celelalte cuvinte

USL-UNIUNEA SOCIAL-LIBERALA

Pagina 37 din 41 Înapoi  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Urmatorul

In jos

Re: USL-UNIUNEA SOCIAL-LIBERALA

Mesaj Scris de FRANZ la data de Mar 11 Feb 2014, 14:44

Wolf, acu la drept vorbind, eu am mai multa incredere in Klaus decat in lepra de Oprea.
FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 57
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mar 11 Feb 2014, 14:55

Franz, si eu as avea (doar e neamt Smile ) dar ce naiba, nu poate sa vina sa schimbe legile asa cum ii convine lui. Daca face asta nu mai am nici o incredere. Asta e, la o adica risca, si la nevoie se alege la loc primar peste 2 ani.
Orion

Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Mar 11 Feb 2014, 20:05

FRANZ a scris:Wolf, acu la drept vorbind, eu am mai multa incredere in Klaus decat in lepra de Oprea.

Clar:)
Diana

Data de inscriere : 15/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Vin 14 Feb 2014, 10:37

Franz, si eu as afi avut incredere in Johannis daca nu s-ar fi incirdasit cu strutocamila uselista! Tare mi-e ca e pus acolo doar de fatada! Adica pentru fraierirea fraierilor. Punem pariu ca nu va face nimic concret, doar va juca cum i se cinta!!!!
Oprea trebuie mentinut pe pozitie pentru ca vin alagerile. Iar Johannis, sas fiind , cum zice si Orion, le poate face surprize neplacute, asa ca Ponta nu vrea sa riste nimic. Ii da si lui o functie acolo, de imagine electorala!
Useleul, aceasta strutocamila, melanj politic impotriva naturii, un furuncul plin de puroi infect, sta se crape. Desi uselistii fac misto de PMP-ul lui Basescu, nu vad echivalentul lui Ponta: USD-ul. Tot o alinata de conjunctura, facuta din oportunisti de la PSD, PC si UNPR pina vor trece alegerile si nu numai. Dragnea, alt ministru cu dosar penal, declara ca noua alianta electorala, adica USD, poate guverna, din punct de vedere aritmetic, si fara PNL! Oricum o face deja!
Desi uselistii vorbesc de "dosarele" lui Udrea, Basescu sau Videanu, USL-ul se confrunta cu dosere reale, ale lui Voiculescu, Cosma, Miron Cosma. Normal, in toate Basescu e de vina pentru ca SRI a interceptat telefoanele! Jenant!
Orban, la B1 (!!!!) critica dur pe Ponta si PSD-ul, numindu-l "adunatura pusa pe capatuiala". Si nu greseste de loc! Ba mai mult, declara ca legea insolventei a fost facuta special pentru ca trustul Impact sa puna mina pe televiziunea nationala. Noroc ca nu a fost aprobata! Tot orban sustine ca PSD-ul a profitat de PNL. Nu-i ceva nou! PSD-ul nu e altceva decit fostul PCR, spalat, albit si ambalat frumos, dar cu aceleasi apucaturi staliniste! Interesant ca Orban este secondat in emisiune, de ...cine credeti? De nimeni altul decit omul leptop, Valentin Stan, acerb critic al celor de la ...B1 si a basistilor in general!!! Ca sa vezi cum nici usturoi nu au mincat, nici gura nu le miroase!
Antonescu ii da un ultimatum lui Ponta: sa demisioneze daca nu vrea USL. Ba mai mult, Antonescu declara ca nu-i va permite lui Ponta sa transforme USL-ul in mosie proprie. Eu zic ca a transformat-o deja, Antonescu nefiind altceva decit un biet arendas! Pe de alta parte, Ponta ii da si el un ultimatum lui Antonescu, exact cu aceleasi cuvinte, facindu-si scocotaeala ca USD-ul poate guverna si fara PNL, amenintind ca Antonescu nu va fi nominalizat presedinte! Cred ca e cea mai mare criza din sinul USL-ului.
Nesimtirea lui Voiculescu mai ca intrece orice masura. Profita de disensiunile dintre PSD si PNL si, desi nu face parte din conducerea USL, apare pe post cu un program al...USL-ului. Va mai aduceti aminte, cind, tot asa, desi nu avea nici o treaba cu presedintia USL, a declarat, pe post, la ora de maxima audienta, programul USL: il vom destitui pe Basescu! Sa fie o etentionare????
Valentin Stan face o declaratie cel putin surprinzatoare, daca nu ar fi aproape confirmata: PSD vrea sa distruga PNL prin construirea unei tari comunistoide facind apel la masuri de stinga. Si, daca facem referire la masura ce duhneste clar a propaganda electorala, si anume reducerea ratelor unei anumite categorii de datornici, trebuie sa-l credem. Este o masura simiulara cu cea, lansata tot de PSD, de marire a salariilor, doar la profesori!!!, cu 50%!!! Este exact acelasi lucru! Masura nu va duce la nimic bun, daca facem exceptie de beneficiul electoral obtinut de PSD, ba din contra, pe termen nu prea lung, va duce la o si mai mare indatorare a celor ce beneficiaza de ea!

Wolf

Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Vin 14 Feb 2014, 23:44

wolf, tu cam ce gandesti, cam ce ai dori?
O Romanie neguvernata?
Sa nu mai avem nici parlament, nici guvern,
ca, la dracu', daca toti sunt "la el" si daca toti sunt "hoti"
si daca toti sunt "incapabili", la dracu' cu ei, la ce sunt de folos?!
Si daca nici o lege, nici o masura, nu va aduce nimic bun,
la ce dracu' s-o mai ia cineva? la ce ne trebuie?

Mai bine sa se duca la dracu' toti, ca nu mai am incredere in nimeni...
OK asa?

era mai bine doar cu cabinetul I si cabinetul II, fiecare cu un singur membru

La ce dracu' ne-o fi trebuit atata democratie?
narcisa

Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Sam 15 Feb 2014, 16:03

Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mar 18 Feb 2014, 13:59

O Romanie neguvernata?
Nu Narcisa, vreau o Romanie guvernata de oameni de valoare!! Si crede-ma sunt! Dar, din cauza oportunistilor, acestia nu pot iesi in fata. In tara asta nu poti ocupa o functie de conducere daca nu esti santajabil. Cel mai bun exemplu a fost cel a lui Ciorbea!! Citi independenti pot da spagi electorale in ulei, pixuri, mici si bere?? Atunci??? Oamenii ar trebui sa se destepte, sa mearga la vot sa sa-i sanctioneze pe aesti tilhari, ce vor "binele tarii""!!! Dar aia putini care se duc la vot si spun NU, nici nu sunt bagati in seama de slehata de orbeti, pacaliti cu doi mici, un kil de ulei si o emisiune TV! Il votez pe ala, ca uite ce simpatic e!!!! De cite ori au auzit fraza asta, Narcisa????
Cit despre candidatura lui Antonescu, la prezidentiale, vorba lui Banciu, mai bine Cacarau presedinte, decit Ponta!

Corb la corb nu-si scoate ochii!!! Daca uselistii tot nu s-au ales cu superimunitatea dorita, se apara cu dintii, uni pe altii.
Din ordonanța de efectuare a urmăririi penale au rezultat indicii rezonabile că inculpatul Cosma Vlad Alexandru împreună cu altă persoană apropiată, prin acte materiale repetate, a pretins și a primit în perioada 2012 - 2013 de la mai mulți reprezentanți ai unor societăți comerciale -denunțători în cauză - importante sume de bani (aproximativ 4.410.149,97 lei) disimulate în contravaloarea unor lucrări subcontractate fictiv către două societăți comerciale, pe care, în fapt, aceștia le controlau.
Sumele de bani au fost pretinse în schimbul intervenției la factorii de decizie din cadrul Consiliului Județean Prahova, pe lângă care cei doi aveau influență, respectiv președintele C. J. Prahova, Cosma Mircea (tatăl inculpatului Cosma Vlad Alexandru) astfel încât societățile respective să obțină, de la instituția publică, lucrări și servicii curente de întreținere a drumurilor publice sau a drumurilor județene pe timp de iarnă supraevaluate, dar și decontarea, cu prioritate, a unor lucrări deja efectuate în temeiul unor contracte anterioare. Contractele erau supraevaluate tocmai pentru a se asigura sumele reprezentând „comisioanele" conform înțelegerilor cu cei doi inculpați", se arată într-un comunicat al DNA.
Ei bine, PSD-ul isi apara omul facind scut in jurul lui dupa ce DNA-ul a cerut arestarea preventiva pentru Cosma!!
Camera Deputaţilor a respins, luni, ridicarea imunităţii deputatului PSD Vlad Cosma, acuzat de trafic de influenţă. 222 de deputaţi au votat împotriva cererii de arestare preventivă a fiului preşedintelui CJ Prahova, iar 105 parlamentari au fost pentru arestarea sa.
Din nefericire pentru Cosma, ancheta va merge mai departe, normal, cu el in libertate, pentru ca nu-i asa, in fata legii e mai egal decit cetateanul de rind, platitor de taxe, taxe din care Cosma se imbuiba!
BIneinteles, si in acest caz, Basescu e de vina! Da, dar, el a avut bunul simt sa se puna, fie si formal, la dispozitia justitiei. Ca si alti parlamentari PDL, anchetati sau in curs de ancheta!! Pentru hotii din PSD treba, insa, nu e valabila! Ei trebuie aparati pina in pinzela albe!!! Si nu ma refer aici, neaparat, la acest Cosma.
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mar 18 Feb 2014, 16:49

Pina la urma de ce e asa important sa-l aresteze preventiv pe Cosma asta ? Fuge din tara ? Influenteaza ancheta ? Vad ca pe Fenechiu, Nastase si Voiculescu i-au putut ancheta fara sa-i aresteze preventiv, pe primii 2 chiar i-au si condamnat. Deci se poate. Si erau probabil mult mai puternici decit Cosma, puteau influenta mult mai tare ancheta. Macar sa-l vedem ca fuge si il condamna in lipsa, dupa aia macar sa stim si noi ca au motive cind cer arestul preventiv.

Incet incet incepe sa se cam imputa treaba cu USL-ul asta. O tin asa de mai bine de o saptamina. Rezolvati dracului intr-un fel, ori va impacati ori rupeti-l ca ne-am saturat.
Eu nu-nteleg de ce e asa important sa fie Johannis vice-premier (am vazut ca a declarat ca nu accepta sa fie ministru de interne decit daca e si vice-premier, ceea ce sincer mi se pare cam de porc), nu inteleg nici de ce e asa important sa nu fie si Constantin vice-premier, mi se par toate astea niste fleacuri si penibilul total ca o tin atita fara alte motive, cel putin la oficial.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mar 18 Feb 2014, 17:00

Wolf a scris:
O Romanie neguvernata?
Nu Narcisa, vreau o Romanie guvernata de oameni de valoare!!
Si crede-ma sunt! Dar, din cauza oportunistilor, acestia nu pot iesi in fata.
In tara asta nu poti ocupa o functie de conducere daca nu esti santajabil.
Cel mai bun exemplu a fost cel a lui Ciorbea!!
Citi independenti pot da spagi electorale in ulei, pixuri, mici si bere?? Atunci???
"Oamenii de valoare" despre care vorbesti, probabil sunt cei care nu doresc sa se implice in politica.
Isi vad de treburile lor, de cariera lor, de afacerile lor sau de munca "in privat".
Pentru ca este mult mai simplu, un mod mult mai simplu si mai sigur de a castiga bani.
Un mod mult mai sigur ca "vei muri in patul tau",
ca nimeni nu iti va trimite DNA-ul si mascatii la usa, ca nimeni nu-ti va asculta telefonul... de-astea!
Cati "independenti" pentru care ti-ai da votul cunosti?
Ce te face sa crezi un "independent"?
Un independent trebuie in primul rand sa stranga, singur,
numarul cerut de semnaturi de sustinere cu care sa se poata inscrie in cursa electorala.
Nu am auzit, niciunde in lumea asta,
ca un cetatean sa poata ajunge "candidat" fara sa cheltuiasca bani in campania electorala.
Si nu vorbesc despre "mita", ci despre fondurile necesare pentru o campanie electorala.

Wolf a scris:Oamenii ar trebui sa se destepte,
sa mearga la vot sa sa-i sanctioneze pe aesti tilhari, ce vor "binele tarii""!!!
Oamenii care sunt "destepti", merg la vot!
Si voteaza pe cine considera fiecare, "destept", ca il poate reprezenta.

Insa, cand votezi, de unde stii ca cei care vor fi alesi, sunt si cei care "merita",
care au toate calitatile morale, intelectuale, de familie, de prieteni, etc etc... ?

Ca si atunci cand iti alegi "perechea", o faci cu buna credinta si pentru toata viata.

Wolf a scris:Dar aia putini care se duc la vot si spun NU,
nici nu sunt bagati in seama de slehata de orbeti, pacaliti cu doi mici, un kil de ulei si o emisiune TV!
Il votez pe ala, ca uite ce simpatic e!!!! De cite ori au auzit fraza asta, Narcisa????
Nu prea inteleg ce vrei sa spui cu " aia putini care se duc la vot si spun NU ".
Ce iNseamna sa spui "NU" la vot?
Inseamna sa nu votezi cu nimeni... deci sa lasi sa fie alesi cei care vor fi votati cu "DA".
Deci nu vad nici o solutie in ceea ce spui.

Din nou jignesti, pentru ca nu ai TU dreptul sa te referi la cei care voteaza,
probabil altfel decat ai vota tu, ca la o " slehata de orbeti ".
Nu stiu de-astia care voteaza pentru doi mici si ce mai zici tu, si nici nu poti afirma TU cu certitudine
ca cei care au luat kilu de ulei, au si votat, in realitate, cu cine i l-a dat.
Sa nu uitam ca de scrisori, poze, pliante si alte materiale de campanie electorala
"beneficiem" cu totii. Si niciodata, eu si ai mei prieteni, neamuri si cunostinte, adica cata lume cunosc eu,
nu au votat dupa "poza" din cutia postala.

Pe de alta parte, spun ce am spus si mai sus... de unde sa stiu eu, sau tu, sau oricare alt votant,
"cine este... cat de "curat" si de "dotat" cel pe care il votez?
Daca eventual este un "nume" cunoscut... dar altfel?

Wolf a scris:Cit despre candidatura lui  Antonescu, la prezidentiale, vorba lui Banciu,
mai bine Cacarau presedinte, decit Ponta!
Proaste vorbe... dar nu sunt ale tale.

Wolf a scris:Corb la corb nu-si scoate ochii!!!
Daca uselistii tot nu s-au ales cu superimunitatea dorita, se apara cu dintii, uni pe altii.
Din ordonanța de efectuare a urmăririi penale au rezultat indicii rezonabile
că inculpatul Cosma Vlad Alexandru împreună cu altă persoană apropiată,
prin acte materiale repetate, a pretins și a primit în perioada 2012 - 2013
de la mai mulți reprezentanți ai unor societăți comerciale -denunțători în cauză -
importante sume de bani (aproximativ 4.410.149,97 lei)
disimulate în contravaloarea unor lucrări subcontractate fictiv către două societăți comerciale,
pe care, în fapt, aceștia le controlau.
Sumele de bani au fost pretinse în schimbul intervenției la factorii de decizie
din cadrul Consiliului Județean Prahova, pe lângă care cei doi aveau influență,
respectiv președintele C. J. Prahova, Cosma Mircea (tatăl inculpatului Cosma Vlad Alexandru)
astfel încât societățile respective să obțină, de la instituția publică,
lucrări și servicii curente de întreținere a drumurilor publice sau a drumurilor județene
pe timp de iarnă supraevaluate, dar și decontarea, cu prioritate,
a unor lucrări deja efectuate în temeiul unor contracte anterioare.
Contractele erau supraevaluate tocmai pentru a se asigura sumele reprezentând
„comisioanele" conform înțelegerilor cu cei doi inculpați", se arată într-un comunicat al DNA.

Ei bine, PSD-ul isi apara omul facind scut in jurul lui dupa ce DNA-ul a cerut arestarea preventiva pentru Cosma!!

Camera Deputaţilor a respins, luni, ridicarea imunităţii deputatului PSD Vlad Cosma, acuzat de trafic de influenţă.
222 de deputaţi au votat împotriva cererii de arestare preventivă a fiului preşedintelui CJ Prahova,
iar 105 parlamentari au fost pentru arestarea sa.

Din nefericire pentru Cosma, ancheta va merge mai departe, normal, cu el in libertate,
pentru ca nu-i asa, in fata legii e mai egal decit cetateanul de rind, platitor de taxe, taxe din care Cosma se imbuiba!

BIneinteles, si in acest caz, Basescu e de vina!
Da, dar, el a avut bunul simt sa se puna, fie si formal, la dispozitia justitiei.
Ca si alti parlamentari PDL, anchetati sau in curs de ancheta!!
Pentru hotii din PSD treba, insa, nu e valabila!
Ei trebuie aparati pina in pinzela albe!!! Si nu ma refer aici, neaparat, la acest Cosma.

Camera Deputatilor a votat impotriva "arestului preventiv" al deputatului Cosma.

In fapt, Cosma, si tatal si fiul, sunt la dispozitia justitiei in fiecare moment.
Pot fi anchetati, ca orice alt cetatean. Dar de ce "in arest"?
De ce trebuie arestat un suspect care nu reprezinta un pericol public?

Asa cum pana la condamnarea definitiva orice om beneficiaza de statutul de "nevinovat",
tot asa orice om trebuie sa beneficieze de starea normala de libertate, daca el nu reprezinta un pericol public.
Poate avea interdictie de a parasi tara, orasul, casa.
Dar in principiu eu nu sunt pentru "arest preventiv" in cazuri de-astea.

Pentru ce l-au tinut in "arest preventiv" un an jumate pe Cioaca in cazul Elodia?

Si daca suspectul respectiv, la final, este declarat nevinovat,
cine si cum ii mai da inapoi zilele, lunile, anii de "arest preventiv"?
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mar 18 Feb 2014, 17:13

Orion a scris:Pina la urma de ce e asa important sa-l aresteze preventiv pe Cosma asta ? Fuge din tara ? Influenteaza ancheta ? Vad ca pe Fenechiu, Nastase si Voiculescu i-au putut ancheta fara sa-i aresteze preventiv, pe primii 2 chiar i-au si condamnat. Deci se poate. Si erau probabil mult mai puternici decit Cosma, puteau influenta mult mai tare ancheta. Macar sa-l vedem ca fuge si il condamna in lipsa, dupa aia macar sa stim si noi ca au motive cind cer arestul preventiv.

Incet incet incepe sa se cam imputa treaba cu USL-ul asta. O tin asa de mai bine de o saptamina. Rezolvati dracului intr-un fel, ori va impacati ori rupeti-l ca ne-am saturat.

Eu nu-nteleg de ce e asa important sa fie Johannis vice-premier
(am vazut ca a declarat ca nu accepta sa fie ministru de interne decit daca e si vice-premier, ceea ce sincer mi se pare cam de porc),
nu inteleg nici de ce e asa important sa nu fie si Constantin vice-premier,
mi se par toate astea niste fleacuri si penibilul total ca o tin atita fara alte motive, cel putin la oficial.

Nu Iohannis si nici Constantin sunt "marul discordiei".
Ci dorinta PC (prin PSD desigur) sa se "impuna" ca pondere, putere si semnificatie politica in fata PNL.
Or, de la bun inceput USL a fost PSD si ACD (PNL cu PC).
Se stie cat de mare, ca parttid, este PC. Ca si UNPR.
Deci de la bun inceput au fost luate in seama cele doua partide mari, PSD si PNL,
care au avut vicepremieri. PC a primit ministru agriculturii.
PSD a adus UNPR-ul, si i-a dat lui Oprea post de vicepremier fara portofoliu.
Acum, PNL isi va inlocui viceprimarul Chitoiu, cu un altul, Johannis.
Deci din partea PNL, este ok, nu schimba, nu cere, nimic in plus.

Dar PC vrea un post de vicepremier, are nu exista pana acum.

Asta este singura "neintelegere".

Plus ca PSD a facut cu PC si UNPR noua "alianta electorala" USD,
care mie nu mi se pare numai o alianta electorala,
dupa cum s-a manifestat, prin comunicate, in ultimele doua zile.
Asta iar mi se pare un "afront" catre PNL,
ca si declaratiile pe care le-au tot facut diversi din PSD si PC.

Agitatia este mare "pe margini", "pe surse".

Sa vedem... speram sa se termine azi.
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Mar 18 Feb 2014, 17:22

Orion a scris:Pina la urma de ce e asa important sa-l aresteze preventiv pe Cosma asta ? Fuge din tara ? Influenteaza ancheta ?
La intimidare, Orion !  lol! 
FRANZ

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mar 18 Feb 2014, 19:00

Din cite inteleg, ar putea foarte bine sa fie ineptul ala de Nicolaescu vice-premier, ca el il inlocuieste pe Chitoiu care era inainte. Si nu s-ar modifica nimic si Ponta ar fi de acord. Nu, PNL-ul nu vrea. Johannis musai sa fie vice ca altfel se face gaura-n cer, eu cam asa am inteles din ce zic astia.
In plus, acum ca a trecut PC-ul dintr-o parte in alta, s-a modificat putin raportul de forte, mi se pare normal sa vrea partea aia un vice in plus. Mare modificare a balantei.

Impresia mea e ca Anto vrea in opozitie, ca sa se poata alege mai bine, dar nu vrea sa iasa singur ca de, inseala increderea electoratului USL care e 70%, vrea sa fie dat afara. De-aia tot circul. (Apropo, stiu ca Anto nu prea le are cu matematica, el e istoric, asa ca ii aduc aminte ca de fapt nu-s 70%, sint 70% din vreo 40% adica doar vreo 25-30%. Care probabil oricum intre timp s-au saturat de USL ca de mere acre. Asa ca poate renunta la circ si face singur pasul in opozitie.)
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mar 18 Feb 2014, 23:04

Orion a scris:
Din cite inteleg, ar putea foarte bine sa fie ineptul ala de Nicolaescu vice-premier,
ca el il inlocuieste pe Chitoiu care era inainte.
Si nu s-ar modifica nimic si Ponta ar fi de acord.
Nu, PNL-ul nu vrea. Johannis musai sa fie vice ca altfel se face gaura-n cer, eu cam asa am inteles din ce zic astia.
In plus, acum ca a trecut PC-ul dintr-o parte in alta, s-a modificat putin raportul de forte,
mi se pare normal sa vrea partea aia un vice in plus. Mare modificare a balantei.

Exact. Johannis este al doilea om in PNL. PNL vrea ca Johannis sa fie vicepremier.
Asa cum Dragnea este al doilea om in PSD si este vicepremier.
In opinia mea, este absolut corect!

PC a trecut " dintr-o parte in alta "? Din care parte in care parte?

Uniunea Social-Liberală, USL, este o alianță politică parlamentară și pre-electorală,
constituită din
Alianța de Centru-Stânga, formată din UNPR și PSD și
Alianța de Centru-Dreapta formată din PNL și PC.

Aceasta alianta s-a format avand ca scop Victor Ponta (PSD) prim ministru si Crin Antonescu (PNL) presedinte.

Aceasta este, in acest moment, situatia "in acte".

Intre timp a fost şedinţa Biroului Politic Naţional al PNL,
Liberalii au decis să ceară desfiinţarea Uniunii Social Democrate, formată din PSD, UNPR şi PC.
Ceea ce mi se pare ca este foarte corect!

Si au mai luat si alte decizii importante.

Orion a scris:
Impresia mea e ca Anto vrea in opozitie, ca sa se poata alege mai bine,
dar nu vrea sa iasa singur ca de, inseala increderea electoratului USL care e 70%, vrea sa fie dat afara.
De-aia tot circul.
(Apropo, stiu ca Anto nu prea le are cu matematica, el e istoric,
asa ca ii aduc aminte ca de fapt nu-s 70%, sint 70% din vreo 40% adica doar vreo 25-30%.
Care probabil oricum intre timp s-au saturat de USL ca de mere acre.
Asa ca poate renunta la circ si face singur pasul in opozitie.)

Crin Antonescu este presedintele PNL, al doilea partid al Romaniei.
Deciziile sunt ale partidului, care l-a confirmat pe el si deciziile in sedinta din aceasta seara.
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Mar 18 Feb 2014, 23:17

Orion a scris:Nu, PNL-ul nu vrea. Johannis musai sa fie vice ca altfel se face gaura-n cer, eu cam asa am inteles din ce zic astia.
Ti-ai pus vreodata problema de impact pe care ar avea-o in Europa si in special in Germania, numirea lui Klaus ca vicepremier ?

Ultima editare efectuata de catre FRANZ in Mier 19 Feb 2014, 08:15, editata de 1 ori
FRANZ

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mar 18 Feb 2014, 23:50

Plus ca daca va candida Crin Antonescu la presedentie,
Klaus are prima sansa sa devina presedintele PNL!

narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Mier 19 Feb 2014, 11:00

FRANZ a scris:
Orion a scris:Nu, PNL-ul nu vrea. Johannis musai sa fie vice ca altfel se face gaura-n cer, eu cam asa am inteles din ce zic astia.

Ti-ai pus vreodata problema de impact pe care ar avea-o in Europa si in special in Germania, numirea lui Klaus ca vicepremier ?
Nu cred ca ar avea mare impact. Important mi se pare sa fie ministru, si de interne. Vice-premierul e o chestie onorifica. Poate gresesc eu.
Sincer eu n-as vrea sa-l vad presedintele PNL, cit e el de neamt. Si anume tocmai pentru ca e neamt. Oi fi eu nationalist dar am limitele mele in treburi de genul asta, si ca mine sint multi, chiar daca poate nemtilor nu le place si nu considera asta, sa zic asa, o atitudine europeana. Si eu zic ca din cauza asta nici n-o sa fie.

Bun, e clar, Anto vrea afara. A venit cu alte conditii, in plus fata de cele vechi. Altfel conditii destul de OK. Inteleg ca partidul il sustine. Si mie mi s-ar parea o miscare buna, culmea ca de data asta sint de acord cu Anto in defavoarea preferatului meu Tariceanu. Le-a ajuns aproape 2 ani cit au stat la guvernare, intr-o alianta, sa fim cinstiti, cam nefireasca. Si banui ca nu-i pericliteaza sansele lui Crin sa ajunga la Cotroceni, ca altfel n-ar vrea clar sa faca pasul.

PS. Pe de alta parte poate ca ar fi mai bine sa pastreze USL-ul pina la alegeri, asa, ca sa arate ca se pot tine de cuvint. Doar ca nu prea mai pare probabil. Si nu poate PSD-ul sa spuna ca ei n-au gresit cu nimic, totusi formarea USD-ului, macar, e destul de aiurea. Poate fi privita ca o provocare. Plus toate alelalte mizerii care s-a vazut ca vin mai mult de la PSD, amnistia, taxele fanariote, asta cu ratele la banci. Sint mai mult decit acoperiti daca vor sa iasa.
Asa incit treaba lor.

PS2. Dupa ce ajunge presedinte, te pomenesti ca-l pune pe Tari la loc prim-ministru. Sau poate pe Johannis. Mai degraba. Desi eu l-as prefera pe Tari.
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mier 19 Feb 2014, 16:22

Orion a scris:
FRANZ a scris:

Nu cred ca ar avea mare impact. Important mi se pare sa fie ministru, si de interne.
Vice-premierul e o chestie onorifica. Poate gresesc eu.
Sincer eu n-as vrea sa-l vad presedintele PNL, cit e el de neamt. Si anume tocmai pentru ca e neamt.
Oi fi eu nationalist dar am limitele mele in treburi de genul asta, si ca mine sint multi,
chiar daca poate nemtilor nu le place si nu considera asta, sa zic asa, o atitudine europeana.
Si eu zic ca din cauza asta nici n-o sa fie.

Bun, e clar, Anto vrea afara. A venit cu alte conditii, in plus fata de cele vechi. Altfel conditii destul de OK.
Inteleg ca partidul il sustine. Si mie mi s-ar parea o miscare buna, culmea ca de data asta sint de acord cu Anto
in defavoarea preferatului meu Tariceanu. Le-a ajuns aproape 2 ani cit au stat la guvernare, intr-o alianta, sa fim cinstiti, cam nefireasca. Si banui ca nu-i pericliteaza sansele lui Crin sa ajunga la Cotroceni, ca altfel n-ar vrea clar sa faca pasul.

PS. Pe de alta parte poate ca ar fi mai bine sa pastreze USL-ul pina la alegeri, asa, ca sa arate ca se pot tine de cuvint. Doar ca nu prea mai pare probabil. Si nu poate PSD-ul sa spuna ca ei n-au gresit cu nimic, totusi formarea USD-ului, macar, e destul de aiurea. Poate fi privita ca o provocare. Plus toate alelalte mizerii care s-a vazut ca vin mai mult de la PSD, amnistia, taxele fanariote, asta cu ratele la banci. Sint mai mult decit acoperiti daca vor sa iasa.
Asa incit treaba lor.

PS2. Dupa ce ajunge presedinte, te pomenesti ca-l pune pe Tari la loc prim-ministru. Sau poate pe Johannis. Mai degraba. Desi eu l-as prefera pe Tari.

"  Vice-premierul e o chestie onorifica." ... Nu stiu cat de onorifica o fi, atata timp cat nu cunosc
"fisa postului" si atata timp cat fiecare "vice" se ocupa de un anumit domeniu, adica nu sunt toti cu de toate.
Si daca am merge pe o astfel de idee, ar insemna ca orice "vice" este o chestie onorifica?

Johannis este foarte bine cotat in randul romanilor, din Sibiu cel putin si nu numai.
Foarte multi bucuresteni si alti ardelenide pe unde am mai umblat si eu. (nu "nemti")
Cel putin cati liberali stiu eu, cu sau fara functii, sau simpatizanti ai liberalilor, il simpatizeaza/sustin.
Poate pentru ca este un om serios, riguros, meticulos. Calitati nu neaparat "nemtesti".
Cel putin la acest moment, asa cum Crin nu are contra-candidat, nici Johannis nu are.

"  Anto vrea afara. " ... Nu cred! Daca nu vrea "inauntru, in orice conditii "oferite" de Ponta
sau oricine altcineva, asta nu inseamna ca "vrea afara"!
De ce oare Ponta nu vrea sa mearga cu o noua structura a guvernului in parlament?
De ce? Ca doar exista majoritate si intr-o ora s-ar termina.
Plus ca PNL a propus reducerea numarului de ministri!
In timp ce Ponta a cerut marirea numarului, prin trecerea a 4 ministri-delegati, in ministri plini!

Am mai zis, mi se pare absolut legitim, asa cum PSD are vice, pe Dragnea, al doilea om in PSD,
sa aiba si PNL vice, al doilea om in partid, pe Johannis.
Si asta se rezolva simplu si rapid, in Parlament.
Daca Ponta il vrea pe Johannis ministru la interne, asa cum a declarat cu bucurie, de ce nu il vrea vice?

Deci, NU, Crin-PNL, nu vrea "afara".

Ce se intampla? Habar nu am...

Hm... Ghise a zis acuma ceva interesnt (desigur, e idea lui... dar e o idee!)
"oamenii politici se mai cearta...
asta se intampla cand doi tintesc acelasi post... Crin Antonescu nu vrea sa fie prim ministru!"
Interesant, nu? :-)  Desi eu nu cred asta, altundeva trebuie sa fie buba.

Ultima editare efectuata de catre narcisa in Mier 19 Feb 2014, 18:13, editata de 1 ori
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mier 19 Feb 2014, 18:13

Orion a scris:
PNL... Le-a ajuns aproape 2 ani cit au stat la guvernare,
intr-o alianta, sa fim cinstiti, cam nefireasca.
Si banui ca nu-i pericliteaza sansele lui Crin sa ajunga la Cotroceni,
ca altfel n-ar vrea clar sa faca pasul.

Alianta USL, STIM CU TOTII, in ce scop a fost facuta!
Doar astfel am reusit sa scapam de ciuma portocalie!

Nu stiu daca sau nu iesirea din USL ar periclita sau nu
sansele la presedentie ale lui Crin Antonescu candidat doar din partea PNL.
Poate ar fi interesant un tandem Crin Antonescu presedinte, Johannis premier!
Mie mi s-ar parea mai interesant decat Oprescu presedinte, Ponta premier.
Alte variante la acest moment nu vad, nici un contra candidat redutabil la Crin.

Din nou spun, dupa parerea mea, PNL nu vrea iesirea din USL.
Si nici Ponta nu o vrea!
Eu cred ca este o lupta de pozitionare sau lupta pentru altceva!

Si mai cred, ca ar trebui ascultat mai cu atentie ce spune Crin Antonescu - PNL.
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mier 19 Feb 2014, 18:22

Orion a scris:
Si nu poate PSD-ul sa spuna ca ei n-au gresit cu nimic,
totusi formarea USD-ului, macar, e destul de aiurea. Poate fi privita ca o provocare.
Plus toate alelalte mizerii care s-a vazut ca vin mai mult de la PSD,
amnistia, taxele fanariote, asta cu ratele la banci. Sint mai mult decit acoperiti daca vor sa iasa.

Formarea USD-ului imediat dupa propunerea lui Johannis... asta a fost o provocare sfidatoare! Ca si declaratiile lui Ilie Sarbu ca "avem majoritatea in Senat (USD)
si putem schimba presedintele Senatului, care se cuvine PC-ului",
ca si declaratiile lui Dragnea...

Si daca USD este "alianta electorala", deja ia decizii privind votarea in Parlament
sau despre infiintarea unor comisii parlamentare.
DACA USD este o "alianta electorala doar pt europarlamentare"
de ce acum de cateva zile, toti spun "am luat decizia in USD..."?

Plus ca denumirea USD... e clara dorinta de confuzie in teritoriu,
ca la tara, lumea stie de USL...
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Joi 20 Feb 2014, 17:08

Pina la urma treaba cu USD pare destul de minora si de ambigua. Inteleg (de la Badea; ieri a avut o emisiune buna, cum n-am mai vazut cred de mai bine de un an, exclusiv politica, deci fara tabloideli, scalimbaieli, prosteli, dar si in regula in mare, deci si fara mizerii si pupincurisme voiculiste, cu citeva mici exceptii dar acum na, ce sa-i cerem si lui), deci inteleg ca problema principala a liberalilor e numele care seamana prea tare cu USL. Corect, dar inteleg (tot de la Badea, desigur) ca initial n-au avut nimic de obiectat. Pai atunci, fratilor, daca v-au intrebat si n-ati obiectat nimic, sau chiar daca nu v-au intrebat si n-ati obiectat nimic (dar banui ca i-au intrebat), nasol, greseala voastra. Suportati consecintele. Nu merge dupa ce s-au inregistrat sa le cereti sa-si schimbe numele, ar da prost la imaginea lor. Asta e, ii lasati sa va ciupeasca citeva procente la europarlamentare, inghititi galusca si data viitoare fiti mai pe faza, ca doar cu asta va ocupati acolo. Daca nici la asta nu va pricepeti, atunci la ce dracu va mai pricepeti ? Lasa ca Adina Valean se alege oricum, nu asta-i problema.
Bun, dar si fara asta cu USD-ul tot mai au destule motive liberalii daca vor sa se desparta. Restul ramine cum am zis.

(Apropo, sint tare curios cum o sa i se schimbe parerea narcisei despre Badea, acum ca a trecut de la aliat PNL la adversar. Laughing In curind o sa inceapa sa ne spuna ce minunat e Banciu. Laughing Laughing )
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Joi 20 Feb 2014, 18:09

Orion a scris:Pina la urma treaba cu USD pare destul de minora si de ambigua. Inteleg (de la Badea; ieri a avut o emisiune buna, cum n-am mai vazut cred de mai bine de un an, exclusiv politica, deci fara tabloideli, scalimbaieli, prosteli, dar si in regula in mare, deci si fara mizerii si pupincurisme voiculiste, cu citeva mici exceptii dar acum na, ce sa-i cerem si lui), deci inteleg ca problema principala a liberalilor e numele care seamana prea tare cu USL. Corect, dar inteleg (tot de la Badea, desigur) ca initial n-au avut nimic de obiectat. Pai atunci, fratilor, daca v-au intrebat si n-ati obiectat nimic, sau chiar daca nu v-au intrebat si n-ati obiectat nimic (dar banui ca i-au intrebat), nasol, greseala voastra. Suportati consecintele. Nu merge dupa ce s-au inregistrat sa le cereti sa-si schimbe numele, ar da prost la imaginea lor. Asta e, ii lasati sa va ciupeasca citeva procente la europarlamentare, inghititi galusca si data viitoare fiti mai pe faza, ca doar cu asta va ocupati acolo. Daca nici la asta nu va pricepeti, atunci la ce dracu va mai pricepeti ? Lasa ca Adina Valean se alege oricum, nu asta-i problema.
Bun, dar si fara asta cu USD-ul tot mai au destule motive liberalii daca vor sa se desparta. Restul ramine cum am zis.

(Apropo, sint tare curios cum o sa i se schimbe parerea narcisei despre Badea, acum ca a trecut de la aliat PNL la adversar. :lol:In curind o sa inceapa sa ne spuna ce minunat e Banciu. LaughingLaughing)

Stai putin, nu te infierbanta asa!
Initial, adica imediat la aparitia USD, Crin Antonescu si-a exprimat opinia personala!
Ulterior insa, dupa ce parlamentari PSD, Zgonea, dna Ecaterina Andronescu, Ilie Sarbu (pe astia trei i-am auzit eu!)
s-au exprimat la modul "am decis in USD sa votam..., am discutat in USD sa cerem comisie..."
Pai, daca USD este "alianta strict electorala pt europarlamentare",
de ce se discuta si se decid in USD chestiuni parlamentare?
Pentru ca USD este noua majoritate pe care Dragnea a spus ca o au?
USD este un "puiut" al USL?

Pai, nu poate merge asa... Si asta i-au spus liberalii la ultima sedinta a biroului national lui Crin!
Sa dispara "puiutul" USD! Asta a cerut PNL!  
Mi-e mi se pare imperios necesar asta, ca o dovada de unitate si loialitate!

Si da, deranjeaza major si LITERA!
Adica de la USL de care stie tata tara, pana in ultimul catun, la USD, confuzia poate fi majora!
Lumea a votat USL... e prea mare riscul sa se duca sa voteze tot US.
oR DACA mergem la vot La europarlamentare separat, atunci sa fie PNL si ... altceva decat US.
Asa mi s-ar parea cinstit si corect!

Te inseli, MB nu a fost niciodata simpatizant a liberalilor si exclus a lui Crin Antonescu!

Si daca vrei sa stii opinia mea, in ultima vreme mi se pare vizibil curentul "anti-PNL" la Antena 3.

Tocmai a declarat Ivan (purtatorul de cuvant PSD) ca "Nu desfiintam USD ca nu are nimic cu protocolul USL".
Dar Pocora (pnl) citeste din Protocol, ca "nu se vor face alte aliante electorale..."

Si pana la uram urmei... suntem cu totii spectatoti si ascultatori,
comentatori ai vorbelor spuse direct sau scenaristi.
Ca adevarul din spatele usilor inchise nu il stim.
Vom vedea...

Vezi? Oamenii intreaba "de ce nu il invitati pe Crin Antonescu?"
si asta il face pe MB sa devina maxim de furios pe CA, desi oamenii intreaba, nu CA!

Si mi se pare ciudat... dupa atatea atatea actiuni care au parut "apropieri" a lui Ponta-PSD de basescu,
acum mi se pare foarte ciudat sa se acuze Crin-Pnl DE APROPIERE DE BASESCU!>!>?

narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Joi 20 Feb 2014, 18:27

Orion a scris:
Lasa ca Adina Valean se alege oricum, nu asta-i problema.
Asta mi se pare o rautate gratuita si fara rost!

Adina Valean are o cariera profesionala si politica solida,
mult inainte de a fi sotia lui Crin Antonescu.
Si este un europarlamentar cu o buna activitate.

http://ro.wikipedia.org/wiki/Adina_Ioana_V%C4%83lean

De altfel, inca nu s-a facut publica lista de candidati pentru europarlamentare.
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Vin 21 Feb 2014, 12:59

Cum spuneam Narcisa, oamenii de valoare, fara ghilimele, nu-si pot face loc de acesti oportunisti nesimtiti! Si da, poate le e lehamite! Le dau dreptate!
Oamenii care sunt "destepti", merg la vot!
Si voteaza pe cine considera fiecare, "destept", ca il poate reprezenta.
Narcisa, ma faci sa rid! Daca tu numesti destept unul care voteaza impulsionat de un mic si o bere sau un kil de ulei, nu mai am ce comenta!
Deci nu vad nici o solutie in ceea ce spui.
Narcisa, nu vrei sa vezi nici o solutie! Una e sa ai 30% voturi pentru, 10 % contra si atit, si alta e sa ai 30% voturi pentru, 20% voturi contra si 50% abineri! Pentru ca politrucii nostri asta nu vad, abtinerile! Adica aia care au ajuns la lehamite! Asa ca, politrucii sunt extramultumiti ca au ajuns la putere cu 30% din voturi, desi 70% nu-i vor, dar...nu au ce face! Cum spuneam, noi nu votam programe, votam mici, bere, simpati sau, mai ales, antipati! Niciodata nu am vazut in campaniile electorale un program viabil, in schimb am vazut o gramada de "aia v-au mintit mai mult ca noi, aia sunt mai rai ca noi, aia v-au furat mai mult ca noi"! Nu-i asa Diana???
Din nou jignesti, pentru ca nu ai TU dreptul sa te referi la cei care voteaza,
Dar tu, Diana, aveti voie sa jigniti??? Nu-ti mai dau exemple, ca sunt destule pe forum!
Nu stiu de-astia care voteaza pentru doi mici si ce mai zici tu, si nici nu poti afirma TU cu certitudine
Narcisa, lasa aberatiile ca te faci de ris, doar esti o persoana inteligenta, ce dracu!
Pe de alta parte, spun ce am spus si mai sus... de unde sa stiu eu, sau tu, sau oricare alt votant,
"cine este... cat de "curat" si de "dotat" cel pe care il votez?
Narcisa, mai citeste o data cele de mai sus! Tu nu te uiti, cum din patru in patru ani, se schimba opozitia cu puterea si puterea cu opozitia, tocmai pentru ca nu vedem cit de "curat" si de "dotat" este cel pe care l-am dat jos cu patru ani inainte si il punem acum la loc???! PSD-ul a fost inlocuit de PDL, PDL-ul inlocuit de PSD! Chiar asa de repede uitam??? Narcisa, cum poti afirma ca nu stii pe cine votezi, cind sunt tot aia?? Cum schimbi un Negoita, hot, cu un alt Negoita, cind stiai dinainte ca ala e hot si proxenet de lux???? Poti sa-mi explici??? Cum poti schimba "un dictator" de genul lui Basescu, cu unul de genul lui Cacaru sau Ponta??? Cum poti schimba un pampalau ca Boc, cu un pampalau, plagiator, ca Ponta?? Chiar nu vezi ca sunt o apa si-un pamint?? Nu vezi ce s-a intimplat in aceste saptamini in USL, marea "speranta" a romanilor?? Nu am spus, de cind oare, ca USL-ul este o strutocamila, o alinata contra naturii?? Ei, uite ce se intimpla acum in USL! Pentru ca, atit Ponta, cit si Cacaru vor puterea, se spurcaie intre ei, putin pasindu-le ca au promis ceva si nu au facut! Chiar nu vedeti asta, nici tu, nici Diana???
Dar de ce "in arest"?
Da, chiar, de ce in arest!! Lasa, arestam un hot de castane, ala e periculos, nu Cosma. Narcisa, tu chiar nu intelegi?? Repet: Camera Deputaţilor a respins, luni, ridicarea imunităţii deputatului PSD Vlad Cosma, acuzat de trafic de influenţă.
Pentru ce l-au tinut in "arest preventiv" un an jumate pe Cioaca in cazul Elodia?
Narcisa, aici nu vorbim de Cioaca, ci de Cosma! Wink Te-ai prins???
Narcisa scripsit:PC a trecut " dintr-o parte in alta "? Din care parte in care parte?
De la PSD la PDL, de la PDL la PSD, de la PSD la PNL si de la PNL la PSD. Da, ai dreptate, nu a trecut prea mult dintr-o parte in alta!
Narcisa scripsit: Aceasta este, in acest moment, situatia "in acte".
Dar nu cea in fapt!
Narcisa scripsit:Ceea ce mi se pare ca este foarte corect!
Corect era ca aceasta alianta sa nu se fi facut! Si de ce e corect? Pentru ca, nu-i asa, toti erau oamni onesti, integrii, corecti, ce vor binele romanului!!!
Dar parca nu de mult erai de alta parere, nu?
Ce ziceam eu, nu alegem programe, oameni capabili, ci simpatii, impacte etc. E doar nu exemplu, nu e vorba in speta de Johannis, din fericire este un om capabil, sper sa nu-l dea astia pe linie! Dar daca un om e simpatic sau are impact nu inseamna ca e si bun. Ce Nadia nu are impact?? Hai sa o punem prim ministru, ca poate americanii...
USL-ul nu poate rezista, si nu putea rezista. Nu poti alia o doctrina sociala, mai degraba socialista, cu una liberala. E ca si cum ai vrea sa aliezi aluminiu cu plumb. Nu tine, desi te stradui!
Narcisa scripsit: Daca nu vrea "inauntru, in orice conditii "oferite" de Ponta
Anto trebuia sa se gindeasca la asta cind s-a aliat cu Ponta. Dar atunci dorinta de a ajunge la putere era mai mare decit ratiunea. Nu ca acum ratiunea ar fi pe primul loc...
Narcisa scripsit: Daca Ponta il vrea pe Johannis ministru la interne, asa cum a declarat cu bucurie, de ce nu il vrea vice?
Poante incurca oarece socoteli!
Narcisa scripsit: ce se intampla? Habar nu am...
Pai ce sa se intimple, Anto vrea presedinte, Ponta vrea presedinte, asta se intimpla!
Narcisa scripsit: Alianta USL, STIM CU TOTII, in ce scop a fost facuta!
Normal ca stim, ca sa puna maina pe ciolan!!! Un ciolan care acuma se dovedeste prea mic pentru doi ciini hamesiti!
Mie mi s-ar parea mai interesant decat Oprescu presedinte, Ponta premier.
O, nu!
DACA USD este o "alianta electorala doar pt europarlamentare"
de ce acum de cateva zile, toti spun "am luat decizia in USD..."?
Narcisa, te mai intrebi asta?  Laughing Laughing 
Narcisa scripsit: s-au exprimat la modul "am decis in USD sa votam..., am discutat in USD sa cerem comisie..."
....
USD este un "puiut" al USL?
Da, un puiut care vrea sa arate ca stie sa zboare si singur!!!! Spre ciolan!
Narcisa scripsit: Si da, deranjeaza major si LITERA!
Adica de la USL de care stie tata tara, pana in ultimul catun, la USD, confuzia poate fi majora!
Normal ca poate crea confuzie, asa cum s-a creat si cu cei doi Negoita! Si cum s-a mai creat si cu alte ocazii! Si, nu numai confuzia USL- USD poate fi creata, ci si PDL-USD, din cauza acelui D! Ca mincatorii de mici nu se prea uita la aceste amanunte, vad D-ul, pot zice ba, asta e Basescu, nu-l votez sau, la fel de bine pot zice, maica USD e tot USL, nu??? Da, puteau avea bunul simt sa-si spuna altfel, ca litere in alfabet mai sunt, 27! De exemplu PSP, adica Partidul Socialistilor Populisti. Ca mai conta daca era M sau S, la vot, nu?? Da, dar atunci se putea confunda cu PMP-ul lui Basescu, ceea ce nu era deloc benefic, pe cind o confuzie cu USL-ul e alta poveste!!!!!
Si daca vrei sa stii opinia mea, in ultima vreme mi se pare vizibil curentul "anti-PNL" la Antena 3.
Narcisa, abia in ultima vreme???? Chestia e ca daca A3 incepe o campanie impotriva lui Antonescu si a PNL-ului, asa cum e cea impotriva lui Basescu si a PDL-ului, praful se alege de PNL!
Si pana la uram urmei... suntem cu totii spectatoti si ascultatori,
Nu Narcisa, gresit, noi trebuia sa fim BENEFICIARII programelor cu care USL a cistigat alegerile, nu spectatori la o gilceava infecta pentru ciolan! Vezi tu, asta e adevarata problema! Ca uite, au trecut aproape doi ani si ...nimic!
acum mi se pare foarte ciudat sa se acuze Crin-Pnl DE APROPIERE DE BASESCU!>!>?

lol! Tare, acum Basescu e de vina!  hohote Daca va aduceti aminte, mai acum ceva vreme spusesem eu de o poveste despre o "alianta" Antonescu-Basescu. Cine stie, poate asa o fi!

Cit s-a balacarit, aici si la antenute, despre fata lu' tata, da' nici un cuvint despre sotu' lu' ministru! Cum ziceam mai demult, fiecare vrea sa-si puna la adapost apropiatii: unul cumpara un post la o insitutie europeana pentru copil, altul il alge eroparlamentar, un altul isi face sotul handicapat...Chestie de nuanta!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Lun 24 Feb 2014, 18:50

Diana, da' o caricatura asa cu un sicriu pe care sa scrie USL n-ai ? (Si cu Ponta, Anto si Base plingind cu lacrimi de crocodil alaturi. Nici n-ar fi asa rea.)

Eu zic ca deja ar fi penibilul mult prea mare sa se mai razgindeasca. De aproape 3 saptamini o tin cu Johannis vice-premier, da' ala sa nu fie si el, plus multimea de alte balacareli penibile tipic dimbovitene. Sper ca nu se-apuca sa mai pupe piata independentei dupa atita prosteala.
Dupa mine partea cea mai penibila a fost cum au facut-o. Era mult mai bine sa dea niste motive reale, gen legea amnistiei sau taxele fanariote, decit prosteala asta cu vice-premierii.
(Sper sa n-ajungem s-o vedem pe Udrea presedinta la toamna. Asta ar fi singura mea grija. La cum se prezinta astia, nici nu m-ar mai mira prea tare.)
Orion

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Lun 24 Feb 2014, 22:52

wolf, te rog atunci cand citezi, pune citatul intreg, nu doar cateva cuvinte.
Eu nu pot urmari felul tau de a ma cita si de a raspunde, nu mai stiu ce am scris eu si ce raspunzi tu.

uite un exemplu:

wolf a scris:
narcisa a scris:PC " a trecut dintr-o parte in alta "? Din care parte in care parte?

De la PSD la PDL, de la PDL la PSD, de la PSD la PNL si de la PNL la PSD. Da, ai dreptate, nu a trecut prea mult dintr-o parte in alta!

Eu spun despre partidul PC - Partidul Conservator, fost Partidul Umanist Român (PUR)
despre care tu spusesi ca " a trecut dintr-o parte in alta ".

Tu despre cine/ce spui?

wolf a scris:
narcisa a scris: Ceea ce mi se pare ca este foarte corect!

Corect era ca aceasta alianta sa nu se fi facut!
Si de ce e corect? Pentru ca, nu-i asa, toti erau oamni onesti,
integrii, corecti, ce vor binele romanului!!!
Dar parca nu de mult erai de alta parere, nu?

Despre ce spusesem eu ca "este foarte corect"?
Nu mai stiu, si astfel nu inteleg raspunsul tau.
Daca ma citezi, citeaza tot ce am spus, la ce raspunzi.

narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 37 din 41 Înapoi  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum