celelalte cuvinte

Bascalie politica

Pagina 37 din 40 Înapoi  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Urmatorul

In jos

Re: Bascalie politica

Mesaj Scris de Diana la data de Mier 06 Noi 2013, 22:27

narcisa a scris:
ras ras ras ras ras ras 
Diana

Data de inscriere : 15/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Vin 08 Noi 2013, 12:48

Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Sam 09 Noi 2013, 18:00

3ooo de euro e costa caruciorul Anaisei,sfidator:(

Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Lun 11 Noi 2013, 11:23

3ooo de euro e costa caruciorul Anaisei,sfidator:(
Tu chiar nu judeci, zau! Pai care-i problema ta ca acel crucior a costat 3000 de euro?? I-ai dat tu??? Nunta, a cincea, a lui Tariceanu, cit a costat??? Ai dat tu banii??? Eu zic sa vii cu picioarele pe pamint si sa nu mai vezi negru unde nu e de vazut!
Educatia antenutelor, de!
Wolf

Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Lun 11 Noi 2013, 17:57

Diana a scris:3ooo de euro e costa caruciorul Anaisei,sfidator:(
wolf a scris:Tu chiar nu judeci, zau!

Pai care-i problema ta ca acel crucior a costat 3000 de euro?? I-ai dat tu???
Nunta, a cincea, a lui Tariceanu, cit a costat??? Ai dat tu banii???

Eu zic sa vii cu picioarele pe pamint si sa nu mai vezi negru unde nu e de vazut!

wolf a scris:Tu chiar nu judeci, zau! ... Educatia antenutelor, de!
Și mai lasă dracului nesimțirea asta presărată în fiecare mesaj!
Tot ce nu îți convine rezolvi cu o jignire! sau cu o trimitere la "antenuțe"!

Lipsa ta de bun simț pe seama cărei "educații" să o pun?

Și eu și tu avem aceeași vârstă, Diana, Franz, Abba, Another, vin un pic mai în urma noastră.
Nu ți-e ție rușine să faci mereu astfel de "observații"?
Cu toții suntem aici oameni cu educație, cu școală, cu viață și experiențe prin care am trecut.
Cât tupeu ai, să vii mereu cu astfel de "observații" jignitoare?
Crezi că suntem aici, la vârsta noastră, ca să ne faci tu educație?  
Să ne spui tu ce e bine și ce e rău? Să ne spui tu ce să gândim?

Poți să-i spui unui copil "tu chiar nu judeci..."

wolf, tu chiar nu judeci când vorbești cu noi aici pe forum?
Tu chiar nu îți dai seama că modul tău de adresare este jignitor, este supărător?
Că nu ești în situația de a-ți bate joc de noi, aici pe forum?
Nu ești cu nimic superior nimănui pe acest forum!
Vii aici pe forum să te dai "mare", să te arăți cât de deștept, de manierat, de educat, de ... ... ești  Twisted Evil  

Cred că venim cu toții să ne simțim bine! Nu te mai da "tătucul" nostru educator!

Ultima editare efectuata de catre narcisa in Lun 11 Noi 2013, 18:36, editata de 4 ori
narcisa

Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Lun 11 Noi 2013, 18:17

wolf a scris:
Diana a scris: 3ooo de euro e costa caruciorul Anaisei,sfidator:(
Tu chiar nu judeci, zau!

Pai care-i problema ta ca acel crucior a costat 3000 de euro?? I-ai dat tu???

Nunta, a cincea, a lui Tariceanu, cit a costat??? Ai dat tu banii???
Eu zic sa vii cu picioarele pe pamint si sa nu mai vezi negru unde nu e de vazut!

Educatia antenutelor, de!
Și da! Este sfidător prețul acelui cărucior dacă a costat 3.000 de euro!  

De ce? Încearcă singur să găsești răspunsul, sunt sigură că vei reuși!

Așa cum sfidătoare era și geanta de 26.000 de euro cu care s-a afișat EBA (Elena Băsescu)

Elena Băsescu a făcut furori zilele trecute prin Bucureşti cu o geantă mare, roz şi foarte scumpă.
Potrivit site-urilor specializate, geanta ar costa aproximativ 26.000 de euro.
Poşeta este identică cu aceea cu care a venit din America în primăvară fosta doamnă Columbeanu,
potrivit click.ro.
Geanta poartă semnătura celebrei case de modă Hermes şi face parte dintr-o serie limitată.
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Lun 11 Noi 2013, 21:20

Sad Sad Sad 

Asta e, de unde modestie nu e nici Dumnezeu nu cere,vai si amar Sad(
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Mar 12 Noi 2013, 11:03

Narcisa scripsit: tot ce nu îți convine rezolvi cu o jignire!
Si ce crezi ca nu-mi convine daca are carucior de 3000 de euro?? Vad ca voua nu va convine! A, ca e educatia antenutelor, se vede de la o posta. Numai aia au discutat 2 ore ca de ce a ris Basescu la defilare! Ti se pare un subiect demn de o televiziune serioasa?? Asa si acum, nu vedem birurile cu care ne sufoca guvernul Ponta, dar murim de grija caruciorul lui Basescu, de parca ar fi fost luat din banii de de pe urma taxelor lui Ponta!
Narcisa scripsit: lipsa ta de bun simț pe seama cărei "educații" să o pun?
Dar lipsa de bun simt, la care facea apel varanul cind presa s-a luat de fata lui, de a te lua fata tatalui, doar pentru ca e tatal, si de pretul caruciorului, nu se pune???
Narcisa scripsit: Nu ți-e ție rușine să faci mereu astfel de "observații"?
Este un raspuns la lipsa de rusine ce o vad in textele voastre. Chiar mureati de grija caruciorului??? Crezi ca la fel reactionam daca va luati de birurile lui Ponta??? Dar alea nu se vad, din cauza caruciorului, e mult mai important, pentru viata noastra, caruciorul lui Basescu!!
Narcisa scripsit: crezi că suntem aici, la vârsta noastră, ca să ne faci tu educație?
Nu fac educatie, atrag atentia. Ca de la o anumita virsta incolo nu mai poti face educatie.
Narcisa scripsit: Să ne spui tu ce e bine și ce e rău?
Eu cred ca nivelul nostru de trai e mai important decit caruciorul lui Basescu. Asta numai daca acel carucior nu devine mai important, ca sa nu vedem ceea ce e de vazut!
Acel carucior, de 3000 de euro, luati pe banii lor, nu pe ai nostrii, ce legatura are cu politica tari, ce legatura are cu nivelul nostru de trai, cu dezastrul din invatamint si sanatate?? Daca lua un carucior de 10 lei, iti crestea tie pensia??? Ii era mai bine Dianei??? Se rezolvau problemele din sanatate?? Eu zic ca este doar o birfa josnica, la care se preteaza doar babele ce-si fac veacul in santul drumului, si care nu au altceva mai bun de facut! "Stirea" a fost pusa cu buna intentie de a face sa urasti pe Basescu pentru ca uite ce-si permite si tu nu!!!!!!Jalnica procedura, tipic comunista! Dar varanul ce-si permite??? E?
Narcisa scripsit: vii aici pe forum să te dai "mare", să te arăți cât de deștept, de manierat, de educat
Daca a atrage atentia asupra unor adevaruri insemna lipsa de educatie, de maniera, da ai dreptate. Cit despre desteptaciune, atit m-a facut mama, atita sunt de destept!! Ca deranjeaza ca am cap pe umeri, nu numai ca sa nu-mi ploua in git, nu-i vina mea!
Narcisa scripsit: este sfidător prețul acelui cărucior dacă a costat 3.000 de euro!
Sfidator fata de ce??? Tu stai la bloc, varanul are citeva vile la care nici nu ai visa, asta nu e sfidator??? Nu stiu care si-a botezat copilul in chiloti batuti in cristale Swarovski, asta nu este sfidator, oricit de bogat ar fi parintele? Narcisa, tu nu intelegi un lucru, in lumea lor, asta este un pret normal! Tu, cu o mie de lei pensie, nu vei intelege asta niciodata, nu faci parte din acea lume, dar se folosec de tine, invrajbindu-te "proletar" importiva doar a unei parti a celor ce au!. Stii ca in scoli din Bucuresti, un copil nu e primit in comunitate daca nu are telefon de fite?? Asta nu ti se pare sfidator??? Stii ca am vazut in Iulius Mall pantofi de 10.000 de lei??? E sfidatror??? Probabil daca ii cumpara Basescu, dar daca ii cumpara Tariceanu sau Ponta, nu e! Narcisa, ei au lumea lor, a bogatilor sau a imbogatitilor, ia-o cum vrei, noi avem lumea noastra, a amarastenilor. A considera sfidator un anume pret, doar pentru a instiga impotriva aceluia ce da acest pret si doar cind ai interes, este o apucatura comunista, o infierare proletara a celor ce-si permit asta. Egalitarismul exista doar in comunism, acum suntem o societate capitalista (n-am mai fi fost), ar trebui sa stii asta! Ei au lumea lor, noi pe a nostra!
Narcisa scripsit: Așa cum sfidătoare era și geanta de 26.000 de euro cu care s-a afișat EBA
Sfidatoare, o birfa infecta este aceasta remarca, nu pretul genti!!! Citeste ce am scris mai sus!
Poşeta este identică cu aceea cu care a venit din America în primăvară fosta doamnă Columbeanu,
Si, atunci a comentat cineva, au murit de grija posetei antenutele??? Nu! Ca nu era vorba de Elena Basescu!
Diana scripsit: vai si amar
Vai si amar de cei ce traisec in umbra trecutului!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de FRANZ la data de Mar 12 Noi 2013, 12:48

Da' mai lasati-i dracu cu caruciorul lor cu tot ca deja m-am iritat si io... ma superi ?
FRANZ

Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 57
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Mier 13 Noi 2013, 21:03

FRANZ a scris:Da' mai lasati-i dracu cu caruciorul lor cu tot ca deja m-am iritat si io... ma superi ?
Bine Franz daca stii firma iti dau o bere:amuzant: ras ras ras I love you I love you I love you 
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Vin 15 Noi 2013, 10:36

Pai Franz, cum ziceam eu, caruciorul, caruciorul e baza, nu satrea economiei!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Dum 17 Noi 2013, 17:42

VERSIUNEA ELVEŢIANĂ

Furnica munceşte greu toată vara în arşiţă.

Îşi clădeşte casa şi pregăteşte provizii pentru iarnă.

Greierele crede că furnica e proastă, râde, dansează şi se joacă.

Odată iarna venită, furnica stă la căldură şi mănâncă bine.

Greierele tremurând de frig nu are nici hrană nici adăpost şi moare îngheţat.

SFÂRŞIT

VERSIUNEA ROMANEASCA

Furnica munceşte din greu toată vara în arşiţă.

Îşi clădeşte casa şi pregăteşte provizii pentru iarnă.

Greierele crede că furnica e proastă, râde, dansează şi se joacă.

Odată iarna venită, furnica stă la căldură şi mănâncă bine.

Greierele tremurând de frig organizează o conferinţă de presă şi întreabă de ce furnica are dreptul să stea la căldură şi să mănânce bine în timp ce alţii, mai puţin norocoşi decât ea, suferă de frig şi foame.

Televiziunea realizează emisiuni în direct care arată greierele tremurând de frig şi difuzează extrase video cu furnica stând frumos la căldură într-o casă confortabilă, cu o masă plină de provizii.

Românii sunt şocaţi de faptul că, într-o ţară atât de bogată, bietul greiere e lăsat să sufere în timp ce alţii trăiesc în huzur.

Ziariştii fac interviuri în care întreabă de ce furnica s-a îmbogăţit pe spinarea greierului şi interpelează guvernul pentru a mări impozitele furnicii, astfel încât aceasta să plătească "cât se cuvine".

Se organizează manifestaţii în faţa casei furnicii.

Funcţionarii publici decid să facă grevă de solidaritate 59 de minute pe zi pe o perioadă nelimitată.

Un filosof la modă scrie o carte care demonstrează legăturile furnicii cu torţionarii de la Auschwitz.

Ca răspuns la sondaje, guvernul emite o lege privind egalitatea economică şi o lege (aplicată retroactiv asupra perioadei de vară) anti-discriminare.

Impozitele furnicii sunt mărite şi furnica primeşte o amendă pentru că nu l-a angajat pe greiere ca asistent.

Este înfiinţată o comisie de anchetă ce va costa 50 milioane de euro.

Casa furnicii este confiscată de autorităţi pentru că furnica nu are destui bani ca să-şi plătească şi amenda şi impozitele.

Furnica pleacă din România şi se instalează în Elveţia unde contribuie la bogăţia economică.

Televiziunea face un reportaj despre greiere care de acum s-a îngrăşat.

Acesta este pe cale să termine proviziile furnicii, chiar dacă primăvara e încă departe.
În casa furnicii se ţin în mod regulat întruniri ale artiştilor şi scriitorilor de stânga.

Fosta casă a furnicii, devenită locuinţă socială pentru greiere, se deteriorează pentru că acesta nu face nimic pentru a o întreţine.

Greierele moare de supradoză cu etnobotanice.

Ziarele şi televiziunile comentează eşecul guvernului de a redresa cum trebuie problema inechităţii sociale.

Casa este invadată de o bandă de gândaci tuciurii, emigranţi.

Gândacii organizează cămatăria, prostitutia, taxele de protectie, traficul de droguri şi terorizează comunitatea.

Guvernul se felicită pentru asigurarea echitatii sociale in România.
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Lun 18 Noi 2013, 11:04

Vai tie Diana, nu intelegi nimic!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Vin 22 Noi 2013, 12:43

Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Vin 22 Noi 2013, 13:52

Diana, ce sa zic, aici ai mare dreptate. Dar pricepi tu, oare, ce vrea sa zica caricatura de mai sus???
Si, pentru delectarea ta:
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Dum 24 Noi 2013, 13:12

Frumoasa din padurea adormita, Tom Degetel si Cocosatul de la Notre Damme se laudau. :Shocked:

Frumoasa: "Eu cred ca sunt cea mai frumoasa fata din lume".

Tom Degetel: "Eu sunt convins ca sunt cel mai mic om din lume".

Cocosatul: "Eu trebuie sa fiu cea mai urata persoana din lume".

Se hotarasc sa mearga la oficialii Guinness Book of Records sa fie recunoascuti de Cartea Recordurilor.

Frumoasa din Padurea Adormita a intrat prima si a iesit radiind de fericire:
"E oficial ! Sunt cea mai frumoasa fata din lume!"

Tom Degetel a intrat dupa ea si a iesit si el fericit:
"E oficial ! Chiar sunt cel mai mic om din lume"

Cocosatul de la Notre Damme a intrat si el, insa a iesit dupa cateva minute cu o expresie confuza pe chip.
Contrariat , el isi intreaba prietenii:
"Ba , cine dracu' e Traian Basescu?!
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Dum 24 Noi 2013, 17:44

Tractor la cheu!

După ce a băgat o țară la apă... cât durează să bage și agricultura?

Băsescu: Aş vrea ca în familie să mai luăm pământ, să mai adăugăm măcar până la 500 de hectare
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Dum 24 Noi 2013, 18:25

narcisa a scris:Tractor la cheu!

După ce a băgat o țară la apă... cât durează să bage și agricultura?

Băsescu: Aş vrea ca în familie să mai luăm pământ, să mai adăugăm măcar până la 500 de hectare
vai noua Sad
Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Orion la data de Dum 24 Noi 2013, 18:40

Diana, ai uitat sa spui ca a 2-a zi s-a dus si Pacala la Guiness sa omologheze ca el e cel mai prost din lume, si i-au spus ca de fapt e Geoana.
Orion

Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Dum 24 Noi 2013, 18:55

Iobaga?

Aceasta-i intrebarea! Very Happy
“Elena Udrea este crescută ca şi politician de mine. Ea de la mine a învăţat politica…” – traian basescu
Eu ma gandesc ca la sutele de hectare cumparate cu …sudoarea fruntii de notar, se impune oleaca de ajutor! SI cine ar putea sa o faca mai bine ca … Nutzi?

Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Diana la data de Dum 24 Noi 2013, 19:01

Apropritar

Diana

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Lun 25 Noi 2013, 10:27

Vai de capul vostru!!! Voiculescu, dupa ce v-a spalt bine mintile, nu va mai lasa sa vedeti decit tractorul lui Basescu si gumarii lui Udrea. Auzi nesimtirie, auzi blasfemie, auzi sfidare fara seaman, Udrea a indraznit sa-si cumpare gumari de 100 de euro!!!! Blasfemie! Jos cu burghezii astia care sfideaza taranul roman, incaltat cu gumari chinezesti, juma de pensie la pret! Vai de capul vostru, asta va roade, gumarii lui Udrea, der asta merge tara in prapastie?? Nu vedeti ca sanatatea si invatamintul sunt la pamint, nu vedeti ca medicii fac greva, ca profesorii vor sa boicoteze anul de invatamint??? Nuuuuu, voi vedeti doar gumarii lui Udrea si tractorul lui Basescu!!! Vai da capul vostru!!!
A, inca ceva, pentru doctorul in drept Ponta, pluralul de la memorandum este memorande!!!lol! Sa aveti succesuri, doctore Ponta!
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Lun 25 Noi 2013, 10:52

wolf a scris:Vai de capul vostru!!! Voiculescu, dupa ce v-a spalat bine mintile...
... Vai de capul vostru, ...
... Vai de capul vostru!!! ...
Îți dau și eu un "avertisment" așa cum a zis băsescu...
"vai de capul tău"! vezi-ți de el și nu mai purta grijă de al meu sau al altora!
Lasă insolența atunci când te adresezi pe forum!

wolf a scris:A, inca ceva, pentru doctorul in drept Ponta,
pluralul de la memorandum este memorande!!!lol! Sa aveti succesuri, doctore Ponta!
Nu știu la ce te referi cu "memorandum - Ponta".

memorandum , plural "memorandumuri"
narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Wolf la data de Lun 25 Noi 2013, 19:17

Narcisa scripsit: memorandum , plural "memorandumuri"
Eu stiu, dar spune-i asat si lui Ponta. Azi dimineata, pe la ora 10:30, intr-un intreviu pentru Radio Actualitati a spus memorande.E, dar asta nu se pune, doar de succesuri de legam, ca suntem foarte, foarte obiectivi! Si manipulati la maxim!
Narcisa scripsit: Îți dau și eu un "avertisment" așa cum a zis băsescu...
Lasă insolența atunci când te adresezi pe forum!
Eu zic sa-l dai prima data Dianei, abia apoi mie! Ori, fiind uselista devotata, insolenta ei nu se vede????
Wolf

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Lun 25 Noi 2013, 20:01

wolf a scris:
Narcisa scripsit: memorandum , plural "memorandumuri"
Eu stiu, dar spune-i asat si lui Ponta.
Spune-i tu, daca ai "vorbitor" cu el!
Eu nu sunt raspunzatoare de ceea ce spune Ponta!

wolf a scris:Azi dimineata, pe la ora 10:30, intr-un intreviu pentru Radio Actualitati a spus memorande.E,
dar asta nu se pune, doar de succesuri de legam, ca suntem foarte, foarte obiectivi! Si manipulati la maxim!
Tu l-oi fi auzit... dar scrie undeva? a mai auzit cineva?
Au scăpat "prietenii" lui Ponta "poanta" asta?
Arată-mi undeva unde scrie că Ponta a scos această "perlă"...

"Succesuri" a apărut în toată media, la toate posturile, prietene sau ne-prietene...
există înregistrarea, este pe Youtube, deci nu este nici dezinformare, nici manipulare!

narcisa

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 37 din 40 Înapoi  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum