celelalte cuvinte

Mircea Badea - in gura presei

Pagina 5 din 38 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21 ... 38  Urmatorul

In jos

Re: Mircea Badea - in gura presei

Mesaj Scris de ABBA la data de Mar 05 Apr 2011, 07:26

O emisiune in gura presei mai e cum mai e, dar una in gura lui Base cred ca pute rau!

Admin

Data de inscriere : 14/05/2010
Varsta : 59
Localizare : pe val

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Vin 15 Apr 2011, 05:37

Cine vrea sa afle parerea mea despre Plesu, stie unde sa se duca. Smile
Orion

Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Vin 15 Apr 2011, 07:47

Ok! Smile

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Lia la data de Vin 15 Apr 2011, 14:48

Lia

Data de inscriere : 07/08/2010
Varsta : 40

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Vin 15 Apr 2011, 19:42

Criminaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaal! hohote

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Joi 26 Mai 2011, 01:08

Deci sa-ntelegem ca din martie 2006 pina in mai 2011 sint 6 ani batuti pe muche ? Poate doar la olimpicii la matematica ... Si mai face si fitze nasoale in emisiune. Tipic.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Mikro la data de Dum 29 Mai 2011, 19:52

Am intrat, din plictiseala, pe blogul lui Mircea Badea! Am ramas socat din cauza celor gasite acolo! Reclame peste reclame si obscenitati peste obscenitati! Omul s-a apucat serios de injurat si de antreprenoriat!
Cum intri-n fatza mai la stanga apare o reclama, printre multe altele, cu un ceas de mana mare si hidos fabricat de Mircea Badea din cauciuc, cadranul fiind inscriptionat cu initialele MB arata ca o gluma nereusita. Pretul ireal de 1280 de ron pe bucata, nu pe kg, te duce cu gandul la sumele fabuloase incasate de acesta de pe urma injuraturilor adresate stim noi cui!

La un moment dat vindea, daca-mi aduc bine aminte, pantofi si chiloti pentru dame totul la pret redus, iar acum s-a facut ceasornicar. Nu stiu ce sa mai cred!! scratch
MB provoaca consternare prin caracterul sau neprevazut intr-un mod ciudat si neasteptat!!
Mikro

Data de inscriere : 25/05/2010
Localizare : Buc.

Sus In jos

Mesaj Scris de Mikro la data de Mier 01 Iun 2011, 20:01

De ceva vreme domnul Mircea Badea este hartuit!!
Nu de serviciile secrete romanesti sau straine, nici de vreo gashka de giboni sau babuini pusi pe scandal, nici macar de domnul Base, ci pur si simplu de o inocenta doamna profesoara de limba si literatura romana!
De ce se intampla asta ?? Pentru ca respectabila doamna, cel putin asa sustine domnia sa, primeste periodic mesaje numai de ea percepute ce o invita la ceas de seara in apartamentul lui Badea din Titan! Mesajele sunt transmise subliminal in timpul emisiunii si o tintesc fix pe stimabila profesoara!

Multi zic ca doamna poate e deranjata la mansarda, dar nu e asa!! Tin sa-i contazic! Domnul Badea se ocupa de multa vreme cu astfel de practici oculte ce au ca ultim scop spalarea creierelor inocente in mai multe etape!! Asta e rolul lui!
Are o influenta nefasta asupra maselor de privitori cu gurile cascate!
Mikro

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Mier 01 Iun 2011, 21:01

Smile)) Mie mi-a placut interpretarea!

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Joi 02 Iun 2011, 02:07

Furtuna in paradis ? Te pomenesti ca pina la urma are parte de ceea ce-si doreste de multa vreme, si a exprimat in mod repetat in emisiune, sa vada o smardoiala pe bune intre vedetele (din orice domeniu) de la noi - taman la Antene si cu el in rol principal. Laughing
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Lun 20 Iun 2011, 07:26

De-a dreptul scirbos cu povestea cu flegma (indiferent daca-i adevarata sau inventata). Daca ne enerveaza meltenii, hai sa fim si noi si mai melteni decit ei. El chiar nu-si da seama cit de penibil poate sa fie ?
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Lun 20 Iun 2011, 17:12

A fost una dintre cele mai reusite emisiuni.

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Mikro la data de Lun 20 Iun 2011, 19:15

Prin ce se deosebeste Mircea Badea de Elena Udrea? Prin nimic!!
Amandoi folosesc aceleasi trucuri atunci cand nu au suficienta audienta!
Udrea croseteaza pulovere si spala cu mopul in direct, iar Badea arunca cu flegme verbale si-si arata maioul din dotare (ala fara vacutele care fac secs).
Nu pot sa spun decat ca Mircea Badea pentru Voiculescu este precum Elena Udrea pentru Basescu!!
Si mai spun doar atat!
Traim in Romania unde prostia este on line tot timpul (sugestie pt. un nou dicton)! Smile
Mikro

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Lun 20 Iun 2011, 23:33

ABBA a scris:A fost una dintre cele mai reusite emisiuni.
Pentru femei poate.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Mar 21 Iun 2011, 06:10

Fii sigur ca nu maioul cu muschii din dotare m-au facut sa-mi placa emisiunea , ci tema podului! Nu mai fiti rautaciosi, este totusi un mare artist al satirei si un fin cunoscator al psihologiei multimilor...mai ales al multimilor de romani!

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mar 21 Iun 2011, 23:19

Da, podul. Nu mi s-a parut prea mare lucru nici ce-a zis pe tema asta, dar macar n-a batut cimpii. Daca nu si-ar bate singur cuie-n talpa cu momente ca asta cu flegma, si o mie altele de acelasi gen sau chiar mai rele, ar fi mult mai bine.

Apropo, sa va povestesc aici o mica patanie de la aeroportul Otopeni, poarta de intrare in land of choice, se potriveste oarecum cu subiectul. Am fost sa iau pe cineva. Eram cu caruciorul cu bagaje, s-a bagat sa ma ajute un tuciuriu intr-o uniforma verde, nu cred ca avea nici o calitate oficiala dar evident incerca sa arate ca si cum ar fi avut. I-am zis ca ma descurc singur, s-a bagat cu mine in lift, m-a intrebat la ce nivel vreau sa merg, i-am spus de vreo 3 ori ca la 1, boul bineinteles ca tot pe 0 a apasat. Intii nici nu m-am prins, dupa aia cind m-am prins i-am spus sa plece ca n-am nevoie de el. Si chiar a plecat, probabil si-a dat seama ca a festelit-o si de la mine nu scoate nimic. Inteleg ca pina la urma tot ne-a luat niste bani, s-a tinut scai de altcineva din grup pina i-a dat 2 lei (initial tupeistul ceruse 10). Nu e minunat ? Come to Romania land of choice, sa va simteti bine.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de n.n. la data de Lun 27 Iun 2011, 02:44

Da, am patit si eu.Imi spusese cineva cum e, dar nu ma gandeam ca sunt asa agresivi. S-a insinuat unul pe langa valize.Eu impingeam carutul si el a dat sa atinga o valiza la un hop. I-am zis: N-o atinge ca te trosnesc.N-a atins nimic dar imi tot spunea sa am grija. Apoi cand am ajuns la masina a dat sa puna mana pe una.
-N-ai auzit ma ca n-ai dreptul sa le atingi.
Privirile celor ce m-au asteptat ma faceau sa cred ca-i dau mai multa dreptate lui decat mie. Mi-am zis ca sunt plecat de ceva vreme si ca nu mai stiu cum stau lucrurile. In privirile lor citisem si un fel de panica.Cumva ca s-ar putea isca un scandal. ma rog, acolo s-o fi putand.
I-au dat ei ceva ciubuc. Treaba lor, eu nu am decontat nimic. Un lucru am invatat aici: fac ce vreau cu banul meu.
Eu si acum inca i-as da o bucata lui ala. Next time maybe.

n.n.

Data de inscriere : 22/05/2010
Varsta : 52

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Lun 27 Iun 2011, 08:04

Laughing parca te vad!

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Mikro la data de Joi 30 Iun 2011, 21:40

Cand Badea face o emisiune buna incaseaza si cate o amenda grasa..
Faza tare a fost cand a zis ca Base e rege, frat`su print, Udrea contesa, Cocos conte...Boc nu stiu ce titlu mobiliar a avut..Smile
Oamenii simpli sunt iobagi!

PS: Pentru cei ce nu stiu inca!
Sotia iobagului se numeste i-o baga!
Mikro

Sus In jos

Mesaj Scris de n.n. la data de Joi 30 Iun 2011, 23:17

Buuun. Deci avem doi donori si iobagul si iobaga.

n.n.

Sus In jos

Mesaj Scris de ABBA la data de Vin 01 Iul 2011, 09:08

Ha, ha, Mikro! Titlu mobiliar, buna asta! Laughing

Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mier 13 Iul 2011, 16:07

Nu stiu ce tot insista Badea atit cu ce bun e Mendy, de vreo 3 zile numai asta discuta. O interesa pe cineva chiar asa de tare, afara de el ? Pe mine m-a plictisit de mult, e drept ca nu-s mare amator de box. Dar nu cred ca sint foarte multi atit de amatori cit sa mai guste subiectul. Plus ca mai face si alba-neagra, incearca sa ne abureasca in stil propriu. Deci eu nu l-am auzit sa spuna clar ca dupa parerea lui de amator avizat si in tema, cum se considera, Mendy era cel putin la fel de bun ca aia 3 in discutie (pe care evident habar n-am cum ii cheama Smile , si nici nu ma intereseaza). In ce ma priveste, asa pe dinafara cum sint mi se pare cam clar ca nu e, si ca treaba a fost aranjata asa incit sa fie practic sigura victoria lui Bute. Ca n-ar fi dat deloc bine, nu-i asa, sa piarda taman aici la Bucuresti, si sub inaltul patronaj al lui Udrea. S-a vazut de altfel ca si Mendy a venit pe-aici mai mult sa faca poze cu gagici, nici el nu credea ca are prea multe sanse. Acuma, nu vreau sa zic ca a fost platit sa trinteasca meciul. Ori a fost aranjat sa aiba Bute un adversar mai usor, ori poate asa o fi rezultat din ce stiu eu ce reguli si atunci Udrea a profitat de ocazie (asta ar fi cea mai cuminte explicatie), ori altfel, nu stiu, dar mi se pare probabil ca se puteau gasi si adversari mai pe masura lui.
(Evident asta nu inseamna ca Bute nu-i un mare campion, ca banui ca o fi boxat si cu unii valorosi cind si-a aparat centura de nu stiu cite ori.)
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de n.n. la data de Mier 13 Iul 2011, 18:03

Mendy a fost adversar impus si dupa cum se stie avea palmares mai bun ca a lui Bute.
Nu stiu ce publicatie l-a numit pe Bute cel mai bun pugilist la super mijlocie, multi printre care si Froch au luat foc. A inceput un razboi al declaratiilor care mai de care aratand cat de tare si mare e el. Un mare guresh este si Jean Pascal care sustine ca l-a provocat de 4 ori. Nu e de datoria lui Bute sa se bata cu oricine are gura mare. E normal ca toti sa il doreasca ca adversar pentru ca asta le aduce bani in ultima instanta. Pe Bute il asteapta meciuri grele. ii doresc succes. Imi place de el ca este tehnic si foarte muncitor si serios.Boxul nu este bataie, este stiinta.

n.n.

Sus In jos

Mesaj Scris de n.n. la data de Mier 13 Iul 2011, 18:05

Aaa...si Doroftei e jenant.

n.n.

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mier 13 Iul 2011, 18:12

neica nimeni a scris:Mendy a fost adversar impus si dupa cum se stie avea palmares mai bun ca a lui Bute.
Imi vine greu sa cred asta, odata ce omul e campion de nu stiu cind si isi aparase centura de vreo 7 ori inainte de meciul asta.
Daca Mendy ar fi avut o atitudine profesionista (iau de bune relatarile lui Badea ca n-a avut) as fi si eu mai putin conspirationist. Asa, ramin la parerea ca nu era cel mai tare adversar posibil in momentul asta.

neica nimeni a scris:Pe Bute il asteapta meciuri grele. ii doresc succes.
Si eu.

neica nimeni a scris:Imi place de el ca este tehnic si foarte muncitor si serios.Boxul nu este bataie, este stiinta.
Nici chiar asa. E sport. Orice sport cit de cit serios la nivelul superior include multa stiinta.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 5 din 38 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21 ... 38  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum: