celelalte cuvinte

USL-UNIUNEA SOCIAL-LIBERALA

Pagina 40 din 41 Înapoi  1 ... 21 ... 39, 40, 41  Urmatorul

In jos

Re: USL-UNIUNEA SOCIAL-LIBERALA

Mesaj Scris de Diana la data de Joi 22 Mai 2014, 20:13

viorela barbulescu a scris:Stie sau nu stie numele gimnastelor,a dublat sumele de premiere pentru fiecare medalie optinuta ,atat gimnastelor cat si medaliatilor de la olimpiada internationala de Chimie.

Asa e Viorela si a facut multe,din pacate nu vad nici un pedelist la parnaie nici macar udrea care ne-a mancat banii din salarii si pensii,apoi de ce nu le confisca averile hotilor ,tuturor hotilor,eu il vad doar pe nastase la zdup.
Diana

Data de inscriere : 15/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Joi 22 Mai 2014, 20:13

Basescu si udrea sunt inlantuiti pe banii nostri !!
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Vin 23 Mai 2014, 13:03

Diana, ca de obicei vorbesti prostii, ai inceput sa ma obosesti cu repatarea la nisfirsit, si fara rost, a acelosi baliverne scornite de antenute!!! Si eu sunt pensionar si nici Udrea si nici Basescu nu mi-au mincat pensia! Ba din contra, cu taxele si scumpirile impuse de guvernul Ponta (care a promis in campania electorala ca nu va pune taxe noi, dar tu ai uitat asta), pensia, in loc sa se mareasca, asa cum a promis plagiatorul, s-a micsorat! Si nu numai a mea, ci si a ta, dar, orbita de antenute, nu vezi asta!
Si da, te intreb si eu, de ce nu confisca averile hotilor?? Simplu, ca sunt hoti zisi de antenute, nu de lege!! Pina una alta Nastase e la pripon, nu Udrea! Pina una alta Felix turnatorul va intra in curind la puscarie, nu Udrea!!! Si, te intreb, din nou, de ce nu e si Udrea la puscarie, odata ce la putere este PSD-ul, care a acaparat atit DNA-ul, ANI si CNA-ul, cum a zis Cacarau ieri??? Daca PSD are in mina puterile statului, de ce Udrea e libera??? Simplu, pentru ca toate sunt numai in capul celor de la antena 3, nimic din ce spun, nu se poate dovedi!
Asa ca las-o mai moale cu Udrea si Basescu si ocupa-te de Voiculescu, Nastase si plagiatorul Ponta!
Viorela, nu asta era subiectul propozitiei. Eu vorbeam de banii, fara acoperire legala, cheltuiti de Ponta si clica lui pesedista in campania prezidentiala campanie pe care si-a inceput-o cu de la sine aprobare! Vorbeam de faptul ca se folosete de imaginea unor copii, la care, daca nu era campanie electorala, nici nu se uita. Asta e mirlania!!! Mirlanie ce nu poate fi acoperita cu pomeni electorale! Pina acum, ca doar astea nu sunt singurele olimpiade la care participa tineri eminenti din tara noastra, de ce nu fost linga acei tineri??? Pentru ca, de, nu era campanie electorala, nici nu i-a bagat in seama!!!! Aici e mirlania, nu faptul ca le-a dat niste bani, ci fapul ca acesti bani sunt dati in campanie electorala si, asta e problema, nu sunt banii lui, ci banii tai, banii mei, banii nostri! Asta nu vezi tu! Vezi doar spaga electorala si ti se pare ca totul este OK!
Cit despre banii cu care face Basescu campanie electorala, unu la mina, campania nu este pentru el personal, cum e in cazul lui Ponta si, doi la mina, banii nu sunt furati din accize si mariri de taxe, cum sunt banii lui Ponta. Asta ar trebui sa vezi!!!
Viorela, o stire mai proaspata: PSD Gorj face campanie electorala pe bani publici!!!
Wolf

Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Sam 24 Mai 2014, 00:23

wolf a scris:
... cum a zis Cacarau ieri???

Nesimțitule! Mânca-ți-ai "căcatu' "  Evil or Very Mad 
narcisa

Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Sam 24 Mai 2014, 13:06

narcisa a scris:
wolf a scris:
...  cum a zis Cacarau ieri???

Nesimțitule! Mânca-ți-ai "căcatu' "   Evil or Very Mad 

In sfarsit ca-l pune cineva la punct pe Wolf . Very Happy 
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Joi 29 Mai 2014, 12:18

In sfarsit ca-l pune cineva la punct pe Wolf
Da, cu un limbaj de cocina!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de viorela barbulescu la data de Joi 29 Mai 2014, 14:55

Da limbajul tau cum e?

viorela barbulescu

Data de inscriere : 28/02/2014

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Joi 29 Mai 2014, 16:08

e de basescu ahahahaha
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Joi 29 Mai 2014, 19:55

Da limbajul tau cum e?
Eu nu am folosit cuvintul "cacat" si nici nu am invitat pe cineva sa-l manince!
Cit despre Cacarau, nu e vina mea ca e a lu' Cacarau. Ca asa il chema pe mosu-su.
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de viorela barbulescu la data de Vin 30 Mai 2014, 09:05

Wolf,e o vorba romaneasca:"Cine se scuza se acuza".

viorela barbulescu

Data de inscriere : 28/02/2014

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Vin 30 Mai 2014, 13:19

Eu nu ma scuz, arat doar niste adevaruri!
Pina una alta, plagiatorul Ponta, aburit de "succesul" in alegerile europarlamentare, isi continua campania alectorala, care, oficial, nu a inceput, zicind nici mai mult nici mai putin ca vor anunta candidatul...USL! Pai care usele frate, ca useleul e mort de mult!!!
Se zice sa nu faci ce face pota, ci ce zice popa. Asa ca Ponta, dupa ce acum ceva ani l-a balacarit pe Boc ca a indraznit sa lipseasca de la citirea unei motiuni de cenzura, a ignorat si el citirea recentei motiuni de cenzura. Pai cum drac sa-i pese de ase ceva, stiinu-se, inca, majoritar??? A, si vorba Viorelei, s-a acuzat cu niste scuze penibile!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mier 17 Sept 2014, 23:12

Orion a scris:Bun, acum ca se pare ca ne-am mai calmat putin, am si eu o intrebare punctuala. Deci, totusi, de ce a fost nevoie sa-i schimbe pe Blaga si Anastase la modul asta ? Ma poate lamuri si pe mine cineva ? Eu ramin la parerea ca daca n-ar fi facut treaba asta, nici Vestul nu s-ar fi bagat la modul la care s-a bagat, si ar fi fost o sansa buna sa le iasa miscarea. Era asa de important sa fie Antonescu interimar si nu Blaga ? Poate sint dedesubturi care imi scapa mine, dar daca e doar o chestie de sa se simta si Anto cineva o luna - doua, e de jale.
Cu o mica intirziere, cred ca m-am prins care-i raspunsul. Si anume, evident, ca sa poata fura mai bine la referendum (la cvorum in primul rind).
Decit ca dupa cum s-a vazut nu le-a mers. Nu cred nici ca au furat cit au crezut ei ca o sa poata, si pe de alta parte evident prin miscarea respectiva si-au pus Europa in cap, ceea ce foarte probabil a facut ca multi sa nu se mai duca la referendum. Cum am discutat la momentul respectiv.
Orion

Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Dum 21 Sept 2014, 19:07

La mulţi ani, domnule Crin Antonescu!
La mulţi ani, domnule Crin Antonescu! Unde sunteţi că nu vă mai văd ? Nu dvs. trebuia să fiţi candidatul la preşedinţie din partea USL ? De ce aţi plecat, de ce aţi dezertat ? Lăsaţi prostia cu PSD-ul care va scos de la guvernare că, nu ţine. Dacă mai eraţi în continuare Preşedintele PNL, vă credeam, dar aşa nu vă cred. Nu-mi spuneţi că aţi pierdut alegerile europarlamentare şi din această cauză aţi demisionat şi v-aţi retras, nu vă cred. Iohannis a fost în aceiaşi barcă, a fost adjunctul dvs., cum el din eşecul alegerilor s-a ales cu funcţia de Preşedinte al PNL şi candidat al alianţei ACL pentru funcţia supremă în stat, iar dvs. un fel de paria al liberalilor?
D-le Antonescu ,sunteţi dator cu nişte explicaţii, românii au investit votul şi încrederea lor în USL-ul pe care şi dvs. îl conduceaţi alături de Ponta. Poate a venit momentul să ne dezvăluiţi toate secretele dezmembrării USL şi a cedării funcţiei de şef al liberalilor. Ce putere ocultă va îndepărtat de la şefia PNL? Singur Iohannis nu-l cred în stare să facă asemenea combinaţii fine, altcineva a fost în spatele acestor manevre. Unde a fost laboratorul în care s-au pregătit toate aceste „înţelegeri” subterane ? Ce se urmăreşte de fapt, alegerea lui Iohannis ca Preşedinte al României cui ajută? Sunt multe întrebări, multe necunoscute, rămase fără răspuns, nerezolvate.
Vă somez, domnule Crin Antonescu, acum la împlinirea vârstei de 55 de ani în numele celor câteva milioane de votanţi ai USL să răspundeţi clar şi sincer la aceste întrebări.
În cazul în care nu veţi răspunde vă voi considera un om slab, un om care nu merita votul şi respectul nostru. Nu lăsaţi să planeze asupra dvs. asemenea îndoieli.
Nu lăsaţi ţara să acorde votul unui intrus ca Iohannis, acest om va lovit pe la spate, mişeleşte, când nu vă aşteptaţi. Dacă lucrurile nu ar sta aşa cum susţin eu, dvs. nu v-aţi mai fi depus candidatura pentru a deveni candidatul PNL la alegerile prezidenţiale, aţi candidat împotriva lui Iohannis. Deci, lucrurile nu s-au întâmplat cu voinţa dvs., aţi fost forţat să părăsiţi şefia PNL.
Un om cu inteligenţa dvs. nu se sinucide politic fără un motiv bine întemeiat, ori fără a fi determinat de forţe exterioare interesului său. Aţi fost pe un val de popularitate ce rar se va mai vedea, nu aţi ştiut să speculaţi acest val de simpatie. Va copleşit mitul puterii, va mituit cineva, va şantajat cineva şi dacă da, cu ce anume?
Multe întrebări, faceţi lumină şi puteţi reveni în politică.
(Ionel Carstea)
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mar 23 Sept 2014, 17:14

Pai Cacarau a luat o teapa mai mare decit somnul ce-l cuprinde, nu arareori. Ponta, oț cum il stim, i-a promis fraierului blana ursului din padure: ma fac eu premier daca cistiga USL, si pe tine, peste fro doi ani, te fac cu un scaun comod la Cotroceni. Adica i-a dat cioara de pa gard! Cum lui Ponta tare i-a suris idea de a fi si presedinte, probabil tot din seria "sarac si cinstit", la mai aburit pe somnoros, ca nu era greu deloc, ca sa si pe dincolo, eu nu vreau presedinte, altii ma vor, de daca tara ma cere eu nu ma opun!!!!, deci...nene Cacarau e cam cotoioasa cu presedintia ta. Asa ca Antonescu, vazind incotro bate vintul, adica exact opus de Cotroceni, a pus piciorul in prag, vorba vine, si a zis "vreau eu presedinte chiar daca nu-mi depun candidatura" (va mai amintiti??? Nu cred, romanul are memorie scurta!). Ponta s-a sucarit, Antonescu s-a sucarit, si-a luat boii si a rupt pisica-n doua. Asa a crapat nonsensul numit USL! Cam acolo e Antonescu acum, care s-a sugusat politic cu propria manusa, e drept, manevrata de plagiatorul Ponta!
Ca veni vorba de Ponta,ia ce p[rezident o sa avem: a declarat sus si tare, cu propria gurita, dar probabil fara pic de minte, ca el PASEAZA! Deci asteptativa la pase cit mai multe, ca despre marcari...ioc! Defapt treaba asta s-a vazut destul de bine si pina acum!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mar 23 Sept 2014, 17:31

Si anume, evident, ca sa poata fura mai bine la referendum
Orion, eu am spus asta mai demult. Cine erau primari in majoritatea localitatilor din tara? USL-istii! Cine intocmeau listele cu votantii? Normal, dupa lege...primarii, care, normal, erau USL-isti! Cu Blaga si Anastase in puncte cheie, nu puteau invirti convenabil aceste liste, asa ca le-au facut vint. L-a durut exact in pix de ce zic cancelariile straine! Exact ca si acum, cu ordonanta migrarii, o porcarie incomensurabila! Basescu si Boc nu au indraznit asa ceva! Da' normal ei au incalcat Constitutia, nu Ponta!
Ca o mica paranteza, CC (al PCR sau, ma rog, doar PC) respinge cerinta CE de a face nominale si cartelele PrePay pe motiv de neconstituţionalitate Shocked Cica se incalca intimitatea. Mai, da' ce scuza puierila, de si se vrea jmechereasca! Pai draga CC al PC, mie, la abonament, nu mi se incalca intimitatea???
Si uite asa o sa primim in continuare maseje de genul "tata incarcami si mie tel 07xxxxxxxx cu 10 eur." sau " domnule sunteti fericitul cistigator al unui premiu de 100.000 euro, dupa ce platiti impozit 5000 de euro va dam banii", "doamna, copilul dumneavoastra a avut un accident uin Italia, trebuie sa puneti in contul urmator 10.000 de euro pentru avocat, sa va scape fiul de inchisoare" etc, etc!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Joi 25 Sept 2014, 15:38

Sobaru. Scos un erou, de Antena 3, pentru ca a protestat impotiva guvernului Boc, este azi, acelasi Sobaru, declarat nebun, normal, tot la Antena 3!! Oare ce s-a schimbat?? Simplu...guvernul!!!! Acum, din nefericire pentru el, a protestat impotriva guvernului Ponta!

Diana, Narcisa, ceva comentarii ????
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Dum 28 Sept 2014, 14:50

Guvernul Ponta, ala care v-a promis multe, mintindu-va cu nerusinare, isi mai da o data in petic!!! La rectificarea bugetara, ia bani de la SANATATE (aia furata de Basescu), de la INVATAMINT (ala fascist) ca sa dea banii sustinatorilor impliciti ai guvernarii din ce in ce mai dezastruase: serviciile secrete, politie, armata. Ca de, pe asta se bazeaza un dictator ce guverneaza prin ordonante de urgenta!!!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Dum 28 Sept 2014, 18:07

Wolf a scris:Guvernul Ponta, ala care v-a promis multe, mintindu-va cu nerusinare, isi mai da o data in petic!!! La rectificarea bugetara, ia bani de la SANATATE (aia furata de Basescu), de la INVATAMINT (ala fascist) ca sa dea banii sustinatorilor impliciti ai guvernarii din ce in ce mai dezastruase: serviciile secrete, politie, armata. Ca de, pe asta se bazeaza un dictator ce guverneaza prin ordonante de urgenta!!!

EXACT VAI SI AMAR lol! lol! lol! lol! lol! NU IA NIMIC DAR CE SA ZICETI SI VOI BASISTII!!!!
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Lun 29 Sept 2014, 12:07

Diana, cum ti-am mai spus, si tie si altora, nu sunt basist. Spre deosebire de tine care esti pesedista devotata si indoctrinata de antenute. Daca crezi ca e de ris faptul ca Ponta a luat bani de la sanatate si de la invatamint ca sa-i dea securistilor si politistilor, chiar e grav. Mie imi vine sa pling, nu sa rid!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Lun 29 Sept 2014, 14:18

vad ca la ministerul mUncii si al dezvoltarii se dau cei mai multi bani!

Ultima editare efectuata de catre Diana in Mar 30 Sept 2014, 01:49, editata de 1 ori
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Lun 29 Sept 2014, 20:12

Diana, tu chiar nu intelegi?? S-au LUAT bani de la SANATATE si INVATAMINT.
S-a luat de la

Ministerul Finantelor Publice- Actiuni Generale: -992,8 milioane lei;
Ministerul Agriculturii si Dezvoltarii Rurale: -1,047 miliarde lei;
Ministerul Sanatatii: -264,6 milioane lei;
Ministerul Transporturilor: -170,2 milioane lei;
Ministerul Mediului si Schimbarilor Climatice: -164,9 milioane lei.
si s-au data la:
Ministerul Dezvoltarii Regionale si Administratiei Publice: per sold creste cu +575,2 milioane lei,
Ministerul Afacerilor Interne: +254,9 milioane lei
Ministerul Apararii Nationale: +140,8 milioane lei
Ministerul Justitiei: +106,8 milioane lei
Ministerul Afacerilor Externe: +96,0 milioane lei
Putin imi pasa mie ca s-au dat cei mai multi bani ministerului dezvoltarii, care nu dezvolta nimic, si s-au luata de la SANATATE si finante publice! Cind o sa decschizi ochii???
Si inca ceva:
"Premierul Victor Ponta trebuie sa explice de ce a taiat patru miliarde de lei din cheltuielile destinate proiectelor finantate cu fonduri europene pe care ii redirectioneaza, in prag de campanie electorala, catre autoritatile locale, prin intermediul Ministerului Dezvoltarii, condus de Liviu Dragnea".
"Guvernul Ponta demonstreaza ca nu are nici cel mai mic interes sa investeasca in infrastructura sau in crearea locurilor de munca, ci vizeaza un singur obiectiv: directionarea banilor catre pomeni electorale si catre baronii locali".
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mier 01 Oct 2014, 19:43

Iti crapa mintea, nu alta. Spagi de 200 de milioane de dolari!! Nastase, Ponta, Abramburica, Dinu Pescariu, Blaga, Cocos-elul Udrei (ala oficial!) si altii, implicati in furturi si spagi de miliarde de lei fara sa pateasca nimic. O sora medicala a fost arestata pentru o "megaspaga" de 35 de lei + o gaina! Asta ati votat voi!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Mier 01 Oct 2014, 21:02

Wolf a scris:Iti crapa mintea, nu alta. Spagi de 200 de milioane de dolari!! Nastase, Ponta, Abramburica, Dinu Pescariu, Blaga, Cocos-elul Udrei (ala oficial!) si altii, implicati in furturi si spagi de miliarde de lei fara sa pateasca nimic. O sora medicala a fost arestata pentru o "megaspaga" de 35 de lei + o gaina! Asta ati votat voi!

INCA NU E NIMIC CLAR !
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Joi 02 Oct 2014, 03:15

Care-i problema ? Parca n-am sti ca asa merg lucrurile la noi.
Dintotdeauna, adica dupa 90 si probabil si inainte, tot ce s-a facut in domeniul informatic cu statul asa s-a facut. Exact cum spun baietii. Cu multa spaga, cu 1 - 2 firme selectate pe ochi frumosi care lucreaza cu statul, dau spagile de rigoare dupa care subcontracteaza mult mai ieftin si-si scot banii. Secretul pe care-l stie toata lumea. Hai sa nu ne mai dam ochii peste cap.
Singurul lucru nou e ca acum pentru prima oara se face un dosar pe tema asta.
Se intimpla ca mai am ceva cunostinte in domeniu. Am si lucrat la un moment dat la niste lectii din alea. Smile Deci nu era nici un secret pentru nimeni ca exact asa se proceda cum zic baietii in dosare. Din ce-am citit in presa.
Si eu mai zic ceva. Nu doar in informatica. Din cite stiu eu in orice domeniu in care se lucreaza cu statul asa se lucreaza. Dintotdeauna. Cred ca si pe vremea lui Burebista tot asa mergeau lucrurile. Ne aducem aminte de povestile lui Badea despre Necolaiciuc si Bucsaru daca mi-aduc bine aminte. Cu fraudarea CFR-ului. Poate astia marii, gen Renault, Mittal si Petrom sa nu dea spaga, desi tare m-as mira.

Acuma, daca o fi venit in sfirsit momentul sa intre multi la pirnaie pentru asta si sa se mai schimbe lucrurile, foarte bine. Dar hai sa nu ne facem ca nu stim ca asa a fost dintotdeauna. Sau nu-i asa ?
Nu va ascund ca eu personal tare as vrea s-o vad si pe Androneasca la pirnaie. Nici nu ma intereseaza daca a luat spaga sau nu. Doar pentru cit e de proasta si pentru ca fiind atit de proasta s-a bagat sa fie ministra si parlamentara. Si pentru legea 50%. (Desigur nu doar ea. Cit mai multi.)
Orion

Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Mar 29 Sept 2015, 17:52

"Mulțumesc celor care au rămas fideli programului Uniunea Social Liberala! Îmi aduc aminte acea frază care a stat la baza creării #USL: “niciodată nu vom face alianță cu PDL”. Liberalii nu s-au ținut de cuvânt, ca de obicei - trădarea și schimbarea sunt o marcă înregistrată pentru PNL!" Victor Ponta
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 40 din 41 Înapoi  1 ... 21 ... 39, 40, 41  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum