celelalte cuvinte

FAZA ZILEI

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

FAZA ZILEI

Mesaj Scris de ABBA la data de Mar 10 Apr 2012, 09:40

Ce rost are sa iti notezi cu meticulozitate in agenda tot ce ai de facut , cumparat, rezolvat cand pleci in oras daca uiti agenda pe masuta din hol? Razz
Noroc ca dom'colonel nu a uitat si telefonul , iar eu eram acasa, contempland critic agenda uitata! Suspect
ABBA
Admin

Data de inscriere : 14/05/2010
Varsta : 58
Localizare : pe val

Sus In jos

Re: FAZA ZILEI

Mesaj Scris de FRANZ la data de Mar 10 Apr 2012, 10:03

Dap. Mi s-a intamplat si mie de vreo doua ori chestia asta. Numai ca a trebuit sa refac din memorie lista de cumparaturi si probleme de rezolvat. Ce bine e sa ai o nevasta care sa mai fie si acasa la momentul oportun.
FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 57
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Mar 10 Apr 2012, 11:05

Dom'colonel a fost mereu un distrat. Smile
Eu am inceput sa notez anumite detalii pe care nu le-as tine minte altfel, dar lucrurile importante nu le uit. De exemplu, codurile PIN de la carduri! Razz

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Mar 10 Apr 2012, 21:20

Spune-mi-le si mie, te rog... fluierici ulala
FRANZ

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Vin 13 Apr 2012, 20:52

Pentru azi, FAZA ZILEI in acceptiunea mea, o reprezinta aceasta reclama cu referire la un nou post de TV din Belgia. Merita vazut !

FRANZ

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Vin 13 Apr 2012, 21:46

Am vazut-o chiar ieri de dimineata . Smile

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Sam 19 Mai 2012, 20:19

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Another la data de Mier 18 Iul 2012, 19:01

Mi-am gasit locul de parcare ocupat. Fiindca-l platesc numai eu, nu-mi face mare placere sa-l impart cu altii, mai ales ca oricunde m-as duce as fi nevoit ori sa iau eu locul altcuiva, ori sa parchez periculos de aproape de locurile de unde se ridica masini. Asa ca am scris un bilet si l-am lasat bagat in chederul usii soferului care mi-a ocupa locul: "Locul de parcare este platit, dar nu de dumneata. Cand il eliberezi, te rog suna-ma ca sa pot parca pe locul meu". I-am lasat numarul de mobil si am primit un mesaj sms: "Tiam eliberat locul fraiere". Am pastrat intocmai textul din mesaj.
Am parcat pe locul meu si acum ma gandesc daca nu o sa-mi gasesc masina cu rotile desumflate. Sau, si mai rau...
Incepe sa ne fie teama de normalitate, cred eu...
Another

Data de inscriere : 18/07/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Mier 18 Iul 2012, 20:24

Mare curaj ai avut! In primul rand sa ii lasi numarul de telefon, in al doilea rand sa ii atragi atentia ca nu e locul lui. Sper sa nu pateasca ceva masina ta!

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Another la data de Mier 18 Iul 2012, 20:36

Cu numarul de telefon n-am probleme, il las oricui, iar locul este al meu, il platesc, deci trebuia sa-i atrag atentia. La masina ma gandesc si eu...
Another

Sus In jos

Mesaj Scris de Another la data de Lun 23 Iul 2012, 15:55

Buna dimineata si buna ziua!

Sa vedeti ce mi s-a intamplat...

Am ramas teapan de gat, cred ca de la curent; de la curentul pe care-l provoaca aerul conditionat. M-a tot durut inca de cand m-am trezit, de dimineata, dar am cautat sa nu bag in seama. Mai catre pranz, durerea a devenit acuta. Imi zic: "sa sun un prieten, sau un medic?".

Am ales calea de mijloc, adica pe-amandoua. Am sunat un prieten care e doctor. Mi-a zis sa iau ceva cu ibuprofen.
- Ce sa iau cu ibuprofen? O inghetata de visine merge?
- Nu, nu merge ca intepenesti de tot, mi-a zis doctorul-prieten.
- Du-te ma, ca nu e deontologic sa dai consultatii prietenilor, am zis; si am plecat sa-mi iau o inghetata, convins ca o sa se scoata cui pe cui. Am luat o inghetata cu aroma de visine si am muscat din ea. E cald aici, deci m-am gandit ca-mi face bine. Va spun ca am ramas teapan de tot. M-am intors in loc, precum lupul, si am cautat din ochi o farmacie.

Ati observat ca e plin de farmacii in Romania? Sunt peste tot. O banca, o farmacie, o banca, o farmacie. Faci credit la banca si te duci pe urma la farmacie.
Am zarit una de-aia cu Stela Popescu si Alexandru Arsinel. Am intrat in farmacie cu inghetata in mana si cu gatul stramb. Priveam ca Napoleon calare, adica spre dreapta. M-am asezat la rand. Ati observat ca in Romania sunt cozi la farmacii? Sunt, in general, oameni care vin de la banca.

In farmacia Stelei si-a lui Arsinel vindeau doua farmciste de-odata. Uneia dintre farmaciste nu-i place inghetata cu visine. Sau, observase, poate, ca am muscat eu din ea. M-a privit critic. Am iesit din rand si am mers afara. Am aruncat inghetata intr-un cos de gunoi si am revenit la rand, cu gatul stramb.
- Dati-mi ceva impotriva gatului intepenit, va rog.
In spatele meu e un tip cu ochelari de soare la ochi. "De ce sa porti ochelarii la ochi si in interior?", ma intreb. Farmacista "mea" imi zice ca-mi da ceva pe baza de ibuprofen. Mda, am mai auzit asta. Imi sta pe limba s-o intreb daca nu ar fi mai buna o inghetata cu visine. Dar tac, precum pestii in chiuveta (cei din acvariu vorbesc in limba lor, e dovedit stiintific!).
Farmacista cealalta il intreaba pe ochelaristul de soare din spatele meu ce vrea. Vrea prezervative. Farmacista "lui" intreaba de care. Ochelaristul de soare ridica din umeri. Il vad, pentru ca am privirea intoarsa patologic (din cauza gatului stramb), catre dreapta. I s-a terminat textul tanarului. Farmacista spune ca are oferta la niste prezervative; 10 bucati la un pachet. Eu n-am mai auzit de asa ceva.
- Sunt negre, zice farmacista "lui".
"Si dac-o fi noapte cand le va folosi?", ma pomenesc gandind. Adica, cred ca doar am gandit, desi farmacista "mea" si-a dres glasul in mod semnificativ. Imi pusese in fata un unguent Clafen si-o cutie cu comprimate Ibalgin - ati observat ca nu se mai numesc "drajeuri" ci "comprimate"?
Prima data am crezut ca sunt supozitoare. Am vrut sa dau din cap, dar gatul nu m-a lasat.
- Nu vreau supozitoare, am zis.
- Sunt pastile, zice sever farmacista "mea", care continua: aveti card?
"De ce sa fie prezervativele la oferta?!", ma gandesc. "Si negre...?!", nu ma lasa gandul!
- Am card de Billa si card de Bricostore, zic. Şi am si de Metro, imi amintesc brusc.
Imi face ea pe loc un card la farmacia Stelei si-a lui Arsinel. "Bravo! Acum o a vin in fiecare zi, fii pe pace"!, ii zic in gand farmacistei "mele".
Alifia si bulinele mele au costat 21 de lei. M-am intors la birou, am luat pastile, doua, si mi-am uns gatul cu unguent. Nu miroase a Ben-Gay, deci pot sa ma intorc la farmacie. Ochelari de soare am in masina. Mi-i pun la ochi si ma intorc, dar de data asta ma asez la rand in asa fel incat sa-mi vina randul la farmacista cealalta. Vreau sa vad ce-i cu prezervativele alea la oferta. Chiar 10 intr-un pachet? Şi, de ce negre...?!
Acum am si card...
Another

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Lun 23 Iul 2012, 18:53

Foarte bine ai facut ca ai postat-o si aici!

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Another la data de Lun 23 Iul 2012, 21:16

Am dat-o s-o citeasca si unui prieten si mi-a zis: "bine ca ai card, dar ai grija sa nu intri in descoperit!". Poti sa faci descoperit pe cardul farmaciei?
Another

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Lun 23 Iul 2012, 21:55

Nope !
FRANZ

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Lun 23 Iul 2012, 21:56

Azi am mai vazut scris una buna :

"Traian Basescu, ca om, e capabil sa infecteze până şi penicilina!"

(parafraza la una din zicerile lui Marian Iancu - patron POLI Timisoara)

FRANZ

Sus In jos

Mesaj Scris de Another la data de Lun 23 Iul 2012, 22:11

M-am gandit eu ca nu e posibil sa faci descoperire pe cardul de la farmacie...

Poate, doar intr-un singur caz! Daca esti farmacist si ai card de salariu la farmacie! Ce parere aveti?
Another

Sus In jos

Mesaj Scris de Another la data de Lun 23 Iul 2012, 22:13

FRANZ a scris:Azi am mai vazut scris una buna :

"Traian Basescu, ca om, e capabil sa infecteze până şi penicilina!"

(parafraza la una din zicerile lui Marian Iancu - patron POLI Timisoara)

Eu am avut o data infectat antivirusul de la calculator. Cu Trojan, care vine de la Traian, cred. Deci, se verifica! Traian poate infecta pana si antivirusii, poate chiar si penicilina!
Another

Sus In jos

Mesaj Scris de Another la data de Mier 25 Iul 2012, 10:01

Faza zilei este ca pot posta melodii...! cheers
Another

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Mier 25 Iul 2012, 13:51

Very Happy muzica

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Another la data de Mier 25 Iul 2012, 14:32

Asta inseamna ca au trecut mai bine de sapte zile de cand sunt pe forum...
Another

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Mier 25 Iul 2012, 16:00

Iezact !
FRANZ

Sus In jos

Mesaj Scris de Another la data de Lun 24 Sept 2012, 07:52

Tocmai ce mi-am scos de la curăţat un costum de toamnă, adică pe maro.Am îmbrăcat tacticos pantalonul şi cămaşa, mi-am pus o cravată asortată şi am lăsat sacoul pe hol pe un umeraş ca să-mi termin de băut cafeaua; în picioare, ca să nu-mi şifonez prea rău pantalonul înainte de termen. Am terminat cafeaua, mi-am scos şanurile din pantofi şi m-am aşezat pe un fotoliu, să mă încalţ în tihnă. M-am aşezat!? Cred că numa' pân' la jumate, pentru că - pââââârc! - aud ceva suspect. Nu se poate, e de la fotoliu, m-am gândit. Dar îmi intra aer rece pe la piciorul drept, prin interior. Mă uit cu atenţie; se crăpase pe cusătură, exact de vreo 15-20 de centimetri. Bag seamă că ăştia pun chimicale cam multe când le curăţă pe costumele astea! geek
Na, că intrasem în criză de timp! Scoate cămaşa, pantalonul, îmbracă altceva...! Razz
Am traversat şi neregulamentar, ca să prind un tramvai care tocmai ce sosea în staţie când am ieşit eu în stradă!
Another

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Lun 24 Sept 2012, 16:31

Bine ca n-ai patit faza zilei la birou! Razz

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Another la data de Lun 24 Sept 2012, 16:50

Cand lucram in alta parte, aveam o hotarare de guvern care ne obliga sa avem la serviciu, in dulap, totdeauna o camasa de schimb curata.
De pantaloni nu zicea nimic, dar ma gandesc ca ar fi fost mai practic sa zica intai de pantaloni si pe urma de camasa; desi, camasa se murdareste mai intai de ruj, in mai toate cazurile... tongue
Another

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum