celelalte cuvinte

FAZA ZILEI

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Re: FAZA ZILEI

Mesaj Scris de ABBA la data de Lun 24 Sept 2012, 16:54

Unii nu reusesc decat cu mustar!

Admin

Data de inscriere : 14/05/2010
Varsta : 58
Localizare : pe val

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Lun 24 Sept 2012, 17:43

Cand am fost recent la nunta, noi plecam cu masina cu soacra mare catre restaurant.
Pe alee, ne intersectam cu socrul mare, si el cu masina.
Soacra:- Nu te mai duce acasa, ca nu mai e nimeni, am incuiat eu tot.
Socrul: - Ma duc in... ca mi s-au rupt pantalonii in fund...

Apoi am aflat ca socrul avea costum nou, dar a vrut el musai pantalonii aia,
ca numai in aia se simte el bine...
narcisa

Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Another la data de Lun 24 Sept 2012, 19:58

narcisa a scris:Cand am fost recent la nunta, noi plecam cu masina cu soacra mare catre restaurant.
Pe alee, ne intersectam cu socrul mare, si el cu masina.
Soacra:- Nu te mai duce acasa, ca nu mai e nimeni, am incuiat eu tot.
Socrul: - Ma duc in... ca mi s-au rupt pantalonii in fund...

Apoi am aflat ca socrul avea costum nou, dar a vrut el musai pantalonii aia,
ca numai in aia se simte el bine...

Tipic masculin! hohote
Another

Data de inscriere : 18/07/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de Another la data de Lun 24 Sept 2012, 20:06

ABBA a scris:Unii nu reusesc decat cu mustar!

Mi-amintesc de o petrecere, cred că era ziua aniversară a cuiva. Un ins a insistat să desfacă el șampania.
- Ține-n sus, ține-n sus, a țipat cineva de lângă el, ține spre tavan să nu lovești pe careva cu dopu', au zbierat mai mulți. Insul a agitat sticla și a țintit către tavan cu dopul.
Buuum! Și șampania a curs în mare parte pe masă. Doar doi inși nu au luat parte din prima la veselia generală dată de șampania împrăștiată pe masă; și anume cei doi care stăteau de-o parte și de cealaltă a mesei, în dreptul unei farfuriuțe cu muștar. Ăia nu puteau să râdă la faza cu șampania, pentru că aveau muștar nu numai pe cămăși, ci și în nas, cred! Dopul șampaniei ricoșase din tavan direct în farfuriuța cu muștar uleios și proaspăt...
Another

Sus In jos

Mesaj Scris de Another la data de Joi 04 Oct 2012, 21:12

Bun, deci am vrut să mai fac și eu o treabă, în seara asta. Să ud florile, respectiv. Am deschis un dulap de pe balcon - tiii... e tare gălăgie pe Ștefan cel Mare! - am luat o cană de-alea din plastic - e albastră - am umplut-o cu apă și am început să ud floricelele.

Parcă văd că o să mă întrebați ce flori am. OK! Nu sunt ale mele, sunt ale altuia. Sunt niște flori în niște ghivece de-alea de se pun direct pe perete, sunt niște săbii de-alea de cresc mari, sunt niște chestii ca niște sălcii plângătoare și mai am eu - a mea! - o floare înflorită care nu știu cum se numește dar este într-o șmecherie mică, o stropitoare mov, care șade numai bine cu verdele frunzelor și cu portocaliul florilor.

Am umplut cana albastră de mai multe ori cu apă, am pus la floricele, am vorbit cu ele, l-am dat pe Mozart ceva mai tare, ca să-l audă și ele - se bucură când le vorbești și le pui muzică! - și am terminat de udat. Eu sunt ordonat, așa că am vrut să pun cana la locul ei.
Am deschis ușa de la masca de chiuvetă din bucătărie, am săltat capacul căldării de gunoi, am pus cana albastră în căldare, am pus capacul căldării la loc, am stins lumina în bucătărie și gata cu treaba!
Când am traversat sufrageria mi-am dat seama că una din două: ori am luat-o razna, ori încep să îmbătrânesc, ceea ce înseamnă nițel și din prima variantă!
Am scos cana din căldare, am spălat-o, am șters-o și am pus-o la loc în dulapul de pe balcon.

Când am terminat treaba, înainte să sting lumina, m-am mai uitat o dată în căldarea de gunoi...
Another

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Joi 04 Oct 2012, 21:34

hohote

narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Joi 04 Oct 2012, 21:35

Numai tu puteai face asa ceva, Alex ! lol!
FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 56
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Another la data de Joi 04 Oct 2012, 22:36

Hi-hi-hi...! Razz
Another

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Joi 04 Oct 2012, 23:16

Nuuu, nu numai el poate! Mie mi se intampla des , dar stiu de ce! Nu ma concentrez la ceea ce fac in acel moment, ci las gandurile sa zboare care incotro sau sunt foarte atenta la altceva. Asa ca, de la o vreme, ma straduiesc sa casc ochii bine la ceea ce trebuie sa fac si sa nu mai las mintea sloboda !
Nu de alta , dar se pot intampla lucruri grave. De pilda, ma uitam atent la monitor si in loc sa imi torn paducel in ceai, am turnat valeriana si am si baut-o! Am dormit bine, 9 ore. fluierici

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Another la data de Vin 05 Oct 2012, 07:04

ABBA a scris:Nuuu, nu numai el poate! Mie mi se intampla des , dar stiu de ce! Nu ma concentrez la ceea ce fac in acel moment, ci las gandurile sa zboare care incotro sau sunt foarte atenta la altceva. Asa ca, de la o vreme, ma straduiesc sa casc ochii bine la ceea ce trebuie sa fac si sa nu mai las mintea sloboda !
Nu de alta , dar se pot intampla lucruri grave. De pilda, ma uitam atent la monitor si in loc sa imi torn paducel in ceai, am turnat valeriana si am si baut-o! Am dormit bine, 9 ore. fluierici

Wow! Păi, și de ce umblli tu cu valeriană de-aia la-ndemână? Pune-o undeva la scufund să nu-ți mai fie pe-aproape!
Another

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Vin 05 Oct 2012, 07:14

Culmea e ca o aveam de vreo doua saptamani, just in case , dar nu o folosisem deloc. Acum stiu ce efect are! Razz

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Another la data de Vin 05 Oct 2012, 07:16

ABBA a scris:Culmea e ca o aveam de vreo doua saptamani, just in case , dar nu o folosisem deloc. Acum stiu ce efect are! Razz

Just in case?

Pune-o pe undeva să uiți de ea! What a Face
Another

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Vin 05 Oct 2012, 07:23

Nu e periculoasa. In orice caz, mult mai putin periculoasa decat pastilele de somn. Cucoanele , pe vremuri , aveau stecluta cu valeriana mereu la indemana , pe noptiera. Smile

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Another la data de Vin 05 Oct 2012, 07:56

ABBA a scris:Nu e periculoasa. In orice caz, mult mai putin periculoasa decat pastilele de somn. Cucoanele , pe vremuri , aveau stecluta cu valeriana mereu la indemana , pe noptiera. Smile

Aha...! Păi, dacă nu e periculoasă...! Like a Star @ heaven
Another

Sus In jos

Mesaj Scris de Donna la data de Vin 19 Apr 2013, 00:08

Eram eu mai demult intr-o statie aglomerata, de autobuz. Seara afara, lume multa, cum spuneam...toti grabiti si cu chef de a incapea in urmatoarea masina care va sa vina. Razz Ce sa va mai povestesc, am ajuns chiar in fata uneia dintre usi, cand a oprit autobuzul. Uraa! Am asteptat sigura pe mine sa coboare cativa insi, dupa care dau sa urc, sigura pe mine, cu puhoiul in spatele meu. Cand... se trezesc niste intarziati ca de fapt trebuie sa coboare si ei. Ok, sa coboare, dar pe unde? Eu eram pe scara, in plin proces de urcare a celei de-a doua trepte...care proces s-a franat brusc in momentul in care am fost cumva invartita in loc si mi-am pierdut echilibrul fara sa reusesc sa ma prind de altceva decat de pantalonii unui tip postat mai sus, in autobuz. Pantaloni pe elastic. Very Happy Si eu trageam, si el tragea... Au fost cateva secunde in care practic nu mi-a ars decat de supravietuire pana m-au prins cei din spate, am reusit sa-mi restabilesc echilibrul si sa dau drumul pantalonului. Very Happy Cand intr-un final, mi-am dat seama ce facusem, am zbughit-o pe langa tip direct spre mijlocul autobuzului...Ardeam toata de rusine si-i auzeam glasul aluia vorbind cu altcineva:" Mai, ai vazut ce mi-a facut aia? Era sa ma lase in fundul gol!" Very Happy
Donna

Data de inscriere : 17/05/2010
Varsta : 40

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Vin 19 Apr 2013, 00:25

hohote daca avea chiloti cu inimiaore ?!?!? ras
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Vin 19 Apr 2013, 11:34

Prin '70 erau la moda rochiile alea "tiganesti", in clos, in diferite culori, lungi pina la glezne, prinse in talie cu un elastic. Tot in autobuz se intimpla treaba. Eu, politicos din fire, o las pe tipa sa coboare prima, apoi pun piciorul pe ...nu, nu pe treapta, ci pe "trena" rochiei, ce inca nu plecase de pe treapta. Va las sa va imaginati ce s-a intimplat. Inca nu se inventasera bikini!!! De atunci, cind in fata mea coboara o femeie, nu pun pasul pe treapta pina tipa nu e la un metru de autobuz!!!
Wolf

Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Mesaj Scris de Donna la data de Vin 19 Apr 2013, 20:48

Daaa! Laughing E de-nteles! Razz
Donna

Sus In jos

Mesaj Scris de Another la data de Joi 09 Ian 2014, 07:55

Să vedeţi ce chestie...!

Ştiţi aparatele ălea combinate ceas-radio? Am şi eu unul, dar nu l-am mai pus în priză de vreo câteva luni, pentru că nu ştiam cum să-l fac să nu mai bipăie sâmbăta şi duminica. În rest, e bun, pentru că proiectează pe plafon ora, te trezeşti din somn şi vezi pe plafon cât e ora. Dar nu l-am pus în priză de ceva vreme, după cum spuneam.

De obicei eu mă trezesc foarte devreme, aşa că nu am nevoie de ceas, dar pun totuşi telefonul la şase şi jumătate, just in case, cum ar zice Abba. Azi l-am pus la şapte şi jumătate, pentru că sunt singur zilele astea - a mică e la ţară cu parastasele etc. - şi m-am decis să merg un pic mai târziu la serviciu azi. Dar, m-am trezit devreme şi am pierdut vremea pe facebook, după care, de la un timp am mers în bucătărie să-mi fac o cafea.
Ei bine, fix la şapte şi jumătate a început să bipăie radio-ceasul ăla! M-am dus repede în dormitor ştiind că nu avea cum să sune, iar între timp, la diferenţă de câteva secude, a început să sune şi alarma telefonului. Buimac, am scos din priză un ştecher, ca să se oprească radio-ceasul, cu gândul că am pus eu ceasul în priză, aseară, fără să-mi dau sema. Am scos ştecherul, dar s-a stins veioza, deci ceasul nu era în priză! De altfel, n-a bipăit nici un minut, cu totul, după care s-a oprit singur, când manevram eu ştecherul veiozei.
Hmmmm...

O să spuneţi că ceasul are baterii tampon! Ei bine, nu are şi nu a avut încă de la început!
O să spuneţi că sut nebun!
Ştiu şi eu...?!

Mi-a bipăit ceasul...
Another

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Joi 09 Ian 2014, 10:13

Curios !  scratch 

Extraterestrii ...cumva ?  lol! 
FRANZ

Sus In jos

Mesaj Scris de Another la data de Joi 09 Ian 2014, 12:45

M-am gândit că o să spuneţi şi asta.
De fapt, ca să fiu cinstit, m-am gândit şi eu la asta, mai la-nceput!
Habar n-am, Franz...!
Am sunat-o şi p-aia mică şi i-am zis, de dimineaţă. Răspunsul? A râs de s-a prăpădit, dar când a fost să şi vorbească a schimbat vorba.
Another

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Joi 09 Ian 2014, 12:59

Chestia e ca si pe mine m-a pufnit rasul ! Daca nu tie, cui altcuiva sa i se intample ?  haz
FRANZ

Sus In jos

Mesaj Scris de Another la data de Joi 09 Ian 2014, 13:24

Păi?  Very Happy 
Mi-e dor de una de-aia ca la Straja, Franz!
Mi-e dor să fiu eu, ăla de demult...
Another

Sus In jos

Mesaj Scris de Donna la data de Joi 09 Ian 2014, 13:33

FRANZ a scris:Chestia e ca si pe mine m-a pufnit rasul ! Daca nu tie, cui altcuiva sa i se intample ?  haz

Exact asta voiam si eu sa spun.  Razz 
Donna

Sus In jos

Mesaj Scris de Another la data de Joi 09 Ian 2014, 14:08

Păi, cred că şi eu, că tocmai de-aia am şi scris-o, că mi s-a şi întâmplat!  Smile 
Another

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum