celelalte cuvinte

Catei de pe strada

In jos

Catei de pe strada

Mesaj Scris de Donna la data de Dum 25 Aug 2013, 21:49

Mie mi se-ntampla sa ma-ndragostesc des de catei. Asa, brusc. E de ajuns sa se uite unul in ochii mei si gata...sunt in stare sa-l iau acasa, sa-l pun pe perna mea!Razz  Noroc ca Jimmy si Toby cam stramba din nas ca altfel nu stiu cum as fi ajuns!Very Happy 

Acest cutu s-a luat dupa mine intr-o dupa-amiaza cu ploaie napraznica, dar napraznica daca stiti ce-i aia! Statea ca prostu' sa-l ploua...Am zis si eu "cutu-cutu" si s-a luat dupa mine undeva, sub un acoperis. Ziceti voi ca nu inspira mila? Neutral 

Donna

Data de inscriere : 17/05/2010
Varsta : 39

Sus In jos

Re: Catei de pe strada

Mesaj Scris de Wolf la data de Lun 26 Aug 2013, 10:04

Saracii de ei!! Si cind te gindesti ca avem mii de ONG-uri care se ocupa, cica, de protectia animalelor! Doar cind primarul, care o fi el, Oprescu, Lis sau Basescu, vrea sa adune maidanezii de prin oras, apar in fata primariei 20 -30 de babe isterice, cica de la protectia animalelor, care tipa impotriva masurii. In rest ...nimic. Bietii ciini!
Wolf

Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Mier 20 Noi 2013, 14:13

Azi , cand a venit dom'colonel sa ma ia de la scoala, i-am zis scurt: Am facut o fapta buna! La care el , la fel de scurt si rapid : Ai salvat un catel! Uite, dom'ne, ca iar m-a ghicit!
Da, l-am gasit tremurand pe amaratul asta si l-am luat in clasa, l-au hranit copiii si o eleva l-a dus acasa la ea. Se intampla ca tocmai i-a murit cainele acu doua zile. I-am zis ca s-o fi intors la ea.

Admin

Data de inscriere : 14/05/2010
Varsta : 58
Localizare : pe val

Sus In jos

Mesaj Scris de Donna la data de Mier 20 Noi 2013, 18:36

aplauze Puiut mic! Bravo! Smile 
Donna

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Sam 23 Noi 2013, 20:09

Bravo, Abba ! Frumos catelus !
FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 56
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Dum 24 Noi 2013, 07:46

Ce poveste are bietul de el! O să vă ţin la curent! Ideea e că mămica aceea care a venit să-l ia acasă la ea l-a abandonat la numai 200 de metri de liceu, la uşa unui magazin. A doua zi , am întrebat de căţel, desigur. Eleva a început să plângă şi mi-a spus ce s-a întâmplat. Ceilalţi elevi au confirmat că puiuţul se află tot la uşa magazinului şi s-au oferit să-l aducă în clasă, la căldură. Am zis că mai întâi vreau să văd cine se oferă să aibă grijă de el în continuare. Doi elevi, verişori, au spus că îl iau ei, la bunici, în oraş. În fine, au adus căţelul în clasă şi apoi l-au luat acasă. Le-am spus că vreau poze cu el, pentru luni. Temă de casă!

Admin

Data de inscriere : 14/05/2010
Varsta : 58
Localizare : pe val

Sus In jos

Mesaj Scris de Donna la data de Dum 24 Noi 2013, 07:51

Saracul. Copiii vor dar mai greu cu ce zic parintii, ce zic bunicii...
Donna

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum