-o el), ori taci dracului din gura.

Intr-o tara serioasa asa ceva ar fi inacceptabil. Cred ca nici Angela Merkel nu si-ar permite, cit e ea de Angela Merkel.
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Vin 27 Sept 2013, 18:25

Se poate sa si gresesc. Inteleg ca l-au dat in judecata, o sa vedem.
Oricum, din ce-am vazut si stiind in ce tara traiesc, sint suficient de sigur ca sa spun ce-am spus. Cu riscul de a gresi.

Daca n-ar fi zis el timpenia aia cu tara nerecunoscatoare, pe care sigur a zis-o, l-am vazut eu, probabil m-as fi abtinut. Si numai pentru asta merita facut albie de porci. Adica ar trebui tara sa fie recunoscatoare si sa-l bage pe el in fata la primit organe, da ? Nu-i e putin rusine ?
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Vin 27 Sept 2013, 18:43

Inteleg ca l-au dat in judecata, o sa vedem.
Nu pe Arsinel l-au dat in judecata

narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Vin 27 Sept 2013, 18:57

Tot aia e. Daca gasesc nereguli e destul de evident ca si Arsinel are partea lui de vina. Chiar daca, dupa cum am mai spus, oricum nu era decizia lui deci oricum nu e el principalul vinovat.
De altfel, banui ca daca au facut nereguli le-o fi dat ceva, ca nu cred ca riscau asa ceva doar pentru respectul pe care i-l poarta. Asa ca la o adica se poate ajunge si la el. Sa vedem, mai e pina acolo.

Si oricum, cum spuneam, s-a facut destul de rau de cacao la treaba asta prin ce-a declarat, chiar daca sa zicem (ceea ce eu nu cred) ca nu s-a incalcat legea.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Sam 28 Sept 2013, 11:08

da... Mihai Mereuță

Da, scuzele mele ca i-am boteazat. Am mai zis, uneori mai incurc literele, le mai maninc, corectez dupa ce scriu, dar se pare ca-imi mai scapa! Inca o data scuze!
Victor Rebengiuc: "Stela Popescu spune aceleasi bancuri de 50 de ani... "
Daca tot ai citat, era bine sa citezi tot!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Sam 28 Sept 2013, 20:03

wolf a scris:
da... Mihai Mereuță

Da, scuzele mele ca i-am boteazat. Am mai zis, uneori mai incurc literele, le mai maninc, corectez dupa ce scriu, dar se pare ca-imi mai scapa! Inca o data scuze!
Nu este absolut nici o problema, nu e cazul de scuze!

wolf a scris:
narcisa a scris:Victor Rebengiuc: "Stela Popescu spune aceleasi bancuri de 50 de ani... "
Daca tot ai citat, era bine sa citezi tot!
Eu nu vazusem "tot", pana sa spui tu nici nu am stiut de aceasta declaratie a lui Victor Rebengiuc.
Ai fi putut sa o pui tu in intregime, daca stiai despre ce este vorba.

Acum am cautat toata declaratia si am fost foarte dezamagita de astfel de apreciere din partea lui Victor Rebengiuc.
Dar deh... intre nevasta lui si Stela Popescu, pe cine era sa aprecieze?
Pacat de astfel de vorbe... bine a spus omul acela...
un om a scris:Dna Stela Popescu, Dna Mariana Mihuț, Dl Victor Rebenciuc, Dl Alexandru Arșinel, ...
noi ce să facem fraților dacă vă iubim pe toți?
Dna Stela Popescu trece sticla ecranului, cum mergea Iisus pe apă!
Lăsați-ne în pace să vă iubim.

Si pentru ca ai spus sa pun "tot", iata:

Victor Rebengiuc: „Cine este Stela Popescu, care spune aceleaşi bancuri de 50 de ani“

Aleea Celebrităților din Capitală se vede că naște orgolii nebănuite printre marii actori ai țării.
Într-un interviu, actorul Victor Rebengiuc, se întreabă cum de a primit Stela Popescu o stea pe Alee înaintea Marianei Mihuț.

Victor Rebengiuc a declarat pentru Ring că proiectul iniţiat de Magazinul Cocor şi Teatrul Metropolis
de a li se acorda căte o stea artiștilor, i s-a părut o idee bună la început, dar acum se împart stele „la grămadă”.
În plus, marele actor nu înţelege cum a primit Stela Popescu o stea înaintea Marianei Mihuţ.

Totuși, Rebengiuc a trecut cu vedera faptul că soţia sa, Mariana Mihuţ, a primit o stea pe 27 noiembrie 2011,
iar Stela Popescu pe 14 decembrie 2011.

„Păi, are Stela Popescu stea înaintea Marianei Mihuţ? Cum adică?
Păi, cine e Stela Popescu, care spune aceleaşi bancuri de 50 de ani,
şi cine e Mariana Mihuţ, care are un repertoriu de roluri extraordinare făcute până acum?”,

a declarat Rebengiuc pentru „Ring”.

„După primele două-trei steluţe care s-au dat acolo, acum a început, aşa, să se dea la grămadă.
După părerea mea, primul care ar fi meritat să primească acea stea ar fi fost Liviu Ciulei, iar după aceea Pintilie.
Au organizat un soi de referendum dintr-ăsta – hai să premiem actorii cei mai buni şi în luna în care s-au născut le punem steaua”,

a mai precizat actorul.

sursa: dcnews

http://www.mediaddict.ro/victor-rebengiuc-%E2%80%9Ecine-este-stela-popescu-care-spune-aceleasi-bancuri-de-50-de-ani%E2%80%9C/
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Donna la data de Sam 28 Sept 2013, 22:49

E un orgoliu prostesc, oricum. Sunt atatia actori minunati, de neegalat, poate, care nu mai sunt pe lumea asta si care ar fi meritat primii, poate, sa primeasca aceasta stea... Sunt atatia actori minunati care ne incanta inca cu talentul lor... Cine sa faca o scara a valorilor? Nu conteaza cine o primeste mai intai si cine mai pe urma, avand in vedere ca totusi, proiectul este inca in faza de inceput. N-au trecut decat vreo doi ani de cand s-a pus in practica, cred. Nu s-au acordat foarte multe pana acum, cred. E timp, sa lasam comentariile de prost-gust. Si Stela Popescu si Mariana Mihut sunt doua actrite minunate.
Donna

Data de inscriere : 17/05/2010
Varsta : 40

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Sam 28 Sept 2013, 23:13

Exact! Ai dreptate, Donna.

Dar si actorii sunt... oameni! Cu bune si mai putin bune...
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Vin 29 Noi 2013, 20:48

Banciu nu trebuie să mai dea dovezi de tembelism. Ne-a convins demult!
Și foarte multă, foarte multă prostie. Un nemernic... Cap și minte de porc!

Radu Banciu, un jeg uman a scris:

Prezentatorul B1 TV Radu Banciu nu s-a putut abţine să nu comenteze faptul că
Mircea Badea a arătat o ecografie a bebeluşului său, iar cuvintele alese de Banciu au fost foarte violente.

„Am văzut că ai prezentat și ecografia cu copilul în burtică.
Sunt mult prea deasupra ta dobitocule, ca să te fac terci în seara asta la televizor,
și să spun tot ce ai fi spus tu, boule, dacă era vorba să vorbim despre copii.
La cât ești de handicapat, dacă ai fi văzut poza asta la un altul,
îi urai ăluia pe blogul ăla al tău nenorocit de analfabet,
i-ai fi spus să-i moară copilul în burtă, mama lui, așa ești de prost.
Eu nu o să-ți spun asta, dar dintr-un handicapat nici nu are ce să iasă.
Să nu semene cu Mihai Gâdea. Atenție că ăsta este destul de oportunist.
De ce nu Mirciulică, pentru că tu stăteai până noaptea târziu la televizor?”,

a spus Banciu în cadrul emisiunii sale.

narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Vin 29 Noi 2013, 21:24

narcisa a scris: Banciu nu trebuie să mai dea dovezi de tembelism. Ne-a convins demult!
Și foarte multă, foarte multă prostie. Un nemernic... Cap și minte de porc!

Radu Banciu, un jeg uman a scris:

Prezentatorul B1 TV Radu Banciu nu s-a putut abţine să nu comenteze faptul că
Mircea Badea a arătat o ecografie a bebeluşului său, iar cuvintele alese de Banciu au fost foarte violente.

„Am văzut că ai prezentat și ecografia cu copilul în burtică.
Sunt mult prea deasupra ta dobitocule, ca să te fac terci în seara asta la televizor,
și să spun tot ce ai fi spus tu, boule, dacă era vorba să vorbim despre copii.
La cât ești de handicapat, dacă ai fi văzut poza asta la un altul,
îi urai ăluia pe blogul ăla al tău nenorocit de analfabet,
i-ai fi spus să-i moară copilul în burtă, mama lui, așa ești de prost.
Eu nu o să-ți spun asta, dar dintr-un handicapat nici nu are ce să iasă.
Să nu semene cu Mihai Gâdea. Atenție că ăsta este destul de oportunist.  
De ce nu Mirciulică, pentru că tu stăteai până noaptea târziu la televizor?”,

a spus Banciu în cadrul emisiunii sale.

Chiar un jeg de om ,vai si amar la ce se preteaza abjectul,sa-i fie rusine!
Diana

Data de inscriere : 15/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Sam 30 Noi 2013, 10:29

Narcisa, emisiunea aia nu e un PAMFLET, ca si alea ale lui Mirciulica???
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Joi 05 Dec 2013, 10:39

Banciu, spre dezamagirea mea, a baut apa dupa Mirciulica. De, a invatat omul cum se face rating.Mai are totusi o scuza, desi o spune tot mai porcos, o spune, inca, bine, spre deosebire de Mirciulica care vorbeste prostii si linge! Inca, zic inca, se deosebesc!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Lun 13 Ian 2014, 13:48

Unde-i Banciu, in concediu sau a plecat de la B1????
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Lun 13 Ian 2014, 19:03

Wolf a scris:Unde-i Banciu, in concediu sau a plecat de la B1????

Ți-e tare dor de el? Revine, nu te îngrijora!  Very Happy 

FaceBook a scris:

Lumea lui Banciu
30 decembrie 2013

Radu Banciu :   Mult a fost , putin a ramas ! Ne revedem pe 20 ianuarie !

narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Lun 13 Ian 2014, 22:57

Wolf a scris:Unde-i Banciu, in concediu sau a plecat de la B1????

Ți-a răspuns Dom' Colonel Turcescu în seara aceasta!
A zis că să stai liniștit că habar nu are unde e Banciu,
da' se întoarce negreșit, când s-o sătura... de concediu,
că și-a luat mai mult anu' ăsta decât el însuși!  Cool 
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Mar 14 Ian 2014, 12:00

FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 57
Localizare : pe carari de munte