celelalte cuvinte

Mircea Badea - in gura presei

Pagina 4 din 38 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 21 ... 38  Urmatorul

In jos

Re: Mircea Badea - in gura presei

Mesaj Scris de Mikro la data de Dum 06 Feb 2011, 16:14

neica nimeni a scris:In rest, toate bune si frumoase.
Nu, Neica, nu toate sunt bune si frumoase! In afara faptului ca lucrurile nu merg asa cum ar fi trebuit sa mearga, acum ne-am trezit pe cap cu o coalitie monstruoasa, asa-zisa uniune social liberala. Daca nu esti la zi cu informatiile, iti spun in cateva cuvinte!

PSD-ul flamand si avid de putere a facut gura nu prea mare si i-a inghitit pe anemicii PNL si PC! Dupa ce a digerat putin amestecul doctrinar a rezultat o mixtura colorata in cacafeniu cu diferite arome de sociali, liberali si conservatori. Auzi si matale, liberalii si conservatorii in aceeasi coalitie. Pai, ori suntem liberali, ori nu mai suntem!
Eu as fi numit coalitia asta iesita din comun uniunea liberal conservatoare, se potrivestea mai bine.
Oricum, PNL si PC au disparut de pe fata pamantului, sunt de domeniul trecutui, am ramas doar cu un psd ceva mai bortos.
La viitoarele alegeri pdl-ul nu mai are nicio sansa.... asa ca orizontul nu prea arata bine.
Mikro

Data de inscriere : 25/05/2010
Localizare : Buc.

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Dum 06 Feb 2011, 16:35

Mikroaneee.... tu n-ai auzit ca aceasta coalitie e una de tip JOS BASESCU ? Asta-i scopul ei. Mai apoi... Dumnezeu cu mila.
FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 57
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de n.n. la data de Dum 06 Feb 2011, 17:36

Ce-i de facut? Are cineva vreo solutie?

n.n.

Data de inscriere : 22/05/2010
Varsta : 52

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Dum 06 Feb 2011, 20:23

La intrebarea "ce e de facut?" exista un singur raspuns.

Admin

Data de inscriere : 14/05/2010
Varsta : 59
Localizare : pe val

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Dum 06 Feb 2011, 20:51

Mikro a scris:...
Oricum, PNL si PC au disparut de pe fata pamantului, sunt de domeniul trecutui, am ramas doar cu un psd ceva mai bortos.
Esti foarte simplist aici. Nici mie nu prea imi place coalitia monstruoasa social-liberala (care probabil ar fi mai corect numita comunist-liberala, oricum) dar nici vorba sa inghita PNL-ul.
Ma gindesc (fara sa fiu foarte expert aici, accept corecturi daca e cazul) ca s-ar putea totusi sa aiba rost "legalizarea mariajului", chiar daca e o mezalianta. Ideea e ca baietii vor sa faca lucruri serioase, recte sa-l dea repede jos pe Base si sa provoace alegeri anticipate de toate tipurile. Si atunci intrebarea e, OK, facem treaba asta, probabil o si reusim. Si dupa aia ? Foarte probabil nici PSD nici PNL n-ar cistiga majoritate absoluta, de PD nici nu se mai pune problema. Si atunci oricare din cele 2, PSD si PNL, ar fi foarte tentati sa intinda o mina PD-ului cel anemiat (dar care foarte probabil va intra totusi in parlament) si UDMR-ului, si sa intre la guvernare in formula asta, ceea ce i-ar conveni mult mai bine partidului respectiv. Si ca sa nu riste fiecare sa i se intimple lui treaba asta, adica sa fie ei cei lasati pe dinafara, au facut alianta asta la tribunal, care probabil e totusi mult mai greu de spart (si e si mult mai penibil, deci sa iesi dupa aia din alianta facuta legal fara un motiv foarte serios e de-a dreptul ticalosie pe fata).
Orion

Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Thanatos la data de Lun 07 Feb 2011, 21:02

Mikro a scris:
Thanatos a scris:Ei, as! A dat cu otrava, au murit stafilococii, nu a existat o tinta anume. Vulturul nu prinde muste! Very Happy
Mircea Badea vulturul…asta e gluma zilei, sau ce…ca n-am inteles prea bine!? scratch
Domnia sa nu poate fi mai mult dacat este, un simplu papagal jumulit plin de stafilococi care are ca indeletnicire de baza prinderea mustelor in confortabila colivie puleita cu aur a mogulului cel rau, pe care-l slujeste cu devotament absurd.

Rationamentele domniei sale din ultima vreme sunt cam defecte, nu prea gandeste cand vorbeste. Dupa ce se plictiseste sa-l injure pe Base, presedintele nostru fara atribut, incepe sa se maimutzareasca si sa se izmeneasca fara rost.
Deh, si audienta domniei sale trebuie hranita cu ceva, sa nu moara de inanitie. minciunica

Cu siguranta nu ai inteles!
Nici ce am spus, nici ce se intampla pe scena politicii romanesti. Nici Orange, daca te consoleaza cu ceva! Nu a inteles, adica. Sim! Cartela!
Thanatos

Varsta : 58

Sus In jos

Mesaj Scris de obelix la data de Lun 14 Feb 2011, 19:56

obelix

Data de inscriere : 17/05/2010
Varsta : 33

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Lun 14 Feb 2011, 20:12

hohote

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de . la data de Mar 01 Mar 2011, 14:17

am gasit o zicere cuprinzatoare a cuplului ce sade , dupa 23:00, in paturi (a se citi ” televiziuni”) diferite:
ea are un bade prost, el nu are nici o bruma de minte...

.

Data de inscriere : 17/10/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Mikro la data de Mar 01 Mar 2011, 15:55

menisc a scris:am gasit o zicere cuprinzatoare a cuplului ce sade , dupa 23:00, in paturi (a se citi ” televiziuni”) diferite:
Buna poanta... aplauze
E adanca rau!!
Mikro

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Mar 01 Mar 2011, 17:41

Desi nu am un bade prost si nu stau la televizor dupa ora 23, am auzit publicul foarte tanar comentand ca le-ar fi placut ce a zis aseara despre siguranta cetateanului referindu-se concret la Bercea Mondialu, care are, slava Domnului, masina cu ABS, deci sa nu ne facem griji!

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mar 01 Mar 2011, 23:50

Da' cu cartelele a fost penibil rau.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Mier 02 Mar 2011, 06:51

Nimeni nu-i perfect, Vlad! Very Happy

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Mikro la data de Mier 02 Mar 2011, 08:26

menisc a scris:am gasit o zicere cuprinzatoare a cuplului ce sade , dupa 23:00, in paturi (a se citi ” televiziuni”) diferite:
Mai exista o explicatie.
Daca fraza respectiva nu ar fi fost postata de un mare fan MB inrait, ar fi sunat cam asa.
Bruma are un bade prost, iar Badea nu are bruma de minte (pe cale de consecinta).

In alta ordine de idei, domnul Mircea Badea, atunci cand abordeaza subiecte importante ar trebui sa ne consulte si pe noi.
Cand face ca toate visele urate sau ii injura pe Base si Boc, ar trebui sa ne ceara sfatul, sa ne intrebe daca este bine sau rau ce face.

Noi, cu toate ca suntem o comunitate forumistica mica avem inteligenta mare si l-am sfatuit numai de bine... intotdeauna i-am indrumat pasii numai pe drumul cel drept in viata, sa nu intre in belele, gen amenzi CAN, avertizari cu suspendarea emisiunii si altele.
Domnia sa ar trebui sa asculte si glasul forumistilor, nu numai sa-i injure birjareste de cate ori are ocazia, chiar daca sunt fani sau anti fani ai domniei sale.
Mikro

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Mier 02 Mar 2011, 11:41

Imi placu asta cu anti-fani! Razz

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de n.n. la data de Mier 02 Mar 2011, 14:38

Seamana cu aia cu un pahar plin si unul gol la capul patului, in caz de ti-e sete sau nu.

n.n.

Data de inscriere : 22/05/2010
Varsta : 52

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mar 22 Mar 2011, 09:51

Ultra-penibil aseara cu treaba cu plata TVA-ului si cu buzele reci ale lui Blejnar. Nivel Gigi Becali, chiar mai rau. Pentru cine nu e deja convins, detalii evident pe blog.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Mier 23 Mar 2011, 07:35

S-a scos aseara, cu fregata.... Laughing

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mier 23 Mar 2011, 17:12

Vad ca insisti sa-i vezi numai partea buna. Very Happy

Oricum, nu mi s-a parut cine stie ce treaba cu fregata. A mai scapat citeva glumite ceva mai acatarii, dar nu prea multe. In rest, apa de ploaie, pe sistemul hai sa mai zicem ceva de rau despre Base desi de fapt nu prea avem ce dar hai sa zicem totusi ca asa e directiva de la mogul. Smile Ce sa spun, de-aia nu mai puteam eu, ca a trimis Base fregata la razboi. Daca ne ducem mare lucru, iar daca nu ne ducem - iar mare lucru. Daca ne ducem ne ducem ca asa au zis oile fruntase din turma in care ne-am virit si noi, recte NATO, si cum singuri n-avem nici o sansa sa ne pazim de lupul cel rau asta e, trebuie sa jucam cum ne cinta ele. Iar daca nu ne ducem nu ne ducem tot pentru ca asa au zis oile fruntase. Smile
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Mier 23 Mar 2011, 17:32

Aici disting trei idei principale:
1. Vlad afirma ca eu insist sa vad numai partea buna (iar eu afirm ca Vlad insista sa vada numai partea rea).
2. Vlad considera ca glumitele au fost fabricate la indicatia mogulului.
3. Vlad nu are nicio opinie clara despre fregata aia.

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Mier 23 Mar 2011, 20:23

Hai sa va spun eu opinia mea referitoare la balciul asta cu Libia :
Base s-a jurat ca trimite in ajutorul Aliantei toata flota navala a tarii : UNA BUCATA FREcATA ! Ca asta ne-a mai ramas. Ce ne faceam daca ne puneau aliatii sa trimitem si "pasarile zburatoare" din aviatia tarii ? Ca MIG-urile noastre nu-s bune decat sa pice ca ciorile cand ti-e lumea mai draga.
Dupa umila mea parere, din punct de vedere militar, suntem V A R Z A !!!
FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 57
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Joi 24 Mar 2011, 07:19

ABBA a scris:Aici disting trei idei principale:
Ce analiza pe text. Ca la scoala.

ABBA a scris:1. Vlad afirma ca eu insist sa vad numai partea buna (iar eu afirm ca Vlad insista sa vada numai partea rea).
Cam asa ceva. Eu tot am mai remarcat citeva glumite macar.

ABBA a scris:2. Vlad considera ca glumitele au fost fabricate la indicatia mogulului.
Nici vorba, de unde pina unde. N-am zis asa ceva. Ia mai citeste o data mai atent.

ABBA a scris:3. Vlad nu are nicio opinie clara despre fregata aia.
Ba am o opinie cit se poate de clara. Si anume ca nu conteaza nici daca o trimite nici daca n-o trimite, si oricum nu e decizia lui Base. E decizia oilor fruntase din NATO, si noi n-avem ce face altceva decit ce ne spun ei, tocmai pentru ca sintem in halul in care sintem cu armata. Chiar nu inteleg ce atita vorbire pe tema asta. Adica inteleg, face moguliziunea galagie cit poate mai mult ca asta-i scopul ei in viata.

FRANZ a scris:Hai sa va spun eu opinia mea referitoare la balciul asta cu Libia :
Base s-a jurat ca trimite in ajutorul Aliantei toata flota navala a tarii : UNA BUCATA FREcATA ! Ca asta ne-a mai ramas.
Nu conteaza ce s-a jurat Base, dupa cum ziceam.
Hai sa nu exageram. Mai avem si altele, dar nu de nivelul asta. Cred ca ai dreptate probabil in sensul ca asta-i singurul nostru vas care la o adica chiar conteaza. Sau erau doua (fregate) ? Nu mai stiu. (Pe vremea lui Ceasca parca aveam si un submarin Very Happy , oare ce-o mai fi cu el ?)

FRANZ a scris:Ce ne faceam daca ne puneau aliatii sa trimitem si "pasarile zburatoare" din aviatia tarii ? Ca MIG-urile noastre nu-s bune decat sa pice ca ciorile cand ti-e lumea mai draga.
Ar trebui sa fie nebuni sa ne ceara asa ceva. Nebuni cu tendinte sinucigase.

FRANZ a scris:Dupa umila mea parere, din punct de vedere militar, suntem V A R Z A !!!
Aici desigur nu pot decit sa subscriu.

PS. Da' ce l-ati inverzit frate asa ? Bun, inteleg, a venit primavara, dar chiar asa gen "floricele pe cimpii" ? Mie imi placea mult mai mult inainte, si cred ca e mai bine sa-si tina culoarea de baza cit de cit constanta, nu sa si-o schimbe dupa cum bate vintul. Parerea mea. Oricum, banuiesc ca s-a discutat si prin alta parte treaba asta dar inca n-am ajuns acolo.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Joi 24 Mar 2011, 07:38

Tu n-ai auzit de verde crud, verde crud? Very Happy

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Lun 04 Apr 2011, 18:57

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Lun 04 Apr 2011, 23:05

Poate doar daca iese mogulul presedinte ... Si-atunci evident Base isi va face o emisiune pamflet, ca si-asa visul lui e sa apara in fiecare seara la televizor.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 4 din 38 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 21 ... 38  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum: